Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
28. nov 2011

@yamahafazer ty si bola na stretku?vyhrala prve miesto s tou ružou ja som ta vôôbec nepoznala až teraz ked čítam gratulujem 😉

adul67
28. nov 2011

@dm1 dani a tá kočka čo robila ružičky aj ta tu je?

bzucinka2
28. nov 2011

@jituskak ja by som sa s minitortickami urcite nebabrala ☹
@lusil2005 to by som rovno odmietla, jednak ma byt malinka a namakas sa na nej ako kon ☹
@yamahafazer ja by som si kupila strukturovanu foliu, ta nie je draha a z toho vystrihla 🙂

bzucinka2
28. nov 2011

@daducha prekrasne ako zive 🙂

jakelina
28. nov 2011

@gagarinka já jsem to lepila takovými těmi lepícími čirými čtverečky. Transparent Adhesive Squares. Jsou oboustranné a není to skoro vůbec vidět. Ještě nevím jak to sundám, jestli to půjde, já jsem to měla i vloni a prostě jsem to vyhodila a letos udělala nové. Ale vloni jsem to lepila Herkulesem.

dm1
28. nov 2011

@adul67 ktoru myslis?

dm1
28. nov 2011

baby toto je pekny postup na adventny veniec pernikovy aj so zdobenim http://www.akosatorobi.sk/video/2628/pernikovy-...

jituskak
28. nov 2011

holky, díky za rady. byla by to piplačka ty minidortíky, to je fakt. udělám to s těma špejlema🙂 snad to přežije převoz🙂

raci
28. nov 2011

ahojte, přidávám svoje dílko, jen takové jednoduché, ze zbytků potahovky, mojí babičce... 😉

jakelina
28. nov 2011

@dm1 krásný věnec, paní je fakt šikovná

dadka212
28. nov 2011

ahojte, krásne tortičky pribudli ani nestíham čítať...tento týždeň mám vééélmi nabitý 😝

chcela som sa spýtať, kolko asi môže vážiť torta veliká 50x50 cm, plnka jedna polovica čokoládová s maslom a druhá polovica pudingovo tvarohová...ja vôbec netuším...

adul67
28. nov 2011

@dm1 čo s tebou predvádzala tie kvety laliu a orchydeu a td.

katy1979
28. nov 2011

@dadka212 to cches vorvat do chladnicky? ja 50x50nezmestim. ale tipujem ze 7kg to bude urcite.

dadka212
28. nov 2011

@katy1979 ono nemusí to byť presne 50 na 50 ale tak cca 😉 ja len chcem vedieť približnú váhu, nech im viem povedať...tak ti ďakujem...som tipovala aspoň 10kilo 😝

katy1979
28. nov 2011

@dadka212 no aj tych 10kg nie je nerealnych. ja som robila teraz 30x30 a mala 6,5kg a to bola jogurtova plnka so slahackou. ked som robila na cely plech ten ma asi 30x50 tak to malo 7kg. No ja by som ani 40x40nezmestila do chladnicky takze by som ich musela poslat ta tam.

dadka212
28. nov 2011

@katy1979 tak im asi poviem tých 10 radšej viac ako menej...ja vorvem 45x47 😀 tiež som hovorila, že je to velké a to asi nevorvem ale že nemusí to byť presne len nech je velká lebo nemôže byť poschoová...

dm1
28. nov 2011

@adul67 jaaj ta nie je z MK je to mimulinka1 z TOM 😉

mizulienka
28. nov 2011

tak tu je moja pre manzela do prace 🙂

akme
28. nov 2011

@mizulienka tvarohový by som do mrazničky nedávala urob radšej detom dezert s ovocím a piškotami do pohára

dm1
28. nov 2011

@mizulienka suhlasim s akme ten tvarohovy by som ja neriskovala do mrazaka. Juuj a presne taky dezert budem robit na stredu na stretku sme si nakupili take male pohariky na dezerty potom hodim foto 😵

anibas
28. nov 2011

@dm1 super odkaz - len škoda, že som to nevidela v sobotu - zrazili sa mi dierky na sviečky ☹ ☹ ☹ som nevedel, či môžem teplé formovať, a aj žltka až potom maľuje na upečené - ale nevadí 😉 😉 😉 😉

bianca
28. nov 2011

hojte @dm1 dik za navod.

jakelina
28. nov 2011

@mizulienka můžu tě poprosit, mohla bys mi napsat přesné názvy těch barev, ze kterých jsi namíchala tu modrou??? Děkuju moc a je to Smarflex???

halienka
28. nov 2011

ahojte babky, tak ďakujem vám za rady a tu je moja prvotinka:

jakelina
28. nov 2011

@halienka moc hezounká

jakelina
28. nov 2011

Dnes mě hned ráno potěšila kamarádka, dělala jsem její šéfové do práce ovocný dort a prý nic lepšího ještě nejedli a její manžel se prý olizoval až za ušima a chválil a chválil. Ten krém z mascarpone a bílé čokolády je fakt výborný, chutná snad všem a v kombinaci s ovocem je skvělý.
Já jsem tu paní vůbec neznala, tak člověk neví, jestli se jim trefí do chutě a vkusu.

akme
28. nov 2011

@halienka že prvotina 😉

halienka
28. nov 2011

@jakelina ďakujem, som sa snažila 😀 všetko okrem tých malých bledunkých kvietkov som robila ja, tie som kúpila do rezervy ak by mi to nešlo, že to nimi nejako zachránim... 🙂

halienka
28. nov 2011

@akme fakt prvýkrát som skúsila, tiež mi to rodina nechcela veriť 😀 ... ale ja som taký tvoriteľský typ, roky sa paprem už s medovníčkami a inými somarinkami, takže asi mám vlohy 🙂

halienka
28. nov 2011

@jakelina a odkiaľ máš recept na tú tortu? Ja som robila len takú pudingovo maslovú plnku a do toho som nakrájala zavárané broskyne a tuším to bolo aj tak dosť krémové a sladké...ja mám tiež rada skôr také svieže ovocné torty a koláče...