Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
30. nov 2011

@jakelina no a presne to aj my sme tam mali tie bocne srobiky a si ich nevsimol

mala pojde spat ja uz dopekam a este musim ist modelovat sanitku 😒

jakelina
30. nov 2011

@yamahafazer ono to ale v těch hadicích není vidět, to jsou ty dole a na pohled taky vypadají vždycky čistě, a|ť to raději skusí propláchnout.

bianca
30. nov 2011

@yamahafazer kup neaky silny cistic na umyvacku.Ja pouzoivam z DM a ten preraza vsetko.Len sa bojim aby to nebolo to topne teleso ked to je az v polke programu :-/

bianca
30. nov 2011

@eliska22 urcite budu pekne

mariann2
30. nov 2011

@mizulienka nie nevolali mi, ale ma to nahnevalo, lebo som sa spoliehala, že tie drotiky dnes budem mať, už nemám doma ani jeden a potrebujem ich, kvoli tomu sa mi neoplatí hnať 20 km a ani poštou sa mi to nechce objednávať 😖

bzucinka2
30. nov 2011

@anibas a taketo nieco

yamahafazer
30. nov 2011

@bianca
@jakelina baby bude to asi to teleso lebo moj mi hovori,ze hadice su uplne ciste

mala mi uz spi ja sa idem konecne najest a este by som chcela ist niako tu sanitku vymodelovat

mizulienka
30. nov 2011

@yamahafazer to ti uz mala spi na noc?? 😕

adul67
30. nov 2011

@eliska22 macko je perfektný 😉

adul67
30. nov 2011

už je to trochu lepšie? alebo mám niekde niečo opravit zajtra pofarbím alebo rozobrat a znova zakial sa dá 😖

yamahafazer
30. nov 2011

@mizulienka ano lebo cey den absolutne nespi ☹ tak ide skor spat vecer a vcera isla uz o 17 a rano vstavala o 6.50 ,ale to bola ja 5 krat cikat ,ale ked spi cez den tak ide spat az o 21 a aj tak vstava o 6 pol 7 rano

jej ked pozeram tie kvety tu alstromeriu ta je krasna to musim vyskusat len najprv este tu sanitku musim spravit 😒

lussy23
30. nov 2011

@miciatko Krásne perníčky @lusil2005 waw je krásne @pipka waw krásne @eliska22 prekrásna @anibas krásne emdovníčky @dm1 veľmi krásna torta @dm1 joj tie pohariky sú nádherné a chutné
@adul67 je krásny

lussy23
30. nov 2011

@eliska22 ten je krásny @mia114 sú velmi krásne @miciatko pekný kvietok @mariann2 krááááása @adka_praha dcérka je zlatučká a tortička s amyslí mvydarila

lussy23
30. nov 2011

@adul67 krásny

yamahafazer
30. nov 2011

@adul67 je to uz lepsie,ale niako divno tie konce vlnis,ze to mas len tak tie krajicky musis si chytit kosticu s gulickou a tak jednym tahom skusit zvlnit na tej penovej podlozke
chcelo by to niake video pohladat kde robia kvety

yamahafazer
30. nov 2011

@adul67 mne to pripada,ze ty stou kosticou len tie kraje tak pritlacas,ale ty musis tu kosticu tak zatlacit na ten lupienok a posunut a sa ti zvlni,ale inak je super

adul67
30. nov 2011

@yamahafazer tak to som dorabala ked to bolo už skoro suche nedalo sa kosticou by sa polamalo tak len opatrne ked ja to neviem vlnit ved som skušala a narovnalo sa to ☹ nechapem to

yamahafazer
30. nov 2011

@adul67 ono to nemozes suche vlnit musis navlnit ako vykrojis a dat ususit

simasa
30. nov 2011

@mia114 poziadala som ta o priatelstvo na fb 😅

adul67
30. nov 2011

@yamahafazer nešlo mi to ani čerstve ja sa časom naučím dalšia bude lepšia ☹ a akou tou najvedšou gulatou?to mam vlnit už som rozmýšlala že šparadlom by to asi šlo lepšie vlnit nie? 😒

lusil2005
30. nov 2011

@adul67 tie co davala dm1 su vlnene sparadlom. ale len tie siroke lupene. tie tenke predne lupene nie.

lusil2005
30. nov 2011

@adul67 ta formicka ma dve casti na siroke listky, a dve na uzke? cize dokopy styri?

yamahafazer
30. nov 2011

@adul67 so sparadlom sa vlni,ale ked chces volaniky to by ti moc nariasilo.Chcelo by to niaku ukazku toho vlnenia

adul67
30. nov 2011

@lusil2005 ano štyry časti 😵 a ešte mi poradte ked nemám take tie piestiky do toho môžem dat aj drôtiky a na konce kusok hmoty?

vecernicci
30. nov 2011

@anibas to ti děkuji za poklonu 😉 já vždycky něco začnu prolízat a pak furt ukládám, pro rybáře jsem dělala sumce a až půjdou děti spát, tak pohledám něco na netu 🙂

gumkacka1
30. nov 2011

@vecernicci jeeej, to je suprova torticka, to by sa hodilo mojmu muzovi - rybarovi, ale aj keby som si ruky dolamala, tak by som takeho sumca neurobila 😉

gumkacka1
30. nov 2011

potrebovala by som poradit. Davate do plnky rum alebo robite nejaku zalievku na korpus s rumom? prosiiiim, poradte 🙂

lusil2005
30. nov 2011

@adul67 tak tie spicate lupene co su predne neztensuj kosticou, len dobre pomackaj v tom zilkovaci. ono ti to krasne ztensi samo.

vecernicci
30. nov 2011

@gumkacka1 to víš, že bys to dokázala, stačí si najít na dortománii fotopostup a je to 😉 a korpus prokapávám rumem ředěným troškou horké vody a do krému dávám ždibec taky na chuť a vůni 🙂

adul67
30. nov 2011

@lusil2005 ta forma je dost mekka ohybna a vytlačí tu hmotu von a potom to musím tie okraje orezat a kosticou upravit je to strašná papračka možno to chce cvik neviem nejak mi to nejde som to natrela praškovou farbou a je to flakate zase som to pokazila zajtra ukažem 😒