Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
28. dec 2011

@mariann2 @vecernicci @livia76 krásne dielka

livia76
28. dec 2011

@vecernicci krásna,aj tringelt potešil 😀 super

bianca
28. dec 2011

@mrka2 dakujem za radu.Ja neviem ako ju dopravim cca 100 km.Uz upustam s narokov len aby bola co najednoduchsia

zebricka23
28. dec 2011

baby ako robite tu plnku s mascarpone???dik

vecernicci
28. dec 2011

@bianca v tomhle počasí ji dovezeš v pohodě, 100 km není tak daleko, dej na podložku, aby byla akorát do krabice, tu zapasuj v kufru, nebo si ji dej na zem na volný místo k nohám a tam se na tom koberečku plastovým ani nehne, já takhle vozím normálně dvou i třípatráky 😉

vlada111
28. dec 2011

Ahojte kočky, pridávam foto narodeninovej torty mojej malej. Len som to nejako divno cvakla, farby sú bledšie. Ja mám tú lienku na fotke ružovú, bola krásna červená. V skutočnosti bola torta krikľavo zelená a tyrkysová. Na vrchu sedela kópia obľúbenej bábiky našej Alicky.

dm1
28. dec 2011

@vlada111 ta je nadherna a tie rozziarene stastne ocka dcerky 😵

vlada111
28. dec 2011

@dm1 ďakujem Dani, veľmi sa tešila. Hladkala tú bábiku. Kúpila som si nové farby, tak som experimentovala. A inšpirovala som sa Flickrom 😉

bianca
28. dec 2011

@vecernicci super.Diky.Si zlaticko

eliska22
28. dec 2011

@vlada111 nádhera aj torta aj dcérka 😵 😵 😵 mňa čaká tiež teraz tortička k 2 rôčkom mojej dcérke 😉

vlada111
28. dec 2011

@eliska22 tak sa budem tešiť na tú nádheru 😉

alenv
28. dec 2011

@vlada111 nádhera a ty rozzžářené očička

mrka2
28. dec 2011

@vlada111 to je krasne dievcatko 😵 😵 😵 vsetko najlepsie malej Alicke 🙂 samozrejme aj torta je krasna! 😉

anibas
28. dec 2011

@vlada111 prekrásne sú obe 😵 😵 😵 😵 aké máš nové farby ???

vecernicci
28. dec 2011

tak mám hotový to moje nešťastný srdce, ale v tomhle světle mi to nejde fotit, aby bylo něco vidět 😝 😠 má 25 cm, tak snad nevypadá jako z pouti😉

lamps
28. dec 2011

@vlada111 nemám slov, nádherná tortička a malá Alicka je veľká fešanda 😅, želám všetko naj..., naj..., naj... k narodeninkám, nech je stále taká šťastná a vysmiata 😅 😅 😅 😅 😅 😅

vera_vila
28. dec 2011

@vecernicci No, třeba časem, ale už nebudu dělat tak velké... No, tu kovovou jsem právě nechtěla, ta je fakt dost drahá a mám teď 3 další druhy, tak to se nějak upotřebí... Na modelínu žádnou nemáme ☹

@mariann2 Děkuji... Tak tu mám doma... Já jsem s ní teda dělala jednou jméno na ten dort kamaráce, ale tak velká mi nepřišla... Ale možná to bylo tím, že jsem měla okolo spoustu kytiček, tak tam tolik nevynikla...

vera_vila
28. dec 2011

@vecernicci Nádherné srdce... Rozhodně jako z pouti nevypadá. Je fakt moc krásné...

livia76
28. dec 2011

@vlada111 nádhera, Alicke prajeme všetko najlepšie 😉 inak, neviem či sa mi to zdá, ale pripadá mi, že je celá mamina 😉 krásne dievčatko 😵

maxjolie
28. dec 2011

@vlada111 neuveriteľne prekrásna torta.. dokonalá, a malinká sa veeeľmi tešila 🙂 naozaj. je úžasná....

gumkacka1
28. dec 2011

pridavam moju dnesnu lienku s velkou hlavou 🙂

mizulienka
28. dec 2011

@vlada111 nadherna torta Vladi a mala je krasna 🙂

mizulienka
28. dec 2011

@vecernicci nadherne srdiecko
@gumkacka1 krasna lienka

vera_vila
28. dec 2011

Tak jsem dostala zakázku na Kyttinu... Prý je jedno, jaká bude, hlavně, aby to byla Kitty... Můžu si postahovat ty vaše Kitty dortíky pro inspiraci?

dajna11
28. dec 2011

@vlada111 krásnučká detská,farebná a tvoja maličká je akoby z oka vypadla dcere mojej kamošky....úplne ten úsmev,očká,noštek 😀 😀

vera_vila
28. dec 2011

Holky, prosím Vás, kolik si berete za dorty? Mamka se ptala, kolik bude stát ta Kitty, tak jsem jí říkala, že se zeptám, kolik se tak dává, že se to počítá podle váhy... Díky za odpovědi...

katy1979
28. dec 2011

@vera_vila vacsinou sa berie tych 10eur za kilo. niekto berie o nieco menej niekto o nieco viac. ci si skus spocitat naklady na tu tortu a pripocitat za robotu.

baby co sa stalo s lidlackym maslom. dnes otvorim a smrdi to ako margarin chuti to ako margarin 😝 obal ten isty ziadna poznamka o rastlinnom tuku. tak som z toho debil

alenv
28. dec 2011

@vera_vila to by mě taky zaímalo.. já zítra peču kamarádce pro tchána a řekla jsem si za jedno patro 600 Kč... ale bude ozdobenej, ne uplně najaký jednoduchý..

alenv
28. dec 2011

@vera_vila ale když si to spočítám je to prostě málo, ale je to kamarádka

vecernicci
28. dec 2011

@vera_vila @alenv když jsem začínala letos s dortama, tak jsem si brala 200 kč za kilo a před měsícem jsem přitvrdila na 225 a lidi se mi stejně vracejí, když si uděláte jméno, tak vám lidi dají i víc, protože v cukrárně by měli za víc peněz dort margarínový
😉