Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
27. feb 2012

@maca_p jasně, drží to, když náhodou ne, tak to potřu piping gelem 😉
@mizulienka já dávám jen bílý jogurt, s příchutěmi nedávám a všichni si ho chválí, vynikne chuť jogurtu 😉

mates22
27. feb 2012

@artepf koukáme na klubík s malým furt a ve skutečnosti (tedy v seriálu) ten krk není tak ouzkej a vysokej 🙂 a dokonce bych řekla, že ani ta "hlava" není až tak velká.... tak to by pak udržet mohlo

florentina
27. feb 2012

holky já se loučím, dotazů mám tak milion, ale jdu s malou ven, právě mi tu smazala jeden sepsaný dlouhý příspěvek...tak zase brzo ahoj...

jakelina
27. feb 2012

@larah kraje do průhledna a prostředek nechám silnější, aby nebyl vidět drátek

mizulienka
27. feb 2012

@vecernicci dakujem, urobila som s jednym bielym jogurtoma jednym jahodovym ale nie je to velmi tuhe...davas do toho stuzovac?

larah
27. feb 2012

@jakelina no ja som to tiež tak sa snažila, a potom ked som to viazala tak sa mi z tých krajov odlupilo,keby to má byť pre niekoho,tak taku ostudu nemozem nechať a musím robiť odznova. ty tiež dávaš cukor odoka? žeby nebola dobre zarobená hmota? a koľko dávaš cery?

mia114
27. feb 2012

ahojte
babulky, potrebovala by som poradit, mam robit tortu na stredu a ma to byt vinova flasa v krabici, poradte ako mam spravit tu flasu?? robili ste niekto ?? a taktiey ma to byt pre 50ludi, ale povedali , ze to nechaju na mne, ked bude pre trosku menej porcii ze nevadi, aku velku by ste robili? moc, moc dakujem ya vsetz rady 🙂 🙂

jakelina
27. feb 2012

@larah já kytičky dělám jenom ze Smarflexu, tak to možná bude tím. Nechám to přes noc uscnout a pak až vážu k sobě.

jakelina
27. feb 2012

uschnout 😀 😀

larah
27. feb 2012

@jakelina ahááá, no tak tie moje su MMF, ked robím len pre nás tak nechcem do toho veľa investovať ,takže asi pekné nebudu ? 😒

mates22
27. feb 2012

holky další dotaz, právě mě doma přesvědčili, že nechtěj pod potahovku krém, ale marmeládu - no mě je to fuk, ale nevím teda, nechává se ta marmeláda taky na dortu zaschnout přes noc jako krém?, nebo ne, nebo tam je to jedno - nějak si neumím představit jak by ta marmeláda schla, aby se mi spíš nevpila ☹

jakelina
27. feb 2012

@larah někdo dělá všechno z MMF, já růže i listy ano, ale takové ty křehčí na drátkách, jako pivoňky a astromelie dělám z toho Smarflexu. Třeba ti ještě někdo poradí, jak na to.

jakelina
27. feb 2012

@mates22 podle mě, tou marmeládou nesrovnáš ty nerovnosti. Krém to krásně zahladí, asi bych natřela krémem co může pod potah a na to ještě marmeládu, když ji tam chtějí. Jinak bych měla strach, že budou vidět a poznat patra v dortu.

vecernicci
27. feb 2012

@mizulienka určitě ten želatinový za studena, jsem ti to psala v receptu 😉

mizulienka
27. feb 2012

@vecernicci prepac, iba som rychlo prebeha...aha takze aj do toho jovo kremu ide stuzovac...
a aky pouzivas na zelatinu taku tu navrch,ktorou polievas ovocie,

vecernicci
27. feb 2012

@mia114 jájsem dělala flašku tak, že jsem si originál flašku potáhla potr. folií a naní položila hmotu a vytvarovala podle flašky, jestli mě chápeš, píšu jak tatar 😉 a etiketu jsem si odloupla z flašky originál a nalepila na marcoš

vecernicci
27. feb 2012

@mizulienka na polévání ovoce používám normálně želatinu sypkou od oetkera a do krémů ten želatinový ztužovač 😉

mizulienka
27. feb 2012

@vecernicci dakujem 😉 ja som z tych zelatin uplne mimo, zatial sa mi nikdy nepodarila, neviem preco 😠 urcite robim nieco zle, ale neviem na to prist co 😉 teraz sa mi jedna chladi tak som zvedava

bianca
27. feb 2012

decka aj tu pisem.Nezabudnite ze dnes je zasa ten den 😉 http://tv.sms.cz/televize/Prima-LOVE/20120227/1...

mia114
27. feb 2012

@vecernicci dakujem, este sa ta opytam myslis,ze ked ju dnes tu hmotu dam na tu flasu tak to trosku ztvrdne do zajtra, a este mam do tej flase aj poto nieco dat, ako puncovinu, alebo kolac?? diik 🙂

vecernicci
27. feb 2012

@mia114 já když jsem to udělala den dopředu, tak mi hmota ztuhla a pak jsem vykrájela z korpusu kolečka, slepila krémem a dala dovnitř té jako flašky, takže to byl takový minidortík 😉

larah
27. feb 2012

@pristela robíš aj kvety zMMF porad prosím ,mne sa nedarí , robila som napr.divý mak , krásne vyfarbené stenčené lupienky ,a ked som ich išla viazať ,tak sa mi z toho odlupne 😠 ☹ ,strašne krehké,....zle urobená hmota či čo to prečo? 😒 ☹ ☹

mia114
27. feb 2012

@vecernicci dakujem, tak dufam, ze mi to pojde. 🙂

pristela
27. feb 2012

@larah jj vsetko mam z MMF a tiez robim kraje tenke, musis to mat hodne vytvrdnute , teda ja nepeciem vela, takze mam malo skusenosti , ale ak chces mrkni sem : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.16989... vsetko je to z MMf len ta farmula a neviem co este bolo z marcipanu a ta zenska je uz robena z coko mmf

a davas do mmf aj ceru ? mne ted svagrina vravela, ze nema rada mmf bo torty s nou niesu hladke ale take drsne 😕 som kukala ako puk ze ake drsne , ja mam hladulinke, tak neviem

mia114
27. feb 2012

Babulky, aku velku by ste robili tu krabicu pre cca40-50ludi?? dakujem moc moc 😅

jakelina
27. feb 2012

@mia114 deset kilo???

mia114
27. feb 2012

@jakelina no na kg ani neviem aka by mala byt velka asi, ja by som viac potrebovala vediet aky by ste upiekli velky korpus? len aby sa to zase hodilo k velkosti flase? je vobec taka moynost tak spravit, bo zase obyc flasa nieje moc velka 😕 ach jo, vobec neviem

vecernicci
27. feb 2012

@mia114 tak určitě velikost plechu a k flašce tam můžeš dát i skleničky, jakože dárkové balení 😉

mia114
27. feb 2012

@vecernicci no tak to by aj mohlo byt, len im asi napism ci tam mozu byt aj pohare, a ked nie tak snad to nebude vyzerat zle ked bud ekrabica taka vacsia.

larah
27. feb 2012

@pristela pokukala som krasnučké, moj poťah kto skusil tak mu chutil vraj lepší než marcipán, ....nooo dávam ceru neviem či dosť, na to som aj myslela, ty koľko dávaš?....a vytvrdnuté to bolo z druhého dna