Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
5. jún 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/k-nar...

no ale nedairlo sa mi nesiel mi dobre okraj dorovnat a ani mramor nieje podla mojich predstav. ☹ 😒 ..dufam ze sa manzelovi bude pacit dneska oslavuje 🙂 😅 🤐

sse
5. jún 2010

@zlatat stuhu som pripevnila špendlíkom 🙂

zlatat
5. jún 2010

@sse ďakujem. To by ma neapadlo - myslela som, že nejaká obojstranná lepiaca páska je na to

zdenallicka
5. jún 2010

ALi, moc hezke dortiky..🙂

Hejdi, co blbnes? Vzdyt je moc hezky..🙂 Manzel byl urcite velmi spokojeny, ze ano? 🙂

alionuska
5. jún 2010

Tak a dnes som dokoncila tie posledne dve...no posledne..este jednu idem urobit pre moju lasku malinku..Alušku...v pondelok bude mat 6 ročkov..len este neviem co to bude,lebo ona ma kazdy den iny napad: 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
5. jún 2010

ALi, super, ale proc ten kontik nema kolecka? 😕 😕 😕
A brouci famozni, jen tu krysu bych udelala trosku tlustsi... nebo ona se jde teprve do toho kontiku nazrat? 😀

alionuska
5. jún 2010

No Zdeni..ja som tam tie kolecka uz nechcela davat....neviem ako by som ich tam vtesnala...ved aj takto je to dobre,nie???? 😅 😅 Potkan sa ide nazrat.. 😀 😀 😀
A švabov som robila zas dvojmo..aj pre malu Alu 😀 Teraz neni doma,ale ked pride s tatinom,tak ked uvidi potkana,tak aj toho bude pytat,aby som jej vymodelovala...no co pre tie deti clovek neurobi?? 😀 😀 ona mi stale hovori,ze :maminka,ty mas take sikovne rucicky...!A to ma vzdy tak obmakci,ze jej urobim co len chce!z marcipanu🙂

zdenallicka
5. jún 2010

Jj, jako je fajn, ale mne tam ta kolecka chybi...🙂
Jo a to jsou svabi? 😕 Co je to za pohadku? Tu neznam... 😅

zlatat
5. jún 2010

@alionuska neskutočné, ako živé. A tie drobné potvorky to čo je? Šváby?

zlatat
5. jún 2010

Jáj, už som sa dočítala 😅

bianca
5. jún 2010

Alenka jeeeeeeeeeeeej oggy a skodici.Milujem tu rozpravku

alionuska
5. jún 2010

Oggy a švaby sa to vola a nasa Ala tiez na nej fičí 😀 😀 Dakujem.. 🙂 🙂 🙂

benjik
5. jún 2010

Ženy,prosím,poraďte: z jakých dvou barev smíchám červenou? Zelená a modrá? Potřebuju na spidermana a mám jí málo.Díky.

benjik
5. jún 2010

super díky.

alionuska
5. jún 2010

Benjik..zo zelenej a modrej ti urcite cervena nevznikne...mozno tak cierna... 😅 cervena sa neda podla mna zarobit,lebo je to zakladna farba... 😉

alionuska
5. jún 2010

no a teraz som trochu v pomykove,po tom nakrese co si tu dala-henika.... 😅 😅

alionuska
5. jún 2010

lebo zelena a cervena ti neda nikdy zltu.....to je blbost..a aj tie ostatne....no neviem neviem,.... 😝 😝

henikav
5. jún 2010

alionuska, ja som to nekreslila, nasla som to na nete, takze to tiez neviem potvrdit

henikav
5. jún 2010

ale teraz si ma navnadila, hned ako budem mat po skuskach budem skusat. V rukach ozajstnou farbou je tazke odhadnut diel farby, ale na pc verim ze sa to da namiesat, len pri tortach ti je to nanic.
Na pc som skusala a veru cervena a zelena v rovnakom podiele ti da taku spatnu zltu, ale prakticky neviem ako by to fungovalo v beznom zivote

zlatat
5. jún 2010

k tomu miešaniu farieb - ja som našla toto: http://infovekacik.infovek.sk/2005-maj/urob.php

alionuska
5. jún 2010

@henikav ja si to pamatam od malinka...mala som taku knizku a zelena a cervena da hnedu... 🙂 ale ved to je fuk... 😀

benjik
5. jún 2010

Holky díky,naštěstí barva vystačila. To mi vůbec nedošlo,že je to základní barva, no jo to,holt to stáří už se ozývá. Nakonec mi spiderman vyšel takhle,a zase je narychlo. Původně jsem ho synovcům k narozeninám chtěla dělat až příští týden,jenže to slaví už zítra. A opět jsem u toho dělala ještě milion jiných věcí,tak mi to nevyšlo úplně jak bych chtěla,ale na to že je to druhý dort,jsem spokojená. Snad se klukům bude líbit.

bianca
5. jún 2010

ahojte kocky.Som si spomenula ze tu mam jeden dlh tak sloni prepaaaaaaac a pripajam foto tej sady

lelou
5. jún 2010

ahojky holky 🙂
chtela byh si bjednat nejakou abecedu poradite mi jaka je dobra a nezrujnuje me? 😅

benjik
5. jún 2010

A ještě mi to nedalo a zkusila jsem znova panenku,tentokrát v klidu,beze spěchu.

alex21
5. jún 2010

Ahojte.
ali zasa nadherne torticky. Ja fakt nechapem. ako to stihas. Ja na buduci tyzden mam 2 torty a dalsie 2 som odmietla lebo sa bojim, ze by som to nezvladla. Jednak v piatok budem v BA a asi sa tam zdrzim, takze nebudem moct piect a po druhe mam dost narocne dieta, ktore cez den nespava iba raz za cas ale aj to len na 30 minut a vyzaduje si stale pozornost a tiez takmer vsetko musim modelovat dvojmo. Inak tak mi je strasne luto tych odmietnutych torticiek az som z toho smutna, lebo bud nemam nic alebo sa prihlasia 4 naraz ako teraz a zrovna ked som este aj v piatok mimo.

alionuska
6. jún 2010

@alex21 ono to tak byva..to je to nepisane pravidlo,ze ked mas toho vela,tak sa este nieco prida... 😀 😀 ale neboj,budu casy,ked budes mat obdobie,ze sa potesis kazdej torte,ktoru mas robit .. ja si to pamatam,,ked bola Alenka taka mala ako tvoja Eliska..bola ako moj tien...vsade chodila za mnou a poobede tiez uz od dvoch rokov nespavala..uvidim,ako bude Sašenka na tom..ale vies ked su dve,tak uuz sa spol aj zahraju...ale Ala to bola ina prisavka..my sme aj na zachod spolu chodili... 😀 😀
Dakujem.

babika0
6. jún 2010

ahojte zienky. mam na vas ooooobrovsku prosbu. ktora by mi bola ochotna upiect svadobnu poschodovu marcipanovu tortu z okolia Bratislavy, Šamorína. prosim IP so sumou dakujem 🙂

benjik
6. jún 2010

Jupíí,mám radost muž mi veze nový kamna,konečně budu mít funkční troubu 😀