Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
7. jún 2010

ahojte 🙂
mam zasa otazocku ake ovocie davate najcastejsie???? mam predstavu o mandarinkach a bananoch ale ake ovocie sa da pouzit a ktore k comu padne treba banany a vanilkovy alebo cokoladovy krem je dobre ale k comu idu jahody alebo mandarinky ....
a ked sa dava gelovka alebo prachova farba do potahu tak sa to tiez musi riedit alkoholom??? alebo to staci na sparadle vzdy pridavat.....? a dava sa tam o nieco menej cukru? len o trocha aby to nelepilo ale aby to nebolo uplne tuhe....aby sa to nedrvilo ....fakt neviem lebo mam tusksenost ze sa mi to drvilo nebolo to hladke ale take akokeby suche cukrove....ja pouzivam cukor takovy ten ruzovy elan do zivota praskovy ten sa mi zda kvalitny tu v cr lebo som nemala este moznost kupit povazansky mucka len kristal alebo krupicu ......

dadulik
7. jún 2010

ahojte, chcem vam vyjadrit obdiv, ake uzasne diela dokazete vytvorit 😵 ja vas tu uz pekne dlho citam, a ucim sa na vasich radach 🙂 aj vdaka tomuto foru sa mi podarilo vytvorit prvu "ozajstnu" marcipanovu torticku pre dcerku k 3-narodeninkam.

hejdita
7. jún 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/zlata-sva...

@alionuska myslela som taketo nieco take oble tvary..... by sa mi to pacilo treba na ovale 🙂

hejdita
7. jún 2010

dadulik krasna torticka perfektnaaa 🙂 a vidim tusim jahody su tam??? 😕
vidis a zaroven som sa ta chcela opytat nieco......ale cez ip asi 🙂

dadulik
7. jún 2010

hejdi, hej jahody 🙂 naplnila som len dvomi pudingami, coko a smotanovy, a do toho ribezlovy dzem a jahody, musim povedat, ze fakt chutila vyborne, ani sa mi nechcelo verit, ze to ja som ju robila 😀
akurat ten marcipan sa mi nepodarilo dobre na ten spic srdca potiahnut, zostal mi tam taky cipik, no nic to 🙂

bianca
7. jún 2010

hojte decka.Ako pecie?U nas dnes ako v rure.27°C v tieni.

benjik
7. jún 2010

hejdi,já jsem ted dávala konpotovaný meruňky a čoko-pudingový krém a mňam.

vinka
7. jún 2010

Hejdi ja som dávala jahody do parížského krému mnam sadli tam super. 😉

sirael4
7. jún 2010

Ahoj! Obdivuju všechny vaše výtvory a je to nádhera.
Chtěla bych začít s něčím podobným, a tak se chci zeptat na několik důležitých rad pro začátek, od vás, zkušených...
A mimochodem...jak děláte náplně?

benjik
7. jún 2010

@sirael4 ahoj,mrkni na tuhle stránku,tam je hodně holek odsuď a najdeš tam i náplně a pár návodů.

sirael4
7. jún 2010

@benjik: a na jakou? 🙂

benjik
7. jún 2010

jé promiň,já jsem ale skleroza http://dorty.artmama.cz/

benjik
7. jún 2010

Škoda,že to nemůžete vidět. 11.měsíční dcera mi ukradla kus dortu- spidermana a ted se tu přetahovala o něj se psem,nakonec si každý kousek ukořistil. tak se oba cpou a dcerka u toho pořád dělá mňam mňam. Škoda, že není větší abych si měla na kom testovat své výtvory,takhle může max. sousto dvě.

sisa.b
7. jún 2010

babulky, ja vas stale sledujem 😉 torty krasne, mate moju pochvalu 😵

@benjik ja som vcera zapasila s najmladsou o melony, co som na svadbu robila 😀 svokra vytiahla tacku so zakuskami a boli tam dva. jeden si uchytila mala a druhy ja. ten svoj napchala do seba cely a potom si prisla vziat ten moj 😅 potvora, normalne ma kvoli nemu pokusala 😀

erika107
7. jún 2010

Ahojcek

asi tak pred 2 mesiacmi niektora ste sem hodila fotopostup na ovecku. Mohla by som poprosit neviem ju najst :o) dakujem moc

inac prvy moj vytvor je uz na svete :o) ... teraz som si kupila gelovky a chcem skusit urobit prckovi tortu k narodkam kupila som v peciemehrou uz hotove cars lebo este nemam taku odvahu vymodelovat tie auta sama :o)...
pripajam moj prvy pokus o tortu :o) chutila dobre len ten efekt nebol az taky dokonaly :o)

benjik
7. jún 2010

Ty děti jsou hrozný nenažranci na sladký 😀 To pak vypadá,že doma nedostanou najíst. 😀

benjik
7. jún 2010

@erika107 chobotnička je krásná.
nenašla jsem ti přímo postup na ovečku co dělaly holky,ale taky nevypadají špatně.
http://www.kosternovi.cz/dorty/dorty.asp?klic=78
http://raduzyrecepty.com/clanky/videa/video---d...

erika107
7. jún 2010

benjik: dakujem ale od tych vasich krasnych vytvorov mam dalekoooooooooooooooooooo :o))) .... no ja mam na mysli taku ovecku na sposob toho druheho linku len tam tie brcka neboli s peny robene ale z potahovky :o)

erika107
7. jún 2010

a este otazocka ked otvorim tie gelovky ako dlho ich mozem pouzivat? nemoze sa to pokazit? a to vazne staci na hrod noza dat tej farby?

benjik
7. jún 2010
hejdita
7. jún 2010

ahojte 🙂
teraz mam otazocku pre tych co objednavaly v cukrarskych potrebach.cz jak je to....... ked si objednam zbozi dam balik expres vsechno zbozi i za podminky cekani ..... kdyby nemeli zbozi tak mi napisou??? ze to nebude do dvou dnu??? anebo ne? a kdyz to maji a poslou to tak nepisou asi ze...... 😕 potrebujem to vediet ci mam spoliehat ze mi to do konca tyzdna najlepsie do stvrtka pride alebo nie 😕

vinka
7. jún 2010

Erika tak mne nikdy nezafarbý gélovka hmotu tak ostro jak by som chcela.Len čiernej nepotrebujem vela.Ale ostatné 😖 Je to lepšie ako práškové ale neviem ako dostať sýte farby ☹ No a fialovú gélovku už nikdy.Je ako sivá nie fialová 😒

alionuska
7. jún 2010

Gelove farby su fajn,ale MMF sa farbi velmi tazko na tmae odtiene...zalezi to od potahovej hmoty...K2 som sksla araz a islo to uplne super...a myslim,ze akj tie ostatne budu tak lahko zafarbitelne..RDI,WI, PDT a ine... 🙂 aspon co som pocula od dievcat..a vidim to aj na fotkach...
Inak skoro som zabudla..v sutazi o najkrajsie auticko som zislala 10 miesto...no posledne len tak tak,ale potesilo! 🙂 Dakujem vam vsetkym,ktore za moje ferari hlasovali...stahujem este Alenkinu torticku a idem vam j sem hodit..ahooooooooj

vinka
7. jún 2010

Ali a potom ako ty dosiahneš také krásne farby?Ty všetko maluješ potom? 😕 Lebo ty máš sýte farby. 😉 To je jak možné idem ja kuknúť jaké auto vyhralo.Kriste ved to tvoje ferari bolo bohovské.Aj ja som hlasovala za neho.Som smutná,že nevyhralo. ☹ ☹ ☹ Isto to nieje fér. ☹

alionuska
7. jún 2010

Kuk... 🙂

alionuska
7. jún 2010

@vinka moj Martin tiez povedal,ze to neni fer 😀 😀 😀 .ja neviem ako to tam funguje... 😕
ja MMF farbim gelovkami,ale niekedy sa uz zacne rozpadavat..a potom pridam bud trochu cery,aleboi susene mlieko..to to vsetko zachrani.... 😀

dm1
7. jún 2010

ali diky za radu s farbenim lebo prave som urobila trochu ciernej - mala som zbytok zelenej a pridala som ciernu ale bolo to takej divnej konzistencie rozpadalo sa to a ani povrch nebol dobry.... dala som tiez ceru ale skusim aj susene mlieko nabuduce ale ked je to len na male casti v zdobeni tak sa da

mna cakaju za 2 tyzdne 2 detske torty pre neterku na 6 rokov. ja som jej chcela upiect vevericu z doby ladovej a sestra mi este volala ci nespravim este jednu ze si u mna zajednava ked pride gratulovat jej svokra malej. tak rozmyslam co by som spravila este

a krasne torty ste popridavali

inak mne sa paci v tej autickovej sutazi aj to auto co vyhralo. bolo ich tam viac peknych ale samozrejme na alino ferrari nemalo ani jedno 😉 . ja som strasny fanusik ferrari 😉

zdenallicka
7. jún 2010

Hejdi, ja si nechavam posilat obchodni balik a mam to tu za dva dny.. Nedavno jsem to ale nechala poslat obyc a mela jsem to tu za tri dny..🙂 Tak si vyber..🙂

A ze neco nemaji, pisou... a bud si objednas neco misto toho nebo to poslou bez toho..🙂

benjik
7. jún 2010

Ali, nádhera jako vždy,dcerka musela mít určitě radost. Jé,škoda,že jsem nevěděla,že někde soutěžíš,hned bych dala hlas.
Tak mi jeden dort tento týden ubyl,známá ruší oslavu a já se těšila na první mužskou chloubu. Dnes a zítra dělám růžičky pro naše na dorty a musím popřemýšlet jak je ozdobím.

zdenallicka
7. jún 2010

Jo, Ali a ostatni holky, co jste hazely fotky s dorty - moc hezke...😵

Ali, opet otazka debilka - co je to za postavu na dortu pro Alenku???? 😕