Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
3. júl 2010

Hej? 😕 No na fotke vyzerá jak na plech velká 😕

alex21
3. júl 2010

@vinka Chiarka je teda super. To sa Eli nemoze stat aby spala alebo sa sama hrala. Ta vtedy chodi a stale mi chce pomahat. A co sa tyka torty tak vsetko je zafarbeny MMF. Malovane na povrchu neni nic a aj to cierne okolo je zafarbene ciernym uhlim a usulane na tenko a poobtahovane. A leskne sa preto, ze je teplo a ked ju vytiahnem z chladnicky tak sa hned zarosi alebo tak navlhe. A nieco urobi aj fotak co sa odrazi blesk.
A alionuskina torta nie je pneumatika ale len disk. Ale niekedy mi to tiez pripada, ze ludia uz ani nevedia co chcu.
Ali ako vzdy pekne torty. Ty skaredu uz ani nevies urobit. 😀
Dnes som nepiekla ale zavarili sme 40 poharov marhul a 25 poharov dzemu. 😝

alex21
3. júl 2010

jaj ja nez dopisem tak Ali odpovie. 😀

vinka
3. júl 2010

@alionuska ešte mi dlho vysvetluj čo to je.Lebo aj tak mi to pripomína pneumatiku.Neviem aká brzda je to jedno.Ale mne išlo o tie požiadavky.Nestačí okrúhla musi byť krv a kraviny.Ktovie čo budú ludia pýtať a 10 rokov. 😀 😀

benjik
3. júl 2010

@zdenallicka promiń,já tu půl dne nebyla chytala jsem kočku po zahradě, je o jednu stránku vzad,psala jsem ho vince.

benjik
3. júl 2010

@alionuska krásné dorty,dík že napsala co to je,ten brzdový kotouč bychnepoznala,já totiž ani nevím jak to vypadá 😀 A u těch veverek jsem si až na druhý pohled všimla,že to jsou dvě různé,já měla pocit,že je to jedna a ta samá,ale z jiného úhlu,jak jsou dokonalé.
Gratuluju k zoubku, u nás furt nic,ale už se schyluje.

vinka
3. júl 2010

@benjik Ali už všetko robí ako kopiu.Ona je už tak vypracovaná,že asi zo zavretými očami by to skopírovala. 😀 😀

zdenallicka
3. júl 2010

Benjik, díky... a proč je čajový, když tam není čaj??? Jakože je k čaji??? 😕

vinka
3. júl 2010

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
3. júl 2010

@vinka no boli tak na plech a potom na polovicu vlastne...🙂 Asi 20x35cm..a jednej vevericke som dala aj jazyk vyplazeny... 😀 Inak som mala objednavku len na tu pre chlapca ale prisiel kamarat,ze frajerkina dcera ma 10 rokov,ze ci by som stihla tortu-do zajtra..a ja som ju vlastne za pol dna urobila.... 😀 😀 sa cudoval,ze aka som rychla... 😀 😀 😀
Kuk ten jazyk🙂

cessy
3. júl 2010

ahojte chcela som vas poprosit o fotku torticky macka pooh...nedavno ste ju sem pridali ale ani netusim kto a nemozem to najst. bola to posch.torticka.......
dakujem vam pekne

alenka krasne torticky mne sa paci ta s tym jazykom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
4. júl 2010

@alionuska a isto.Tak toto som si ani nevšimla 😀 😀 😀 Si šikovná čo k tomu dodať 😉

benjik
4. júl 2010

@zdenallicka jo přeně tak.hlavně i když dáš něčeho víc nebo míň,tak se stejně povede,já ho pak dělala už jen od oka.

benjik
4. júl 2010

@vinka taky po těch letech praxe co má.

alionuska
4. júl 2010

@benjik ..no nie su to ani dva roky,co robim potahovane torty🙂 😀 😀

benjik
4. júl 2010

@alionuska ne já to myslela celkově,nejn potahované,děláš dorty asi už od školy,ne? a to pak už máš přesnost v oku.

bianca
4. júl 2010

cafte decka.Ja tu dnes cely den listujem a opisujem raceptiky a rady.Napadlo ma ze by ste uz mohli vydat knihu receptov a rad 😀 aspon by to bolo vsetko po kope 😀

vinka
4. júl 2010

@bianca No to by nebol zlý nápad. 😀 😀 😀 A názov by niesla recepty z modrého koňa 😀 😀

anibas
4. júl 2010

pekný večer - no ja teraz cez prázdniny na MK ani nestíham - stále doma s deťmi niečo musíme riešiť - raz oblečenie, raz obed, raz hádky, raz umývanie ... 😝
pridávam svoju tortičku

vinka
4. júl 2010

@anibas krásna tortička.Moja to poznám.A ten najstarší je niekedy horší ako Chiara.Bude do Vivi vyrývať kým mna nevytočí. 😠 😠 Potom je už pokoj na chvýlu. 😀 😀

lucula73
4. júl 2010

@bianca -keď si opisovala tie recepty..punčovú tortu si náhodou nenašla?viem,že tu bola,ale neviem kde ju hľadať....

a krásne tortičky pribudli,ani ja som nezbadala na veveričke rozdiel,až potom 🙂

zdenallicka
4. júl 2010

Teda holky, fakt krásné dorty... 🙂 Já taky nestíhám, před chvílí jsem přišla z práce a zítra zas... Na čtvrtek mě čekají dva dorty - jeden dvoupatrový a pak jeden přízemní...🙂 No a ve čtvrtek odpoledne jedu do Prahy na školení...

Můžu si upéct korpusy už v úterý ráno, naplnit je večer máslovými krémy, ve středu potáhnout ozdobit a ve čtvrtek jen dokončit? V pátek si pro to přijedou a jíst budou ažv sobotu a v neděli... 😅

bianca
4. júl 2010

@lucula73 nasla.Hodim ti link na Sofiinu stranku priamo na recept http://www.sladkeumenie.estranky.sk/clanky/rece...

kocky a co tak sukromnu skupinu aspon na FB?Kazda by tam mohla mat vlastny album a recepty sa mozu tiez vkladat do diskusie.Jeden recept -jedna diskusia

lucula73
4. júl 2010

@bianca -ďakujem za ten link..,si zlatá....ušetrila si mi čas 😉

bianca
4. júl 2010

@lucula73 neni za co.Hlavne nech ti dobre pecie rura 😀

janulabj
4. júl 2010

ahojte ,idem pochváliť všetky tortičky.....krásne,nadherné,prefekt.atd....atd.. 🙂
@bianca super nápad,aspon by sme mali všetky recepty pokope.založ 🙂 🙂 🙂 🙂

bianca
4. júl 2010
zdenallicka
4. júl 2010

POžádáno..🙂

bianca
4. júl 2010

@zdenallicka povoleno 😵

vinka
4. júl 2010

A ako to môžem požiadať,ak môžem.No neviem. 😖 😀 😀