Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
9. júl 2010

@dm1 ked on bol velmi podobny tomu, co robim uz dlhe roky. akurat tam isla ina muka, cukor aj taky, aj taky,... a po upeceni bol uplne v pohode. aj sa mi dobre prekrajoval. tak som nechapala. no mozno to bol len taky moj dojem, ved to som ochutnala len trosku, co bolo na noziku. mozno si este budem hlavu trieskat, ze som mohla mat tortu davno hotovu a robim si zbytocnu robotu naviac 😅

sisa.b
9. júl 2010

radsej si z nej ukrojim, az budem mat hotove to druhe vrchne poschodie 😀

vinka
9. júl 2010

@beruska2x Tak dík budem to dnes večer skúšať 😉

sisa.b
9. júl 2010

dievcata, dakujem za pochvalu macka a tiez chvalim macka od @janulabj 😵

bianca
9. júl 2010

tak som tu.Chodte dakde vsetci co viete krasne ruze.Ja som asi fakt debil

inak hmota....nespojila sa mrska tak som dala este jednu PL sirupu...ani tak nic....troska vody a mrchu som preliala.Ale akurat mi dorazilo sus,mlieko tak som to popravila a super.Aleeeeeeeeeeeeeee som dnes zistila ze stacilo hrozne malo a aj mne bude marcipan chutit.Teda ak sa to este da nazvat marcipan.Zrejme nie.Kedze som robila len na skusku tak som dala miesto mandlovej citronovu esenciu.A parada.Fakt.Uzasne.

beruska2x
9. júl 2010

@bianca ja jsme si vykrajela pk z tenke hmoty asi 12 kolecek, stejne velikych a uz jsem jen "lepila" prvni jsem stocila do rulicky a pak pridavala podle vzhledu dalsi, delala jsem vecer a do rana byly suche...

bianca
9. júl 2010

@beruska2x hm super zajtra skusam.Budem robit novu hmotu aby som jej mala dost..Akurat ma stve ze nemam fialovu.Orchideje by boli nadherne

sisa.b
9. júl 2010

baby, mna tu asi porazi 😢 MM prisiel domov a rovno si uvalil z mojej "nedopecenej" torty. tak tu teraz na nu beha, chvali ma, ze aka je vyborna a zaroven sa mi vysmieva, aka som hlupa. jaaaaaaaaaj. a tak som ju mala krasne potiahnutu, uz som mohla mat nohy vylozene 😢 teraz cakam, kym mi ta druha zatuhne 😔

bianca
9. júl 2010

@sisa.b zavesit sa prsty do prievanu 😝

julinka25
9. júl 2010

ahojky, pridavam dnesne vytvory 🙂

bianca
9. júl 2010

@julinka25 kraaaaaaasne

ja som do teraz kutrala po domacnosti a hladala co vsetko by sa dalo otlacit a veru som aj nasla.To sa bude ,,pacvorkovat,, akurat mi stale unikaju gumove decky a valceky na steny 😅

vinka
9. júl 2010

@bianca a čo všetko si našla? 😀 😀

winona24
9. júl 2010

@bianca Jani ako sa Ti vydaril ten marcipán?

winona24
9. júl 2010

@bianca prepáč...čítam vyššie...robila si tento???lebo aj ja by som chcela ten urobiť....

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

nakoniec som vymyslela Macka uška že malej spravím...tak som zvedavá ako to dopadne..... 😅 😅 😅

sisa.b
9. júl 2010

@julinka25 krasne torticky 😵

bianca
9. júl 2010

@vinka ty kokso malej som dala dnes na hranie taky starodavny naramok kovovy este po mojej mame a tak som ti nanho kukala a ono by u nech bol celkom slusny otlacok.Potom gombicky,velke spendliky na oddelovanie,pinzetky,Patranie pokracuje

@winona24 Ivka po upravach super.Som hore pisala ze som ho najprv nemohla spojit,potom sa spojil az moc 😀 😀 😀 inak vrelo doporucujem citronovu aromu.Mnam.Nabuduce skusam puncovu

bianca
9. júl 2010

@winona24 viacmenej hej.Akurat ze som zacala s malej mliekom a skoncila som pri klas.susenom a v pohode

bianca
9. júl 2010

decka nemate niekto v zalozach odkaz na fotopostup macka my to you?

janulabj
9. júl 2010

bi ja som podla toho robila 🙂
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50625

bianca
9. júl 2010

uz som nasla toto http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/macko-me-you

@janulabj idem kuk na tvoj odkaz

janulabj
9. júl 2010

ja na postavičky proste nemám,žiadnu inu som nerobila,ale toto my podla navodu šlo,ani neviem ako 😀 asi zhoda nahod 😀 alebo ked je štastie unavené,sadne i na .......mna 😝
@bianca

bianca
9. júl 2010

@janulabj hej nemas.Az budeme prestahovany tak dojdes ku mne a budeme sa cely den patlat a snazit.Akurat neviem ci Barca neznici Oliho

janulabj
9. júl 2010

och tak ja nemam šancu pri nom robiť...by som chcela piecť,no neda sa ☹ akurat nam odoznieva (teda dufam) šiesta choroba.a rada prídem,ty ma kvietky naučiš,tie tiež neviem.a nech ho len Barča ničí,nech si chlapec zvyká na ženské 😀 😀 😀

bianca
9. júl 2010

@janulabj tak kupte byt na VMB a ked budes chciet piect tak mi ho donesies

adena13
9. júl 2010

ahojte kočenky.na vašom fórku mám premiéru ale hľadám nejaké sladké duše,ktoré majú skúsenosti s robením narodeninových tort..bianca si podarená,ako sa snažíš vykúzliť niečo z marcipánu..no ja som marcipán ešte takto nedržala ani v ruke..okrem ulomeného z hotovej torty..no aj tak by som niečo pekné chcela upiecť mojej kristínke k 1.rôčku..možno aj tie ozdoby z marcipánu.Neviete niektorá nejaký dobrý recept na tortu? a ak bude jednoduchý,o to viac super..ďakujeeeem 🙂 🙂

bianca
9. júl 2010

@adena13 najtazsi je prvy krok.Skus.uvidis.Mozno ti bude sediet MMF,mozno marcipan.

dm1
9. júl 2010

moje vcerajsie zabky kvaky pre neterku. az na foto som si vsimla ze zabe hore odpadla ruka ale uz sme to neopravovali a hned sme ju spapali

benjik
9. júl 2010

Ahoj holky,jen v ryclosti,krásné dorty jste přidaly. My ještě oslavujeme Nelčiny první narozeniny,tak jen v rychlosti přidám svůj výtvor. Krtek pro Nel. je od ní otlapkaný,sotva se otevřela lednice,už byla u něj a uždibovala. Pořádně vás dočtu po víkedndu,tak se zatím mějte.

adena13
10. júl 2010

dm1, benjik sú krásne.Ste fakt super maminy a pekárky.stále síce neviem,čo ste dali dnu,no hádam niečo vymyslím.kde ste kúpili ten marcipán s farbami?a ako píšete mená..teda čiary?striekačkou či sáčkom?