Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
4. aug 2010

@nadulici jasne poslem.Len musim dakde s krabice vyhrabat skener.Inak mam dakde postahovany aj navod na postavicku Minnie z tej ruskej stranky.Chces aj to?

rybca
4. aug 2010

@dm1 ako si ofarbovala cukor?

nadulici
4. aug 2010

@bianca postavicku mi netreba, potrebujem len obrazok.....diky zlato... 🙂 .....

bianca
4. aug 2010

@nadulici dobre moja,Ale az vecer ok?Teraz je tu dusno

nadulici
4. aug 2010

jasneeeeeeee....... 😀

nikanika28
4. aug 2010

Cafte tortickarky 😵 , uz som tu dlhsie nebola, ale sledujem torticky stale 😵 😵 ..
Baby, koncom mesiaca idem robit dve detske torty, take mensie...jedna ma byt Snehulienka a druha Tom a Jerry 😨 ..uz teraz mam z toho paniku, netusim, ako vymodelujem ten ludsky face 😅 😅 ... Ale chcela som sa opytat ohladom ciernej farby..kedze ma ta nestastnica cierne vlasy...mne sa doteraz nepodarilo zarobit ciernu hmotu 😨 ...ako to robite, aby sa s tou hmotou dalo potom aj pracovat? mne sa zacne vzdy drobit, takze modelovanie veskereho druhu je potom na prd 😝 . Mam si spravit modru hmotu a potom pridat ciernu gelovku? ci ako? alebo spravit hnedu z roztopenej cokolady a potom ciernu? A Tom a Jerryho tiez neviem, ci idem robit, asi radsej Pat a Mat...aj ked neviem neviem 😅

anibas
4. aug 2010
anibas
4. aug 2010

@nikanika28 ja som investovala do 2 kg WI - a tie si krásne farbím na červeno a čierno podľa aktuálnej potreby 😉

nadulici
4. aug 2010

@anibas diky, ale ja som asi slepa, potrebujem samostatne velku Minnie a taky obrazok som tam nenasla ☹

anibas
4. aug 2010

@nadulici juj- tak poitom si daj do googla vyhľadať

nadulici
4. aug 2010

@anibas hladam, hladam....

karaa
4. aug 2010

@mrka2 ak ti mozem povedat svoju skusenost s lienkou, tak ja som robila tak, ze som hlavu mala z tej strany ktora sa priliepa k telu zagulatenu a do tela som si vyrezala otvor v tom tvare, aby tam ta hlava sadla a potom som to zlepila plnkou a este ten spoj zvrchu dotvarovala puncovinou, co ju aj prichytilo trocha. no a ked som potahovala tak najprv chrbat cervenou az po lienkin "krk" takze to zakrilo aj cast hlavy a aj to drzalo tu hlavicku a az potom hlavu ciernou, takze to super drzalo pokope... bola to moja prva 3d torticka, takze je taka zaciatocnicka, ale ten spoj sa osvedcil 🙂

eustoma
4. aug 2010

@nadulici tuna mas Minie: http://www.arthursclipart.org/justforkids/micke...
tune nejake ciernobiele: http://disneycoloring.net/minnie-coloring/

myslim ze vecsie sa tazko budu zhanat.

nadulici
4. aug 2010

baby, vsetkym vam dakujem, uz som nasla co som hladala...neviem preco ma to hned nenapadlo.... 😀 😀 😀
to bude ta MD... 😀

mrka2
4. aug 2010

@karaa jeej, dakujem ti velmi pekne, vidis, to ma nenapadlo,aby som z tela vykrojila. super!!! tvoja lienka je perfektna 😵 no to som zvedava, ako to dopadne... 😝 ja som doteraz urobila len 3 gulate a 2 srdiecka,tak toto bude boj 😅 😅 😀

benjik
4. aug 2010

Tak já mám konečně nachystanou výzdobu na další dort na zakázku. Zítra upeču korpus a v pátek ráno jen potáhnu a kytky šoupnu tam kytky.Pokud by jste to nepoznaly,tak to mají být narcisky 😀

hannah23
4. aug 2010

@daniz no nejsem moc zběhlá v dortech, jak myslíš dveře????Jako hranatý dort a načančat to jako dveře????

hannah23
4. aug 2010

Jinak tady je fotka focená doručovatelem.

nikanika28
4. aug 2010

@anibas WI sa da farbit bez problemov, aj ked pouzijes viac farby? No neviem, ci sa mi oplati kupovat, az tolko vela zas nepeciem 😕 ...no asi skusim nejak tu ciernu vytvorit, aby sa mi dalo s nou aj modelovat..a pri najhorsom asi kupim WI..musim mrknut ceny 😅

sse
4. aug 2010

Ahojte dievčatá, veľmi pekne by som vás chcela poprosiť o nejaký obrázok Hello Kitty. Prednedávnom tu niektorá dávala, ale nepamätám si ktorá. Na zajtra potrebujem dokončiť tortu. Torta v chladničke a mne opuchlo koleno a neviem chodiť, lebo strašne bolí, tak mi držte palce, aby sa mi ju podarilo zajtra dokončiť, len potrebujem tú Kitty.

alex21
4. aug 2010

@sse anibas pridala super odkaz. Mas tam aj kitty. Ja som robila tu s tou ruzickou 😉
http://www.coloring-book.info/coloring/coloring...
anibas vdaka ulozila som si ho 😵

sisa.b
4. aug 2010

@anibas ja som do wi vrazila stvrt kelimku gelovky a ostalo to len ruzove 🙄 lepsie sa mi farbilo na cerveno MMF z ruzovych jojo cukrikov

nikanika28
4. aug 2010

@sisa.b a s farbenim MMF na cierno nemas skusenost? ja som len parkrat potrebovala ciernu, ale to len minimum a uz vtedy sa mi to zle robilo..a teraz budem potrebovat ciernu na vlasy a mam z toho obavy 😒

benjik
4. aug 2010

@sse třeba tuhle?tak at jsi brzo fit

petusko
4. aug 2010

ja sa takuto nejaku chystam robit na pondelok 🙂 som si dnes stiahla sablonu, tak uvidime, ci sa podari 🙂

nadulici
4. aug 2010

@bianca neviem ci si citala, ale nakoniec som nasla nejake obrazky, tak sa nemusis trapit so skenom....ale dakujem za ochotu.... 😵 .....potom hodim fotku torticky, dufam, ze sa mi bude darit......

sisa.b
4. aug 2010

@nikanika28 cierna sa mi tiez vzdy rozpadavala 😒 ali mi radila odfarbit ju najskor na tmavomodro a potom pridat ciernu. z RDI to bolo lepsie, ta sa fakt dobre farbi. na ten hrad som len trochu farby prstom otrela a uz bola tmava, musela som potom pridat viac bielej. aj na ten stroj som robila cierny valec a pismenka tak, ze som zmiesala MMF s RDI, s takou hmotou by som si trufla aj potiahnut tortu. ale mozno tebe by sa robilo s inou lepsie, ako pise anibas. mna WI aj PDT sklamala. dokonca PDT je podla mna velmi tvrda na torte, tazko sa nam krajala, aj ked bol potah uplne tenky 😒

smajlik
5. aug 2010

ahojky, prosím o radu a vidím že zkušeností máte bohatě 🙂. ... včera jsem dělala poprvé s marcipánem - růžičky a chci se zeptat jak je mám uchovávat? Na internetu jsou různé návody, uchovat v plastové krabičce s víkem v lednici, pak zase že do lednice ne, že jen do igelitového sáčku atd... včera jsem je dělala , přes noc nechala oschnout a teď nevím co s nimi aby se neroztekly nebo nebyly jako kámen :D ... na dort je budu dávat zítra. Děkuji moc !!!

henikav
5. aug 2010

@smajlik pokial chces aby stvrdli, tak na vzduchu, alebo v krabici (kvoli prachu), pokial ale chces aby zostali makke, vtedy sa balia do sacku, len pozor, aby sa ti sacok nenalepil a neznicil ti ich. Je to v podstate cukor, oni sa nepokazia len tym balenim alebo nebalenim si regulujes to ako stvrdnu. Podla mna ak pojdu na tortu zajtra, staci ich dat do krabice

bianca
5. aug 2010

@nadulici ano citala a preto neposielala 🙂