Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
26. sep 2010

@beruska2x ja som raz našla okrúhlu tortu s vláčikom, tak ju sem pridávam 😉

@bianca s tým FMM sa ti dobre poťahovalo?

bianca
26. sep 2010

@maca77 vyborne.Po K2 konecne hmota ktr som vyvalkala na cca 3 mm a vobec sa mi neroztrhla.Fakt bomba

nadulici
26. sep 2010

caute, to ste zasa nakecali toho.... 😀 .....kedy to mam stihnut precitat?.... 😀 😀
hodim vam sem fotky a idem na to.....

bury
26. sep 2010

holky už tady několikrát koloval fotopostup na Pata a Mata - já to nemůžu najít - nedala jsem si to do oblíbených ☹

vinka
26. sep 2010

@nadulici krásne torty ako z katalogu.Prosím ťa ako si reobila tie struny? 😕

nadulici
26. sep 2010

@vinka z bielej nite... 😉 ....potom ma napadlo, ze som om tam mohla natiahnut zubnu nit, nech to maju aj s dentalnou hygienou, ako bonus... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
26. sep 2010

A to ti jak tak fantastický držalo?Si to dáko prichytila? 😕

maca77
26. sep 2010

@bianca aj spoje sa ti dalo ľahko zahladiť? lebo keď pozerám na tú tortu, tak som ako v rozprávke 😉

@bury http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/pat-mat-2

@nadulici krásne

@vinka tá tvoja princezná je tiež ako z katalógu 😉

evitkamalicka
26. sep 2010

@evena som rada, ze sa vydaril

nadulici
26. sep 2010

@vinka len som troska tie biele gulicky zospodu navlhcila a ta nitka sa prilepila este aj na potah, aj ja som sa cudovala, ze to tak dobre drzi.... 🙂
konecne som popozerala ostatne torticky vase....tvoja barbina je krasne ozdobena, ja som uz na to nemala cas sa s nou hrat, bola pre neterku, tak som bola rada, ze som ju vobec dorobila....
@bianca tvoja torta pre dcerku je nadherna, ako pisala maca, taka rozpravkovo krasna.... 😵
a alenkine vytvory, to je proste parada....neviem ci som nezabudla na niekoho, urcite ano, no co tu budem vypisovat, vsetky sa mi pacia.... 😵

katrin21
26. sep 2010

@bianca
zaujimave, ze jediny krem co si chuti je ten so salkom, ked je tam maslo...lebo mne zase chutia len maslove plnky, teda nemam rada margarinove... 😝 a ani cisto pudingove..... 😝
inak, znova sa mi potvrdilo, ze tu plnku co mam a co som teraz davala do torty je vyborna.... aj ked teraz som dala nie 4PL mmuky, ale dala som 4PL pudingu a dve riadne kopcove muky 🙂 a je vyborny, jemny a lahodny a pod marcipan ako sity na mieru 🙂 a je pevny 🙂

katrin21
26. sep 2010

@nadulici
@maca77
kraasne torty!!! fakt krasne a ta gitara je uzasna. ja nechapem, ako to viete upiect, super!

maca77
26. sep 2010

@katrin21 tú tortu s vláčikom som nerobila ja 😉 len som dala ako inšpiráciu ... a keby si nenapísala, že tá tvoja s kvietočkami bola tvoja prvá, tak by ma to ani len nenapadlo, bola krásne jemnučká 😉

katrin21
26. sep 2010

@maca77
dakujem 🙂 nechcela som to prehnat s tym zdobenim 🙂

bianca
26. sep 2010

@nadulici uzasna praca.A fakt ta gitara ako ozastna

@katrin21 ja nemam rada kremy ani margarinove.Est tak puding,zele...ja vlastne neznasam a zasadne nejem ani MMF,FMM,K2 vlastne ani jeden potah.Mne to proste nechuti a milujem robit torticky 😵 😵 😵

vinka
26. sep 2010

@bianca čo je FMM? 😕

katrin21
26. sep 2010

@bianca ja zase kremove milujem, moja torticka rozkrojena vyzerala takto, nevedela som , ako mi vyjde plnka, tak som na prvu vrstvu dala menej,ale nabuduce dam tak ako do ostatnych , lebo to v pohode vyjde 🙂
ja zase nelubim zele.....ani pudong, len ked je teply s piskotami, studeny ho uz nezjem 😀

beruska2x
26. sep 2010

@vinka Falesny Mlecny Marcipan 😉

evitkamalicka
26. sep 2010

ahoj,
kocky, krstiny dopadli dobre, len ja som chora cim dalej tym viac, aj Adamko to uz odo mna chytil, takze som aj tortu zabudla odfotit, tak aspon puncove rezy

fopardi
26. sep 2010

@katrin21 a ty si aku plnku použila daj recept

katrin21
26. sep 2010

@evitkamalicka
jeej, daj recept, mam rada punčaky a tieto vyzeraju dokonaleeeee !!

evitkamalicka
26. sep 2010

@katrin21 napíšem zajtra keď mi bude lepšie, teraz idem do postele

fopardi
26. sep 2010

@katrin21 a nakoniec ako ?pridavala si to maslo či si nechala len tak ako maš v recepte ? a to fakt puding uvareny z polohrubej muky?????

daducha
26. sep 2010

@katrin21 nadherna jemnucka torta,krasna 😉
@nadulici uuuuuuzasne, kym sa ja k tomu dopracujem 😀 ,gitara fantasticka a ta princezna - nemam slov 🙂
@vinka fantasticka princeznicka, nadherne ozdobena, no uz len fotit do casopisu 🙂

anibas
26. sep 2010

ahojte žienky - dočítam a dopozerám vás zajtra
ja mám za sebou abnormálny týždeň - sa mi veľa vecí nakopilo a skomplikovalo - rozmýšľam, že načas končím s pečením - nestíham 😒 😒
pridávam svoje tohotýždňové - jedno pivné brucho som nesfotila
zatiaľ pekný večer

katrin21
26. sep 2010

@fopardi
ano, naozaj je to z muky, aj ked hovorim, teraz som nakoniec dala kombinaciu, 2PL pudingu vanikloveho a 2 muky...ale bola to ta ista chut 🙂 mozno cisto z muky je viac husty.ale bolo to doste pevne a ked to vychladne v chladnicke je to tuhe ako maslo 🙂

dala som asi o 2cm viac masla ako 1a1/2 a o jednu malu kopcovu cajovu lyž. cukru, ale .. ani nebolo treba....zostalo mi za plnu hanatu kompotovu misko este......

inak , uvazujem, co urobim... tej plnky mi je luto a mam aj tu k 2este... kolko vydrzi takato plnky? teoreticky by mohla par dni , nie? rozmyslala som upiect taky len nizky korpus( mam aj taku tu formu vlnkovanu, co sa dava na take ovocne so zele poliate...), ale neviem, aku davku tam dat, aby mi to nevykypelo z toho.. Natrela by som to potom tou plrnkou a hore dala ten marcipan a hotovo 🙂 rom rozmyslala urobit nejako pomerne len z 2 vajec a k tomu pomerne menej cukru, muky....ale neviem, ci aj to by nebolo vela..... ma niekto skusenosti?

katrin21
26. sep 2010

@daducha dakujem 🙂

katrin21
26. sep 2010

@anibas
pekne torty a pekne kozy 😀 😀

daducha
26. sep 2010

ahojte, chcem sa Vas opytat na rozdiel medzi parizskym a falosnym parizskym kremom.Je to len v tom, ze v jednom je aj tuk ? Kolko smotan potrebujem na korpus 26 cm na potretie troch platov.Idem to s tymto kremom robit prvy krat,tak nechcem pokazit ,Dakujem za pomoc