Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
30. sep 2010

diky kocky uz len tak ist do Kauflandu.U nas v meste neni tak neviem kedy sa tam dostanem ☹

hejdita
30. sep 2010

@petusko dakujem jeee v novembri maju svagrova a svagor rok ale teda 14 ...treba budu chciet minitorticku alebo ich mozem aj ja prekvapit treba srdieckom to som este nikdy nerobila tak si to aspon skusim 🙂

@dm1 ja si myslim ze alionuska ma ten pas punocviny asi cez celu plochu tak ze je to akoby klinek a je tam urobeny odskok prave na miesto pre mince.....dobre to chapem @alionuska?????
cize od zadu je to tenke a napredu je to tri cm mozno aj menej vysoke je to pekne vytvarovane do klinku a kraje su asi o take 2cm vnutri a asi je to potiahnute??? aj ten klinok cien po obvode??? to neviem to ti asi musi uz aloinuska odpovedat ale takto by somsi to predstavovala ze to robi 🤐 😅 😀 😀 😀

dm1
30. sep 2010

@hejdita uz som to pozerala a tiez si myslim ze je to tak ako vravis. Estre predsa len otazocka na @alionuska potahujes kazdu cast v celku a potom iba naznacis to akoby to bolo skladane z kusov drevennych dosticiek?

alex21
30. sep 2010

@bianca u nas maju v tescu, v kauflande a aj v bille 😉

bianca
30. sep 2010

@alex21 hm Billu tu v zapadakove mame a priznam sa ze tam vobec nechodim tak pojdem popozerat tam

sse
30. sep 2010

Ahojte dievčence, tak zas som piekla svadobnú, trošku som sa potrápila no výsledok celkom ok. 🙂

alionuska
1. okt 2010

@dm1 Jezisi ,normalne..na ten spodok,ked ho namalujes polozis taky pasik punciviny...viac dozadu a na to ten potiahnuty vrchnak... a potom domaluj... a medzi to,do tej medzery naukladaj tie cokoladky...ja viem pisem jak madar...a viem ze lepsie je raz vidiet ako stokrat citat! 🙂 Nemam teraz taku objednavku,ale ked bude ,tak ti to odfotim... 😉 😉

alionuska
1. okt 2010

@dm1 ano najskor potiahnem obidve casti...spodok,vrch-kazdy zvlast...cize dve torty! Potom naznacim tie dosticky stierkou,spodok namalujem,dam ten pas puncoviny -po celej dlzke-dozadu a polozim vrch...naznacim dosticky,namalujem ,polozim mince a hotovo...uz len kovanie,alebo napis a truhlica je na svete! 😀 😀

evitkamalicka
1. okt 2010

ahojte,
tak dnes mam pre zmenu v pase same dvojky 😀

sofi07
1. okt 2010

@sse je naadherna, dokonale potiahnuta a jemne ozdobena, super
ja pridavam kabelku Guess, dala mi zabrat, akosi mi vcera chybala energia ☹

evitkamalicka
1. okt 2010

@sofi07 krasna kabelka

maca77
1. okt 2010

@sse paráda 😉

@sofi07 keby si dala foto a otázku čo to je? neviem či by som uhádla, že torta ... nádherná ako originál kabelka 😵

petusko
1. okt 2010

@sse krasna torta a super foto 😉
@sofi07 uplna fantazia 🙂
@evitkamalicka Adamkovi vsetko najlepsie ! 🙂 😉

evitkamalicka
1. okt 2010

@petusko dakujeme 😵

hejdita
1. okt 2010

@alionuska takze to nelezi na klinku ale na normalnej rovinke ??? a kolko davas od krajov??? v zadu je to za rovno s dielami hornym a spodnym a v predu a po bokoch ale nechavas nejaku medzeru??? ci 😕 aj mna by to zaujimalo pretoze chcem niekedy skusit 🙂

anibas
1. okt 2010

@sse veeeeľmi pekná 😵 😵 😵 😵 😵

@sofi07 ako naozajstná 😨 😨 😨 😨 😨

hejdita
1. okt 2010

ale stejne to vyzera ako na klinku postavene treba ta truhlica milankovi ta excelent tak ta tak fakt vyzera 😕

hejdita
1. okt 2010

@sofi07 kransa kabelka ani neni vydo ze si bola bez energie je opravdu vlemi pekna 😉 😉
@sse a aj tvoja svadobna je pekna neni preplacana je bez chybycky 😵

hejdita
1. okt 2010

a prosim vas ako sa robi ta trava cez ten lis na cesnak???? ako to ma byt tuhe alebo riedke??? bo mne to neslo ked som chcela skusit a teraz to budem potrebovat a sulat sulanceky to by bol asi mazec 😀 😀 😀 😀 😀

petusko
1. okt 2010

@hejdita mne to islo najlepsie z uplne cerstvej hmoty 😉 bola skor makksia, na potah som potom pridala este trosku cukru.

sse
1. okt 2010

ďakujem dievčatá 😵
@hejdita hmota nesmie byť veľmi mäkká lebo sa ti bude lepiť do toho lisu, ale ani veľmi tuhá lebo to nepretlačíš. Ja som robila takú trávu raz a sa mi to najskôr lepilo ako šialené a potom som pridala trochu cukru a potom to šlo no ruky ma boleli asi som už dala veľa cukru. Musíš vyskúšať

yamahafazer
1. okt 2010

akurat som dorobila torty tak pridavam len foto rychlo jedna je svadobna a druha na birmovku

petusko
1. okt 2010

@yamahafazer prekrasne obidve 🙂
ja som si akurat dala von vychladit krem, aspon nejaku vyhodu ma takato kosa 😅

petusko
1. okt 2010

a ma napadlo, ze ja chcem konecne po pol roku, co mam kupene kliestiky, ich aj vyskusat. ale netusim ako. treba ten okraj nechat volnejsi, alebo cely potah hrubsi? alebo ako...

petusko
1. okt 2010

dnes srsim otazkami, ale ked ma vsetko napadne, az ked mi hori za zadkom 😀 mam praskovu perlet modru a chcem cely potah taky perletovy. ako na to? dat priamo do hmoty, bude sa to trblietat? ci len po povrchu? zmiesat s alko a natriet? ci poprasit?

sse
1. okt 2010

@petusko na klieštiky poťah trošku hrubší, aby sa ti neprederavil. a s perleťou ja robím len na sucho. 🙂 prípadne perleť v spreji. Ale na väčšej ploche mi farebná perleť robí čmuhy, tak neviem

petusko
1. okt 2010

@sse vdaka za radu 🙂 dam vediet, ako som dopadla 😀

dm1
1. okt 2010

@alionuska dakujem este raz velmi za postup. a je pravda ze lepsie je vidiet no skoda musime pockat kym budes zase robit aby si nafotila. Len ja mam strach ze to ten vrch neurdzi a normalne som rozmyslala ze to aspon na oplatku polozim

danciacik
1. okt 2010

Ahojte,
som pozerala tortičky, šikovné ste veru riadne.
Ja som dnes robila svoju prvú gitaru.
Viete mi poradiť, čo robiť ak sa mi hmota z cukríkov začne mrviť?

sofi07
1. okt 2010

baby, prosiiiim, pomooooc, buduci tyzden mam robit kona.neviete o nejakom postupe? nie hlavu, ale celeho kona, jeden som nasla, ale nic moc...