Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
6. nov 2010

jeeeej tolkeeeej chváááály dakujeeeem vam vsetkyyym aspon vam sa pacila 😵 😵 😵 zakazik az tak nebol nadseny 😒 😔 teda bo pre to manzel zakaznicky a teda dohovoril mi ze nabuduce mam urobit ako si oni budu zelat.....ale ja som sa cely tyzden dohadovala s jeho zenou a ona v pohode.... ale on ako sa do mna pustil .....zanmim sa najhorise robi fakt 🙄 ......ale velmi ste ma potesili aspon vy este ze vas mam.....ked bude chvala aj tam na tej ich hostine tak urcite bude sa pysit tym ako im to robyla znama ale mne tak ako malemu decku dohovarat.... 😔 este ze ma manzel povzbudil v ten cas hned po odovzdani..... ho trocha toho pana pozna 😝 .....no uvidim ako este poreferuje zakaznicka po oslave .... bojim sa toho..... 😒 no ked tak o zakaznika menej ved v okoli ich je dost....

neviem kto sa to uz pytal som zabudla .....bolo to striekane sprejom zlatym a skoro cely som ho tam minula..... 😕

hejdita
6. nov 2010

a vase torticky su tiez krasne kitty je paradna alionuska stale nechapem ako toto stihas 😀 paradne dielka kazde jedno, sofi krasny promocny klobuk 😵 nechapem ako dosielite tak krasnu ciernu mne to neslo ten cilinder mi lepil..... 😒 zlatat...paradny srek aj ta s tou stuhou..... petusko oby dve torty su pekne a ja ja si hovorim teraz to pojde lahsie a neni to tak vzdy mam z toho nerva ako to cele dopadne..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a ja peciem este mi chyba jeden plat a naplnit a vecer potiahnem nocnu aby som dorobyla a sofi07 ak nevadi tiez budem fotit na ciernom podklade bo sa mi to velmi paci......uz teda dlhsie som uvazovala nad latkou nejakou ale pretoze vacinou dorabam vecer tak sa to hodi.....dakujem za napad 😉 🙂

alionuska
6. nov 2010

@vinka 8 vinka..aj ta pneumatika je zo stredy🙂 😀
@zlatat perfektny je ten shrek... 😉 Pistol dostal moj drhy ako darcek ku kompresoru a on uz jednu profi na airbrush ma,tak tuto mi dal,ze si ju mozem pouzivat..lebo v zahranici sa normalne s tym vyfarbuju torty...rozriedila som len trosku farby a dala do tej pistole a kompresor mi tlacil vzduch a islo to super..sama si regujujem aky chcem tlak... 😀
@lussy23 ano Didlina je ta mys...je to taka mys plysova🙂 😅
@rybca no ved prave to tu pisem,ze vonku sa to bezne robi ta airbrush...na torty... a stencils som robila prvy krat..dva krat som to davala dole z torty,lebo tiez mi to behlo pod tu sablonu..a nakoniec som ceru ,farbu a praskovy cukor namiesala a tou kasickou som presla po tom a hotovo! 😀
@petusko ja som teraz nasla jednu taku vytienovanu na nete a uz sa na nu chystam...sme pozvani o dva tyzdne na taku party "pohallowensku" a som premyslala,ze im tuto tortu upeciem... 😀 😀

alionuska
6. nov 2010

...ze je perfektna??? 🙂 😀

danciacik
6. nov 2010

ahojte, krásne torty ste napiekli ako vždy nádhera. Ja k vám teraz chodiť nebudem, vyzerá to že ma čaká operácia tak som vám len prišla ukázať čo som vytvorila

petusko
6. nov 2010

@alionuska ta je paradna ! som zvedava na tvoju, aj ked je iste, ze bude este krajsia 😉
@danciacik krasa 🙂 a nieco vazne? nech teda operacia dobre dopadne a nech si coskor fit a tu medzi nami 🙂
@hejdita veru 😝 a ked to konecne ako tak dam dokopy odvonku, zacina dalsi nerv, aka bude vnutri 😅
a z nespokojneho zakaznika si nic nerob, vzdy sa najdu taki, co im nevyhovies nikdy 🙄

danciacik
6. nov 2010

@petusko ďakujem no tak všelijak najhoršie že neviem aké vážne to je ale boja sa aj riskovať operáciu ale bez operácie sa boja že začnem vnútorne krvácať takže je to také všelikajé. Momentálne som mala ležať už pár dní v nemocnici takže asi tak. Keď to v zdraví zvládnem určite sa ozvem.

rybca
6. nov 2010

@alionuska ta je paradna a je tam pouzita ta Topsy turvy technika..🙂 ta sa mi strasne lubi, ale keby som spravila taku velku tortu len pre to aby som si to vyskusala, tak ju jeme pol roka..🙂)))

rybca
6. nov 2010

@danciacik tak nech ti to dobre dopadne...🙂

petusko
6. nov 2010

@danciacik drzim palce, urcite to dobre dopadne 😉

danciacik
6. nov 2010

ďakujem

zlatat
6. nov 2010

Holky, ďakujem

@hejdita zahoď to za hlavu, takí nespokojnáci sa nájdu vždy, uvidíš, že na oslave tortička zožne úspech ... ale verím ti, ja som sa podobne cítila, keď som robila tú špeciálnu diétnu tortu na svadbu - tiež bola zákazníčka nespokojná - hlavne s cenou, myslela si,že za pár drobných ( rozumej 20-30 € ) jej spravím drahú bezlepkovú tortu, kde kilo múky ma stálo 5,9€+poštovné ... ale nakoniec to dopadlo dobre, lebo torta mala obrovský úspech a aj im chutila, tak mi nakoniec poslala ďakovný mail... až vtedy som si vydýchla a ukľudnila sa.

Teda chvíľku som tu nebola a už sa tu objavili ďalšie krásne tortičky.

Ali tá torta, na ktorú sa chystáš je úžasná, verím, že tvoja verzia bude ešte krajšia.

hejdita
6. nov 2010

dekuju...

prosim vas mate nekdo nekde skovany odkaz nato jak se vyrabi lilie???? chtela bych zkusit??? 😀 😀 🙂 fotopostup nebo videjko nebo neco pro predstavu diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik 🙂

nadulici
6. nov 2010

ahojte, tu je moja posledna....

rybca
6. nov 2010

@nadulici krasna, tych volanov ale je..🙂))) a pekne sa ti podarili..🙂

sse
6. nov 2010

Ahojte dievčatá, všetky ste krásne torty porobili 🙂
Ja som práve dve dokončila 🙂

vinka
6. nov 2010

@nadulici tak tá je nááááááááááááááááádherná.Fakt prekrásna. 😉
@sse Tá jednotka je super.Ale krásne sú obe. 😉

vinka
6. nov 2010

baby kamarátka chce tortu na svoje narodky pre kolegov.Nechce nič ohromujúce nič velké okrúhlu klasiku a jemne prizdobiť.Vo fialovej farbe bude.Poradte niečo.Vôbec neviem ako ju urobiť. 😒 Nič krásne ma nenapadá.

sse
6. nov 2010

@vinka dakujem, tú jednotku som našla na TOM, takže nie je to môj výmysel 😀

bianca
6. nov 2010

hojte
uz sa hanbim sem chodit bo tie vase torty ma dostavaju do kolien.....

inak mne sa blizi termin prvej zakazky.Akurat ze zakaznicke je uplne jedno aka bude len nech su na nej slnecnice a ja hutam hutam ake plny,ci ovocie,ake korpusy.Och och och

petusko
6. nov 2010

@bianca co si, ved tvoje torty su nadherne ! 🙂 😉
ja som dnes dostala dalsie dve objednavky, jednu krstinovu a jednu svadobnu. takze do konca mesiaca mam 6 zakaziek a mam stres. alionuska sa teraz asi dobre zasmeje na mne 😀
@nadulici @sse krasne vytvory 🙂

petusko
6. nov 2010

@bianca a este k tvojej zakazke, urob taku, ktoru mas vyskusanu a osvedcenu, ktora vam najviac chuti. ja som tak zacala s tou sungickovou a aj z tych 6 objednavok je 5 prave na taku 😀

silvijaa
6. nov 2010

ahojte baby. tak aj ja sa pripajam. tortičky su užasne a excelentné...moje maju k vašim ešte veľmi daleko....pripajam sem par moji torticiek... 😉

bianca
6. nov 2010

@petusko no ja som zatial objednavky odmietala no tuto nemozem a pani sa stale pyta ze ci ju beriem vazne bo ona chce odomna.T v okoli toto moc ludi nerobi a z vyrobni sme mali nejednu marcipanku a hore krasna no vnutrajsok 😝 hej a aku sunquckovu?Som nezaznamenala

zlatat
6. nov 2010

@nadulici wow, koľko volánov - nádherná 🙂

zlatat
6. nov 2010

@silvijaa peknučké - všetky
Ja už nemám žiadne objednávky - vlastne na konci mesiaca jednu, takže dovtedy budem len sledovať a obdivovať vaše výtvory
U nás je veľa cukrárok, ktoré pečú torty, aj dve cukrárne tu máme, takže ľudia sú zvyknutí chodiť k nim - no nikto nerobí také torty ako ja - všetko len taká klasika, poliate čokoládou, ozdobované krémom, max. nejaká jedlá oblátka. Z cukrárne som si raz objednala tortu ( reku majú lacné, tak vyskúšam - ale to bolo v čase, keď som ešte nepiekla ) a veru hnusnejšiu tortu som v živote nejedla, nikomu nechutila, hnusná prášková,presladená, doteraz si pamätám na tú hnusnú chuť nejakého divného margarínu - bléééé .... no ale aj tak kopec ľudí chodí k nim, lebo sú lacní - a na chuť nepozerajú.

zlatat
6. nov 2010

@bianca sprav takú, aká vám najviac chutí a ktorú máš odskúšanú na sebe

zlatat
6. nov 2010

@sse krásne tortičky, obe 🙂

petusko
6. nov 2010

@silvijaa uzasne ! ta slivka sa mi paci najviac 😀 super napad 😉

@bianca ak poznas sungiuckovy zakusok, tak je to vlastne ono, vanilkova plnka a stredny plat je napusteny tym pomarancovym sirupom.