Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
30. dec 2010

@sylvia75 dakujem pekne.Je to dosť ťažké.Bojím sa toho ☹ ☹ ☹
@alionuska dakujem všetko som pochopila. 😀 😀 A ked robíš notebook na taške tak to aj klávesnica aj monitor je z oplátok? 😕

vinka
30. dec 2010

@bianca ako vyhorela? 😕 No a si nenapísala,že kde bývaš,že nemôžeš dať normálnu cenu za tortu.A aká je normálna cena? 😀 😀 😀
@alionuska A ešte som sa chcela opýtať na tú krivu ako sa to robí? 😕

sylvia75
30. dec 2010

@vinka neboj sa toho ja som to tiež robila prvý krát,ono sa to len ťažké zdá,ale nie je to nič zložité....vyskušaj určite sa ti podarí...držím palce...

vinka
30. dec 2010

@sylvia75 no to som zvedavá.Potom Ti dám vedieť ako mi to šlo 😀 😀

bianca
30. dec 2010

@vinka nevies co je sndom vyhorenia?To je to ked svoju robotu nenavidis a vrcholne ta nebavi.A byvam v Bardejove.Mam to v profile tak preto som nepisala.Za celu tortu som nevzala ani 20 € a to som davala suroviny ja.Ti by mi nikto nedal viac ako 20 €.Ta prva zakazka bola iba koli mojej mame taka lacna

zlatat
30. dec 2010

@bzucinka2 práveže nie - teda zatiaľ, ani nemám pocit, že by som bola tehu - teda okrem občasného pobolievania v podbrušku, ale možno to eštelen príde 😉
@bianca nooo, pôvodne by som mala byť doma do 6.rokov nášho Tomina ( teraz má 4 ) ale budem o 2 roky dlhšie ( teda ak všetko dobre dopadne a bábenko bude zdravučké ) ... len si neviem predstaviť návrat do práce po 7 rokoch - to bude iný zaberák
@sylvia75 krásna tortička
@alionuska aj tu pochválim - kráááása 🙂

vinka
30. dec 2010

@bianca no nemôžem nájsť tú tortu za ktorú si brala necelých 20 eur a to bola 2 kilová? 😕 Vieš ako ludí naučíš tak takto to budeš mať 😉 Tak taký syndrom som mala ja ked som robila v rakúsku.Už ma to vrcholne netešilo.A ked ma už netešili peniaze tak to už bol čas kedy s tým treba seknúť.Už by som sa vonku vrátiť nechcela.Snád sa zamestnám doma. 😒Prepáč nepozerala som profil tak preto som sa pýtala kde bývaš. 😉

bzucinka2
30. dec 2010

@zlatat tak snad ti ani nebude byvat drzim palceky 🙂

bianca
30. dec 2010

@zlatat juj jasne ze bude v poriadku.Tominko ma neaky zdr.problem ze mas predlzenu matersku?Ak nechce nepis

@vinka http://www.facebook.com/photo.php?fbid=13846361... vazila cez 5 kg.Ale to pre maminu znamu a od sefov sa vela neberie 😀 i koli tej cene nechcem robit objednavky lebo keby som za kg pytala 8 € tak podpadavaju a kazdy co ma len trochu pozna ocakava ze ako kamaska.... i teraz jedna pani od nas z dediny mojej rodnej volala ze potrebuje svadobnu hlavnu tortu tak som ju odmietla po chcela velku a to pocitam mininalne na 10 kg ale urite po znamosti.........
a inak ty mas ake zameranie?Lebo ja som zacinala na detskom a bolo to super.No na 10 rokov na akut.ARE by som ich z principu strielala

vinka
30. dec 2010

@bianca pre boha ved to pýtať 20 eur za toto je jak trest pre teba.To pod 50 by som asi ani nerobila takú tortu.Materiál stál asi viac. 😲 😲 😲 No tak to by som ani ja nepiekla za taký peniaz.Ale ja som z pp a tiež sa niektorým zdá vela 10 eur za kilo.Objednajú si a ked počujú cenu skoro mi odpadnú 😀 😀 😀 Ale ja ked nechcem za 😀 niečo dať vela sa pýtam vopred kolko to stojí.A ked si sapočítam niektoré torty kolko roboty je s tým nestojí to ani za tých 10 eur za robotu 😠 😠 Len ludia si myslia,že réžia žiadna len ryža z toho 😠 😠
Ja som všeobecná sestra.A snád sa niekde na ambulancii zamestnám.Lebo na oddelení už nemôžem kôli deťom. 😉

vinka
30. dec 2010

@bianca ale ved niekto ťa popýta o tortu povedz si cenu a bud ju vezme alebo odmietne.A budeš vedieť či sa im to zdá vela.Kto bude chcieť zaplatí 😉

zlatat
30. dec 2010

@bianca áno, Tominko je celiatik no a má imunodeficienciu - chýba mu IgA
Preboha, veď to si robila zadarmo ... ja by som pri takej torte veru pod 50 nešla - ten košík je krásny

zlatat
30. dec 2010

@vinka ja síce bývam na "západe" , ale keď si niekto z môjho okolia objednal tortu a povedala som približnú cenu, tak to zrušili ( je pravda, že išlo o bezlepkovú a tá je drahšia, ale aj suroviny sú neporovnateľne drahšie ) ... tak som im povedala, že nech si upečú sami, ja nebudem zadarmo makať na torte a piecť len za suroviny 😠

sylvia75
30. dec 2010

@bianca ja som tiež z BJ a za kilo beriem 10€,8€ beriem od známych...za tú Minnie čo som dnes pridala som vzala 22€ lebo bola pre známu....

bianca
30. dec 2010

@zlatat juj uz si spominam.Kecali sme o drobcovi uz raz.Boratko maly a i ty. ☹

bianca
30. dec 2010

@sylvia75 ja ani nemam odvahu povedat kolko tak kazdeho odmietnem.Je to na prd.

sylvia75
30. dec 2010

@bianca pozri ak niekto chce,tak zaplatí a hlavne ak vie oceniť prácu a chuť domáceho pečenia...aj mne sa už stalo,že mi odkázali,že som drahá nato,že nie som cukrárka....no aj napriek tomu objednávky mám....tak naber odvahu a povedz cenu skutočnú....neviem o nikom tu v Bj a okolí kto by bral menej než 10€ za kilo,ponám také čo berú aj viac...

bianca
30. dec 2010

@sylvia75 vazne viac?Ja poznam len jednu osobku z BJ co robi ale len pre domace ucely a teba.Hej a este profi cuk.vyrobu ale to sa neda zjest.Fuj.Pekna z vonka no vo vnutrajsku grc bez chuti.Mali sme taku na krstiny i na malej prve narodky od kmotry.Bleeeeeee

lussy23
30. dec 2010

@alionuska @sylvia75 @lawli - krásne 🙂 😉

lawli
30. dec 2010

@lussy23 ďakujem 😉

lawli
30. dec 2010

@zdenallicka ups ,tak to som nevedela ,že aj takéto šablónky sú 😅 😕

@alionuska mne sa zdaju dni krátke 😅 zas krásne tortičky ,normálne nestíham chváliť nieto ešte piecť 😀 😀 😀
A mam aj jednu otázočku ,čakajú má moje prvé prsia a neviem ako namiešať telovú ☹ ďakujem 😔

lawli
30. dec 2010

@bianca Ahoj ,trošku som vás tu teraz čítala a súhlasím s dievčatami ,že si si za ten košík pýtala málo....ak ťa možem trochu povzbudiť ,tak ja som z ešte väčšieho zapadákova ako ty a pýtam si za tortičky riadne. Dokonca sa mi už aj stalo ,že mi pridali a to v jednom prípade až 12 €. To ma vtedy povzbudilo a začala som sa pečeniu venovať viac a aj viac brať zákazky (hoc nesýpu sa veľmi ,no neodmietam 😉 ). Dovtedy som mala asi taký strach ako ty ,nevedela som si zapytať a aj manžel sa už so mnou "hádal" ,že si vraj necením svoju prácu a to teraz robíš aj ty.... 😔
Čo sa tyka mojho povolania som krajčírka 😀 😀 😀

zlatat
30. dec 2010

dievčence, nemáte nejaký tip na tortičku? Upiekla som mužovi na zajtra do práce metrový koláč ( budú maš silvestrovské čoro-moro ) a nemám žiaden nápad ako ho vyzdobiť ... zvýšila sa mi svetlozelená poťahovka ( je jej dosť ), tak som myslela, že by som ju použila a mám aj hviezdičkovú podložku, tak to by som otlačila, ale čo ďalej?

alionuska
30. dec 2010

@bianca dakujem..clovek by si veru pomyslel,ze krivu tortu je lahke urobit..ale je to tazsie,ako rovnu! 😀 😀

vinka
30. dec 2010

@zlatat a nadpis všetko dobré v Novom roku? 😕 Zlatou farbou?
@bianca sylvia má pravdu.Neodmietaj ale povedz cenu a ludia čo chcú si objednajú.Vieš to ako dovolíš.Ludia chcú všetko zadara.U mna si raz jedna objednala kilovú s jedlým obrázkom a mi písala mail,že za obrázok dala 5 eur či jej to stiahnem z ceny.A to som mala cenu ešte 8 eur za kilo.Lebo som bola v začiatkoch.Skoro som odpadla ked som to prečítala. 😕 MM povedal,že jej mám napísať,že jej zaplatím ešte zato,že si objednala 😀 😀 😀 Ale som povedala,že nie tak ok bola spokojná s tým. 😉

alionuska
30. dec 2010

@vinka nie klavesnica je normalne sucast torty a iba monitor som robila..prvy krat z medovnika a druhy-teraz naposledy iba oplatky a nutela...🙂 Ten oplatkovy je lepsi,lebo neni taky tazky🙂
@lawli telovu? Ruzova,hneda a oranzova...alebo zlta..ale ak si kupis cukriky haribo rombiss...teda neviem ci robis MMf,tak ti vyjde telova,ze uz ani farbit nemusis😀

mrka2
30. dec 2010

@zlatat mozno by som vyrezala z potahovky flasu sampusu, nalepila by som to na tu zelenu, urobila by som take,ako ze ide striekat a PF 2011.. 😅 tak ale ja vzdy najprv musim vidiet a az tak zdobim... to bol len taky napad 🙂

zlatat
30. dec 2010

@vinka to aj plánujem - niečo napísať ... to je to, že je to metrový koláč a tým pádom sa tam toho veľa nezmestí - asi ostanem len pri tom nápise ( blahoželaní ) a možno na boky niečo dám

bianca
30. dec 2010

joj dakujem kocky moje zlate.Zasa ste ma povzbudili.Nabuduce ked dakto bude chcciet tak poviem cenu a nech sa rozhodne 😀

@sylvia75 moja teba som sa uz asi pytala ale hlava derava.Ty si priamo z BJ ci okolie?

sylvia75
30. dec 2010

@bianca pýtala si sa,áno som priamo z BJ...
@vinka hodila som ti na fb linky na micky mausa a minnie