Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
24. jan 2011

@zlatat a tu bielkovu polevu šlahat nad parou?aby rycho zaschla?

zlatat
24. jan 2011

@adul67 ja som ju len raz použila na stencil - ale nešľahala som nad parou, normálne som vyšľahala s tým, že som pridala trochu glycerínu ... presný pomer cukru na jedno bielko si nepamätám, daj si do vyhľadávača Royal Icing a nájdeš ho ( tuším aj na TOM je )

ellise
24. jan 2011

holky a jak to děláte, že okraje dortu mají krásně rovné hrany. Mně dort se po upečení nepropadl,zůstal hezký rovný, a když jsem se snažila dávat krém i na okraj stejně, přece jen mi kraje padají dolů. To oříznete ten horní plát do rovna?

lawli
24. jan 2011

@mizulienka kuk tu je návod ako na ten jedlý obrázok

https://www.youtube.com/watch?v=h3LNtwezJoE


https://www.youtube.com/watch?v=r0Dug2vWOT0


a ešte ten gel čo sa na to normálne používa ,ale čo sa toho týka ,tak kamoška to normálne zalievala presvitnou želatínou
http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

lawli
24. jan 2011

@zlatat ja som teraz v januári už robila 4 na február mam zatiaľ jednu a ešte ma Filipko dva ročky ,tak tiež niečo vykúzlim...a potom to až do apríla bude bieda 😒

dm1
24. jan 2011

@bianca myslis tie take otvorene? tak tie boli tu http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/21/3/V.... Paradoxne odporucam stranku ktoru som nedavno hanila na TOM za to ze mi predala napodobeninu sady floral..... a urcite aj mnohym z vas lebo som to tu davala vtedy ja ze aha aka vyhodna.... ale nebola to prava z wiltonu veru

dm1
24. jan 2011

@ellise no musis si vzdy po natreti kazdeho platu kontorlovat ci to mas v rovine ja uz veru vrchny plat nikdy nezriezam ked to je na torte do roviny lebo by som ho nemala rovnako hruby vsade. ked tak trocha dorovnam kremom ale rozdiely nie su velke

bzucinka2
24. jan 2011

@adul67 ja davam lekvar pod potahovku v pohode 🙂

bianca
24. jan 2011

@dm1 hej tie ale uz som ich nasla aj v inom zrdoji.A s tou floral sadou to myslis akoze fakt vazne????????Nerobis si srandu?

sisa.b
24. jan 2011

@dm1 chlap sa asi uvedomil 😖 uz tam nikde nevidim ze "poskodeny obal" a pozeram, ze aj tie moje kostice uz maju povodnu cenu uplne inu 😠 kazdopadne je to svinstvo, lebo vdaka tej povodnej cene + poskodenemu obalu, som si aj ja myslela, ze je to original willton. nech uz sa chlapik ohana cim chce! 😠 😠 😠 a pri floral sade to iste - ked je preciarknutych 30 evry a napisane poskodeny obal, formicky bez navodu, tak si clovek pomysli, ze je to znizena cena za original. nikoho by nenapadlo, ze falzifikaty sa daju kupit za take vysoke ceny 🙄
keby to mal hned za taketo ceny a bez tych blbych pripomienok, tak by mi to uz bolo minimalne "podozrive", ze ako moze mat na tej sade kostic PC 15,90, ked vsade ju maju cez 20...
kazdopadne zehlicku mame willton a pod napisom je hned made in china, tak sa im lahko vyrabaju identicke, ked to vsetko robia hadam aj na jednej linke 😅 vcera som na nete nasla, ze sa daju vyrobit s akymkolvek napisom si zelam, kludne aj s mojim menom 😀

beruska2x
24. jan 2011

holky, prosim vas, jak mma ztencit /zvlnit ten okaj kvetu, dejte mi nekdo podrobny navod nebo link dekuji.. me se to proste trha, na jakemkoliv povrchu to delam.. 🙄 😕

dm1
24. jan 2011

@bianca no nerobim si srandu tu je ta diskusia kde som bola teda pekne zvozena za svoj negativny nazor na danu vec ze vlastne mozem byt rada ze som tak lacno kupila! http://www.tortyodmamy.sk/zistite-si-co-kupujete. Akoze ja som rada mne to sluzi rovnako ale mna vytocil fakt ze presne moju sadu - rozumej presne taku istu!!! kupili baby v CR v cinskom obchode!!! Nevravim ale ze to u cinaka kupil len ze to nie je wilton a neverim ze niektora baba co to kupovala vedela ze sa nejedna o original! vsetky sme si mysleli ze jeeeej ako lacno sme nakupili.SUPER! akoze z majitelom som si vymenila zopar mejlov, potvrdil ze to wilton nebol a ze nikdy netrvrdil ze to wilton je. rovnako aj vypichovace co ma nie su original preto su lacnejsie

sisa.b
24. jan 2011

hovorim, je to od neho jasne zavadzanie zakaznika, lebo tam mal preciarknutu willtonacku cenu a pri popise napisane, ze je poskodeny obal. tak by ma ani nenapadlo, ze nekupujem willton. a ako som spominala, kebyze tam ta preciarknuta cena nie je, tak by to bolo o inom. a verim, ze za tie ceny by som nakupila aj tak, ale vedela by som, co kupujem!!! 😠

bianca
24. jan 2011

@dm1 no idem precitat lebo toto je neskutocne........nemam ju aj ja ?Je tam neaky vyzalny rozdiel????

alex21
24. jan 2011

ahojte stihla som akurat popozerat fotky torticiek a su nadherne. Aj tie ktore ste tu robili svoje prve potahovane, to moja prva bola omnoho horsia.

@vinka tvoja sopka ma velmi zaujala ta lava bola ako robena ked tak stala, pripadalo mi to ako karamel len neviem ako sa ti podaril tak vytvarovat, je uzasna.

Este pridam aj ja co som robila tento vikend.

dm1
24. jan 2011

@bianca ano na tej prirucke alebo ak mas len taku tu prvu stranu tak tam je hore miesto wilton takym malym napisane Zinuo a take cinske pismnena nad tym

sisa.b
24. jan 2011

@bianca ja mam floral od willtonu a na kazdej formicke je navrchu napisane willton

sisa.b
24. jan 2011

@alex21 paradne 😵 😵 😵 marlboro si malovala, alebo vyrezavala pismenka?

bianca
24. jan 2011

@dm1 @sisa.b basorkanos teremtete ze ja som citala tu temu.Zasa ma sproste nazory rozculili a vydala som sa hladat co som to vlastne ja kupila bo obsah je uplne ten isty.Ale mam Wilton uplne zbytocne predrazeny.Bo to je z jedneho zavodu akurat ta druha sada nebola urcena pre nas trh ale logicky sa sem za taku cenu musela preplavit

vinka
24. jan 2011

@alex21 to bol výbuch to bol karamel.Na papier som lyžičkou urobila také a potom ked to uschlo som v pichla do sopky.A čo tiekla láva boli roztopené gumené cukríky.A naliaté 😉 Dík,že sa ti páči 😉

vinka
24. jan 2011

pána ale tá mačka je krásna.To je tá velka s punčoviny či z hmoty.A tie marlborky si ako urobila nadpis? 😕 Krásne torty

dm1
24. jan 2011

@bianca mna na to fakt nastvalo to ze sme nemali ako zistit ze nejde o original sak ten som nikdy nedrazala v ruke. A porovnavat do detailov podla fotiek sa teda neda vzdy. No co uz ale ked som na to reagovala bola som ja ta zla tak uz radsej cusim. Ani ti radsej nebudem davat link na dortomaniu ze za ake smiesne ceny to u rakosnikov kupis 😝

dm1
24. jan 2011

@alex21 krasne torticky! hlavne hasici a malborky sa mi pacia

alex21
24. jan 2011

@sisa.b marlborky su cele malovane. Su potiahnute na bielo vsetko je malovane. Pismenka som si vystrihla z vykresu a potom len prilozila a so stetcom pretrela.

@vinka kocka je z puncoviny a male su modelovane z WI a poduska je potahovana z MMF. som rada, ze sa ti paci. Mne sa pacila pokial nemala hlavu. Ta sa mim oc nepodarila ale hlavne je ze sa Eliske pacila. Ona chcela macku s maciatkami a ja som si chcela vyskusat podusku tak sme mali kazda nieco 😀

A dakujem 😉

bianca
24. jan 2011

@dm1 hej ja by som inak penila a garantujem ti ze mne inak zmaklo lebo ja som cumela na foto a rozdiel nevidela koli tomu som sa pytala co tam je ine.Prisam vacku ze vsetko je ako od wiltonu

dm1
24. jan 2011

@bianca tak co mas ty som teraz nepochopila wilton alebo ten zinuo?

sisa.b
24. jan 2011

@alex21 super to vyzera! to si original logo tlacila a vystihovala? a macku neohovaraj, pekna je 😎

alex21
24. jan 2011

@sisa.b hej na nete som si dala vyhladat take co sa mi dali roztiahnut na pozadovanu velkost, vytlacila na vykres vystrihla. 😉

bianca
24. jan 2011

@dm1 wilton

dm1
24. jan 2011

@bianca a ty si kupila wilton u neho za 15,90?