Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
26. jan 2011

@bianca ono fakt zalezi co sa ti na tortach najviac paci a podla toho sa rozhodnut. Ja mam 3 rozne vzory kupovala som postupne ale najviac pouzivam tieto 2:

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/5-1-K...

mizulienka
27. jan 2011

dobre rano dievcata 🙂
ja sa uz citim trapne, ale chcem sa spytat, tie klieste pouzivate na co? mozte mi dat obrazok, ze ako vyzera to zdobenie na torte? to tymi kliestami sa "tlaci" uz po hotovej potiahnutej torte? 🙄
ach jaaj, kedy sa ja toto vsetko naucim? 😕
@alionuska nadherne torty, mne sa velmi paci ta orchidea, velmi precizna praca 🙂

henikav
27. jan 2011

@mizulienka ano hotovu potiahnutu tortu ked chces hrany nejako upravit, vtedy sa pouzivaju klieste, napriklad tu

henikav
27. jan 2011

@mizulienka nasla som ti video, tak si pozri, najlepsie je to vidiet

https://www.youtube.com/watch?v=wJS3jwKs0wg


ja som prave dokoncila dalsi syr s myskami, takze nocna smena sa mi skoncila a mozem ist na dennu do prace 😀

mizulienka
27. jan 2011

@henikav si zlata, dakujem 🙂
tak takyto je zivot pekarok tortickarok? 😉

daniz
27. jan 2011

@mrka2 si poklad ďakujem 🙂 🙂 🙂 A kočky neviete ako dostanem bordovú farbu červená + hnedá???
@alionuska je ešte niečo čím nás prekvapíš??? Ako ja už nemôžem s teba 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
27. jan 2011

@nadulici ja som ju robila.....bola ťažká lebo ten korpus bol vlhký od punčoveho sirupu. ale výborná.

daniz
27. jan 2011

@henikav , bož toto veľmi dobre poznám - tie nočné... 😝 😝 .

alionuska
27. jan 2011

@petusko No dakujem..aj ja som rada ze tu mozem aspon trochu medzi vas chodit! 🙂 😀Ked mi to cas dovoli🙂
@vinka a ako sa volas ty priezviskom? 😀 😀 😀 lebo mne ti denne pribudne aj desat novych ziadosti o priatelsto a ja tych ludi ani nepoznam..uz je tam toho vela...:-P a ano...bolo to pre cestovnu kancelariu...torta isla na lod na oslavu pri prilezitosti uvedenia noveho katalogu leto 2011. A bola pre asi 100 hosti...pani co ju u mna v pondelok objednala,povedala,ze nenasli nikoho ,kto by sa nechal nahovorit na tvare-3D torty😀 A ja "šalena" som to vzala😀 😀 😀
@bianca na potiahnutu tortu marcipanom poukladam ovocie-svieze! a prilepim bielou cokoladou🙂 aby to enbolo vidiet...neupravujem uz nijako...ziadna zelatina...len to treba potom spapat co najskor...😀 😀
@anibas dakujem.nie Sašenka mi nestala modelom😀 ..ale robila som,co som mohla😀 ...moje prve hlavicky..torticky🙂 boli dobre stuhnute a dala som do nich dve spajdle do kazdej..pre istotu... a na to polozila ten vrchny diel... a ten bol potiahnuty aj zo spodu aj zvrchu... ale oproti tomu spodku sa mi zdal lahky😀...🙂

bianca
27. jan 2011

@dm1 och dalsi chrobak do hlavy 😀 o nic.Mam este dajaky cas na vyber a urcite budem limitovana aj shopom lebo zatial som nasla ten ,,krajkovy kalich,, len v dvoch a to je zaklad mojej objednavky.Strasne sa mi to pacilo na tvojej torte

@daniz ja som mala bordovu s cervenej a modrej ked som sa snazila o fialovu.....no.Neviem coho som dala viac 😅

@mizulienka hej taky a u nas sa k nocnej praci vzdy pridruzi : uzij si tu tortu lebo je tvoja posledna (nasrany muz toto na mna pri kazdej vrci 😀 )

alionuska
27. jan 2011

@maca77 ,ja vsetko robim len tak..bez navodu..proste chytim hmotu a modelujem😀 Dakujem !!
@lili01 dakujem
@sylvia75 dakujem!

alionuska
27. jan 2011

@mizulienka tu orchideu vyrezavam rucne..ako pride...nemam na nu ziadne otlacatka,ani vytlacky😀 ale dakujem!! 🙂
@daniz niekedy prekvapim aj samu seba...ze este vladzem:-P dakujem!!!

bianca
27. jan 2011

@alionuska diky za radu.Mame chcem na narodky.Ale asi budem musiet poslat Barboru do lesa na jahody 😀

rybca
27. jan 2011

Ahojte, uz sem moc nechodim, ale prosim poradte.

Sme prave na SK a chcem si kupit praskovy cukor, ale dozvedela som sa, ze povazsky uz nie je, tak aky mam kupit, aby bol dobry na MMF?

Dakujem vopred za rady..🙂

vinka
27. jan 2011

@alionuska som Mária Kubisova-Vlasatá 😉 Ta ved ty si šikovná ty zvládneš aj človeka 😀 😀 😀

daniz
27. jan 2011

@rybca považský on má taký modrý obal 😉

daniz
27. jan 2011

ako že nie je považský???? Ja ešte robím s korunního, ten má taký béžový obal ale lepší je považan.

rybca
27. jan 2011

@daniz no presviedcaju ma, ze povazsky cukrovar zavreli, ja tomu neverim, ale pre istotu sa pytam..🙂)))

anibas
27. jan 2011

@rybca nesranduj, že nevyrábajú považan 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

anibas
27. jan 2011

@rybca v kauflande

daniz
27. jan 2011

@anibas a kto Ťa presviedča, nesranduj ani zo srandy... Ja som nič nepočula ..

anibas
27. jan 2011

@daniz rybca to písala vyššie - ja som tiež nič nepočula
akurát, že kakao nemajú v Lidli - castelo a niekto v Afrike zakázal vývoz kakaa do Europy 😠 😠

bzucinka2
27. jan 2011

@alionuska ten kufor nema chybu 😀 vsetky su krasne ako vzdy parada 🙂

dm1
27. jan 2011

@anibas - kakao som si veru aj ja vsimla ze uz nemaju v lidly 😠

bzucinka2
27. jan 2011

@dm1 ja tiez pouzivam tie druhe co si dala 🙂

mrka2
27. jan 2011

@daniz kuk sem http://www.pevnost.eu/index.php?option=com_cont... pytas sa take otazky,ktore som tiez nedavno hladala... 😀 to bude asi ta scab red

daniz
27. jan 2011

@mrka2 ďakujem, no vieš krátkosť času už teraz mám stres, pretože som včera stihla upiecť korpusy len na jednu tortu, dnes musím ale ešte neviem ako to stihnem upiecť na 2 , urobiť topánočky, kvietka, a to idem poobede na rodičko, prídu úlohy a večera a ráno o 5,00 vstávam do práce... Tak vôbec neviem, asi si požičiam Alionušku.... 😀 😀 😀

mrka2
27. jan 2011

@daniz no mas toho dost... a no akuraaat dnes musi byt rodicko... 😀

rybca
27. jan 2011

Dakujem baby, to moj chlop vymyslel, ja som mu neverila, ale pre istotu som sa spytala vas..🙂 tak budem hladat...🙂

fukylove
27. jan 2011

@rybca - ja som dnes bola v Bille a mali 🙂 tak skus aj tam, u nas v Bille maju aj krystalovy, aj praskovy iba povazsky 🙂