Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
29. jan 2011

@lili01 PDP -prasok do peciva a OMG o moj Boze skratka z nemciny.Nic dolezite.Neboj 😀 😀 😀

lili01
29. jan 2011

@bianca 😀 😀 😀 😀 😀 tak to je dobrý 😅 😅 😅 😅 😅
tak my říkáme prdopeč 😀 PDP 😅

bianca
29. jan 2011

@lili01 i prdopec poznam jasne ale setrim klavesnicu 😀 😀 😀

zlatat
29. jan 2011

Holky ďakujem za pochvalu.

aj ja chválim všetky tortičky
@sylvia75 krásne, aj mňa čaká McQueen - ale chcú ho velikýýý tak neviem, ako sa mi vydarí, ešte som ho nerobila.

Ozaj, myslíte, že keď budem tortu plniť v stredu, do nedele bude dobrá? totiž objednali si ju na štvrtok ale oslava bude v sobotu alebo nedeľu - torta bude cestovať ... snáď sa krému nič nestane a bude OK ( buď bude falošný parížsky alebo nugátový )
@benjik to je škoda, že to neprežila
@dm1 krásne tortičky - takú Kitty som aj ja robila, len trošku iné farebné odtiene

reruna
29. jan 2011

@lili01 uhlazuju rukou, ale ty žehličky nebo uhlazovátka se dají pořádit i za zhruba 70,- Kč, kdybys chtěla, stačí projet obchody s cukrářskýma potřeba např jsem našla toto... k tomu přihodit pár gelovek, a´t se vyplatí poštovné... docela o tom uvažuju... http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

reruna
29. jan 2011

@zlatat zrovna dneska jsem se znovu dívala v lidlu a to kakao castello tam fakt nemají, jako novinka je tam jiné kakao značka carla... asi ho vyzkouším, třeba taky bude dobré, ale píšou tam, že má snížený obsah tuku.... ostatní výrobky značky castello tam ale normálně mají, tak asi je pproblém jen s tím kakaem a jestli ho ještě někdy budou mít nevím, to by možná nějaký jejich obchodní manažer, pochybuju, že běžné prodavačky to budou vědět, ale zkusím se zeptat....

lussy23
29. jan 2011

@dm1 @sylvia75 @benjik - krásne 😉

reruna
29. jan 2011

@dm1 moc pěkné, ta s tou hnědou mašlí je moc pěkná, to je barvené kakaem?

lussy23
29. jan 2011

@zlatat - krásna

bzucinka2
29. jan 2011

@lili01 pdp-prasok do peciva, omg -o my got 🙂
@bianca no ako nespadlo vsak 🙂

bzucinka2
29. jan 2011

@zlatat podla mna to v pohode vydrzi 🙂

dm1
29. jan 2011

@reruna nie kakaom ale priamo cokoladovymi cukrikami marschmallow co mam v nemecku kupene takze vobec nedofarbovane

@zlatat toto bola moja piata takato kitty vzdy zmenim aspon trosku odtien farby, spodny lem, kvietky.... aby to nebolo uplne rovnake stale

lili01
29. jan 2011

@bzucinka2 díky už to to bianca vysvětlila 😀

lili01
29. jan 2011

jaj holky držte mě palečky,jdu na tu MMF 😀 😅 ,,,to bude dílečko 😝

ankalv1
29. jan 2011

Ahojte baby pridávam sa tento týždeň som robila tohto rybára a tú poschodovú dávnejšie.rybár bol potiahnutý z MMF ale povedala som že už nikdy viac!aké s tým máte skúsenosti vy??ďakujem

jakelina
29. jan 2011

@zlatat já dělám ten salkový krém do vánočního cukroví a vydrží v chladu tři týdny v pohodě.

vinka
29. jan 2011

Baby môže to byť lalia?Sa mi pokazil korpus tak sme mali povinne tortu.tak som skúšala niečo čo som ešte nerobila.Nemala som piestiky ani vykrajovatka.Tak som len improvizovala.Neviem aký je to kvet.Odborníčky dajte tip čo to je 😀 😀 😀 😀 @alionuska ani som netušila,že som zas kopírovala tvoju tortu.Náhodou som si prezerala album a zistila som,že si ju robila Ty.Tak ma ohodnoť.Aj ked viem,že tvoja bola krajšia. 😉

zlatat
29. jan 2011

@reruna ani ja som to kakao nenašla v Lidli, alee - boli sme včera v Kauflande a tam som objavila jedno kakao - má 200 g na krabičke je napísané veľkým Kakao a hore menším značka - Grande. Je také krásne tmavohnedé ako to z Lidla, takže už máme náhradu 😀

zlatat
29. jan 2011

@bzucinka2 dík, dúfam, že to vydrží, veď tá šľahačka sa prevarí

vinka
29. jan 2011

@ankalv1 ten rybár bol modelovaný?fantasticky vyzerá 🙂 Krásne torty.ja robím tiež z mmf a som spokojná.A Alionuska tá ma veldiela z mmf 😉

zlatat
29. jan 2011

@reruna ešte som zabudla - ja som to druhé Lidlacké kakao kúppila a je veľmi svetlé ☹ , nekupuj ho, radšej skoč do toho Kauflandu

Pozerám, že krásne torty tu pribudli - super šikuľky

vinka
29. jan 2011

@zlatat ja kupujem iba toto je fantastické. 😉

zlatat
29. jan 2011

@vinka myslíš to z kauflandu? Ja aj ľutujem, že som si ho hneď nekúpila ( kúpila osm ho iba svokre, lebo mi to kázala tak som ju hne´d donútila otvoriť krabicu aby som videla aké je 😀 )

zlatat
29. jan 2011

@jakelina ja som myslela na falošný parížsky krém ... ja to nemám odskúšané na nás, že ak odlho vydrží, lebo my šľahačku nemôžme - ale keď tam nebude ovocie, tak by mohlo aj týždeň vydržať nie?

lili01
29. jan 2011

holky,prosím,na klasický kulatý dort...bude mě stačit jedna náplň nebo dvě??? dělám od DR.OETKER ...děkuji

vinka
29. jan 2011

@zlatat ano to kauflandácke.A dokonca je 200 gramové za cenu ktorého kolvek 100 gramového.Ja ho používam aj do parížskeho krému aj do korpusu kakaového aj na malovanie do hmoty do všetkého

ankalv1
29. jan 2011

@vinka nie toho rybára kúpila kamarátka hotovú postavičku že chce tortu pre svokra ten je rybár-ja som potom spravila ten zvyšok..tá ľalia je krásna-pridám foto mojich

dm1
29. jan 2011

@ankalv1 ja robim tiez len z MMF aj kvety aj postavicky. Chce to len najst si ten spravny pomer cukru do toho a potom to pojde

bianca
29. jan 2011

kocky hej vy ste ake sikovne.Hned by som sa aj na tu svojhu vrhla bo ma ruky svrbia

@ankalv1 ja z MMF nerobim uz dlho.Sklamala

bianca
29. jan 2011

@lili01 staci jedna,aspon teda mne stacila vzdy jedna