Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
23. sep 2009

evitka napis mi tvoj mail do IP
poslem 😉

cessy
23. sep 2009

halo???tu nikto??nikto nic nepecie???

marfic
23. sep 2009

ja som to na dnes vzdala, možno ani nebudem, lebo s tou oslavou sa to skomplikovalo a asi sa prekladá na budúci víkend

cessy
23. sep 2009

aj jaasi na buduci vikend budem robit to pivko, teda mozno 😉

aj vies aku budes piect??

sofi07
23. sep 2009

cessy, azt teraz som si vsimla, ze si sa vcera pytala, co som si poobjednaval. nooo, vselico 🙂 nejake gelovky, lesk snehobiely(ta ruza zo svadobnej je nou poprasena), prach ruzovy (s tym je nasucho natreta ta ruza na srdcovej torte), sadu floral na kvety, tycinky do kvietkov, jedny kliestiky (tie som este neskusala)....no radosti kopec 😀
wighy vdaka za pochvalu, ta poleva je podla tohto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12759
bola genialna,a torta bola plnena parizskym kremom, no strasna mnamka, aj dnes ju mama davala na kolac, no fantazia.krasne sa leskne, kraja, nepraska, fantazia. len sa mi na nej take bublinky porobili, neviem preco ☹
ali, skore uzdravenie prajem, davaj si pozor!

marfic
23. sep 2009

cessy, budem piecť určite orechovú, plnka nad parou trojaká, dá to torte taký šmrnc, lebo tie chute sú iné

akurát bude obdĺžnik a takú som ešte nepoťahovala, ani ešte nemám vymyslené ako ozdobím

cessy
23. sep 2009

mnaaam trojaka?????
daj recept 😕

alex21
23. sep 2009

ahojte.
Kocky prosim vas vy ako stihate piect ked tolko pisete a este aj deti mate. 😀 😅
Moj druhy vytvor je na svete:
http://www.facebook.com/topic.php?topic=7339&po...

Chcela by som vas poprosit nedate mi nejake recepty na plnky. Tu karamelovu som si uz napisala len pred palenym cukrom mam trosku respekt tak neviem kedy vyskusam.

marfic
23. sep 2009

obyčajne vytrepeš vajcia nad parou, na jedno vajce 7dkg kryšt.cukru, ale aj menej, keď sú vajíčka menšie
na malú tortu z 3 vajec a na veľkú zo 6 robím, do toho dávam ešte vanilkový cukor, po vychladnutí zmiešaš s maslom, 1 maslo na 3 vajcia, ja používam Liptov
1. plnka ostáva tak---vanilková
2. plnka--pridáš podľa chuti popradskú kávu, ja dávam aj 4 lyžičky /tá nám chutí najviac/
3. plnka-- pridáš kakao
pod plnky dávam vždy marhuľový džem a cestá polievam rumom, teraz som dala 2 deci

to je starodávny recept ešte mojej mamy, ale táto nám chutí najviac
robila som aj parížsky krém, ale potom je torta veeeľmi sladká, tak som sa vrátila k tomuto receptu, mama tam dáva palmarin, ale s maslom to chutí lepšie

alex21
23. sep 2009

marfic dakujem 🙂 a ako slahas vajicka nad parou rucne takym trepatkom alebo mixerom.
Na takuto mam jeden recept ale my sme to slahaly rucne a to strasne dlho trvalo. A teraz pri malej si to nemozem dovolit. Tak hladam este nejake ine recepty. Ale s tou kavou som to este neskusala to urcite vyskusam. 😉

marfic
23. sep 2009

šľahám ručne, trvá to dlho, ale nám veľmi chutí tá plnka 😒

ale dá sa tam dať aj kakao ak chcete kakaovú a vtedy to je rýchlejšie
ja robím vždy tú základnú a potom pridávam kávu alebo kakao, lebo teraz som napr. chcela len vanilkovú a kávovú
ale dá sa to všelijako, nabudúce skúsim do kakaovej pridať kávu, uvídím, či to bude dobré

alami
24. sep 2009

alex - ten karamel - to nič nie je. cukor môžeš miešať, aby ti nepripálilo moc na jednej strane kým druhá je ešte svetlá, rozpustí sa, nechaj do vtedy kým bude pekný tmavo hnedý, ale nie čierny a šupni do toho to mlieko. cukor ti stvrdne na skalu, nestresuj, len miešaj tak ako sa miešať dá, čo je tvrdé nechaj tak - okolo miešaj, postupne sa bude to tvrdé rozpúšťať až sa rozpustí všetko. Nie je to nič, len sa nezľaknúť a nevyhodiť hrniec 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
24. sep 2009

No baby ja ked robim karamel,moja mala Alenka mi vzdy povie,ze zase čarujem! 😀 😀 😀 Lebo ked tam prilejem to mlieko,alebo vodu,tak taka explozia vznikne...vsade okolo mna je karamelova para.... 😀 😀 😀
Idem potahovat tu poschodovu...tak potom uz len ruzicky a bude hotovo.... 😅 😉

laluchova
24. sep 2009

ali a čo čokohmota???robievaš???ako???dík za radu...

cessy
24. sep 2009

alionuska ja mam tiez respekt pred karamelom, preto som zatial nic karamelove nerobila, ale inak to veeelmi lubim 😵

laluchova ahoj.... 😉

laluchova
24. sep 2009

ahojte...ja nejdem piecť, len kamoška to zháňa a chcela by nejaké rady a mna to tiež zaujíma...možno sa o niečo neskor pokúsim budeme mať stretávku ...tak možno niečo vykúzlim.... 😀

cessy
24. sep 2009

no to sa uz teda tesime na tvoj vytvorcek 😵 , dufam ze pridas fotku

cessy
24. sep 2009

alionuska porad mi ako mam spravit pivovu penu na torticke??nevies??? ☹

citala som, ze sa neaka bielkova pena slaha nad parou, to co je???ak to poznas napises mi presny postup??? 😕

evitkamalicka
24. sep 2009

cessy myslim ze normalne bielky s cukrom slahas nad parou

cessy
24. sep 2009

a aky pomer????

alami
24. sep 2009

laluchova - myslíš toto ? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4273&user...

ku karamelu - teraz som prvýkrát zalievala mliekom a keďže nebolo také studené - nebolo v chladničke, tak to ani tak nesyčalo, takže zalievať niečím menej studeným a je to v pohode 😉

henikav1
24. sep 2009

baby, ak mozem poradit, ja casto robievam karamelove mlieko na ranajky, ako obmenu za kakao malemu.
Tak mlieko, alebo voda co pridate by mali byt teple, az horuce, vtedy to tak nestuhne
Takisto velmi dolezite!!!!!!!!!!! - prvykrat prilejem len trosicku, zamiesam a az potom prilejem zvysok,inac sa to zdvihne a vyleti z hrnca, mohli by ste sa oparit.
No a vacsinou mi to takto ani nestvrdne na kamen, ale ak by predsa len nieco stuhlo, pomalym varenim sa to zas rozpusti 😉

laluchova
24. sep 2009

oki dík...neviete čím sa dá nahradiť ten kukuričný sirup???

henikav1
24. sep 2009

laluchova, dobra otazka, prave aj ja obzeram okolo toho informacie, ale v tej diskusii o tom pisu, ze aj nejaky jacmenny a ryzovy
Ako to vlastne vyzera ten sirup? A na co to povodne sluzi, na co sa to inac pouziva? ERste som sa

henikav1
24. sep 2009

Este som sa s tym nestretla

alami
24. sep 2009

vraj je to v bio obchodoch - ten sirup - u nás - ani neviem či je bio obchod, alwe v hypernove je bio kútik - tak to by malo byť všade - a že ak nie kukuričný tak iný sirub z bio obchodu. Inak kdesi sa myslím písalo aj že medom nahradiť, ale nie som si istá 😖

heni - ako to robíš? to karamelové mliečko? 😅

henikav1
24. sep 2009

to robim na rano malemu ako obmenu za kakavko.

Normalne v rajnicke necham pomalicky rozpustit zo 2 lyzicky cukor na jednu velku salku a ked skaramelizuje, zalejem na dvakrat (najprv iba trosicku a potom zvysok) horucim mliekom. Ak sa trosku zrazil ten cukor, necham jemne povarit, kym sa rozpusti. Ked to budete davat detom, pozor, je to velmi horuce

je to podla mna dobra alternativa na zmenu na ranajky a maly to ma rad...

henikav1
24. sep 2009

alex, mne sa ten tvoj novy vytvor nezobrazuje ☹

alami
24. sep 2009

dík - my obmieňame granko, sladké mliečko a bielu kávu - tak ešte pridám toto. Ďakujem

bianca
24. sep 2009

ahojte decka.Vsetko sa mi komplikuje.Mala je hrozne protivnaaaaaaa a nic nestiham.Cely den sme bojovali aby vobec zaspala a aj tak spala asi iba hodinku a teraz uvazujem co skor robit.Ci podpalit bordel v kuchyni a zacat varit a robit tortu na zajtra alebo co....a este som nekupila banany na tortu.Kukala som na nich a nekupila.No chapete to???Dokonca ani sviecku na tortu nemali...a to tam stale maju aspon zo 3 druhy detskych