Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
24. sep 2009

ahojte cukrarky! 😉
karamel robim ako ali, cukor si v rajnicke rozvrstvim tak, aby bolo vsade rovnako, necham bez miesania rozpustat, ked sa rozpusti aj posledne zrniecko, zalejem to vodou - troskou a miesam, kym sa mi ten karamel nerozpusti. potom pridavam mlieko s rozmiesanym zlatym klasom. je to ozaj mnamka.
ak este mozem poradit so slahanymi vajcami nad parou - tiez nemam na to cas a ani energiu stat nad tym vecnost a slahat to. preto mam zlepsovak. vajcia si vyslaham normalne v robotovi s cukrom do peny a takuto penu dam nad paru a uz len premiesavam vareskou. je to hotove, ked je tepla az horuca - skuska prstom, mnam 😀 😉
nespoznate rozdiel v chuti a usetrite si kopec casu 😉

lenka.pav
24. sep 2009

bianca, toto poznam, aj nas maly ma svoju prvu pubertu 😅 , musime len vydrzat 😅

cessy
24. sep 2009

ahojte
nikto mi neporadi ako na tu penu???kolko vajicok a kolko bielkou 😕
alebo idem pozriet na MMB snad tam nieconajdem 😒

lenka.pav
24. sep 2009

podle velikosti bílků počítáme na 1 bílek 5-7 dkg cukru
V kotlíku nebo hrnci ušleháme bílky nepříliš do tuha. Jakmile se tvoří za metlou špička, je sníh hotov. Pak do něho zvolna zašleháme cukr a nádobu vložíme do většího hrnce s vařící vodou a šleháme, až se hmota stane tvárnou. Nádobu se sněhovinou přendáme do chladné lázně a šleháme do vychladnutí.

alami
24. sep 2009

cessy - dnes som nola s kamoškou, spomínali sme torty a jej otec že dostal pivo a že pena bola spravená z roztopeného tureckého medu. Vraj to vyzeralo veľmi dobre - ako pravá pena. Vraj pani čo piekla skúšala kadečo, ale jej to tieklo - robila pohár postavený, nie na ležato - neviem ako ty - a že nakonioec vymyslela ten turecký med a super.
A vraj tam bola aj vystrihnutá a vložená etiketa z piva a že to bolo tiež super 😉

marfic
24. sep 2009

cessy, neporadím nerobila som ešte

lenka.pav vyskúšam tak urobiť 🙂

alex21
24. sep 2009

marfik ja do tej kakaovej plnky co robis nepridavam kakao ale normalnu horku varovu cokoladu. Nam taka chuti najlepsie. Je origos cokoladova 😉
Alami ja som raz robila karamel a ked mi to stvrdlo tak sa mi tam prilepila aj lyzicka a viac nesiel odlepit ani cukor ani lyzica 😀 😝
lenka tiez dakujem za zlepsovak 😉
Heni pridala som tu tortu sem do albumu Eliska

lenka.pav
24. sep 2009

alex, tak ta torta je doooost dobra, ty brdo! potah je z MMF? vyzera neskutocne hladky, dobra pracicka.
ja sa chystam piect na buduci vikend tu ovecku, co som sem raz davala link. teoreticky ju mam nastudovanu odpredu odzadu, len ako to pojde v praxi... 😅

alex21
24. sep 2009

leni hej je MMF a je to moja druha torta co mi skoro nik neveri 😀 Prva je to srdce co tam mam. 😉

alex21
24. sep 2009

a dakujem za pochvalu 😵

bianca
24. sep 2009

kocky ake ovocie davate okrem bananov???Nechce sa mi koli tom zajtra bezat do obchodu...mam mandarinky,jahody,ananas (ale ten je asi moc tvrdy ze?)

marfic
24. sep 2009

alex, naozaj je tá torta super, veľmi sa mi páči to slniečko 🙂
a do tej plnky mozeš dať hocičo, ja som minule dala Kofilu, ale kakao je lacnejšie 😝

bianca, ja nedávam ovocie, ale ananás je naozaj tvrdý a zle sa to reže potom

bianca
24. sep 2009

marfic asi ani ja nedam.Na banan mam aj tak alergiu.A este ma stve aj sviecka ale kupila som take tie tenulinke tak asi dam len tu

sofi07
24. sep 2009

alex, nadherna torticka, si talent 🙂

cessy
25. sep 2009

lenka dakujem pekne, asi to aj takto spravim

alemi inak aj to je dobry tip, ten turecky med myslis taky, co predavaju v takych plastových pohároch??? 😕

alami
25. sep 2009

cessy - to ti ja už neviem 😅

cessy
25. sep 2009

jeej alami, takto skoro rano si tu aj ty???teda pre mna skoro,lebo inak stavame az po ôsmej 😉

cessy
25. sep 2009

no nevadi, ale pre istotu si aj to kuim keby sa mi ten bielkovynepodaril 😉 😅

bianca
25. sep 2009

decka napiste mi prosim ci davate aj nieco ine ako banany.Prosiiiiiiiiiiiiiim

cessy
25. sep 2009

bianca ja som raz do cokoladovej nplnky davala jahodky, bolo to mnaaam 😉

bianca
25. sep 2009

cessy super si zlaticko.Ja mam cokoladovu odskusanu a vanilkovu ale asi dam coko a spodok mandarinky a vrch jahody.No uz idem na to lebo dnes je den DDD

wighy
25. sep 2009

ahojte

alex wow krasna torticka 🙂

moja zajtrajsia torta je uz v chladnicke naplnena kremom, vecer budem dokoncovat mmf, dufam ze vsetko pojde tak ako ma 😅

alami
25. sep 2009

bianka - kde do plnky? ja robievam jednu ananásovú. ananás sa do plnky nakrája na drobnejšie. je fajná.biela plnka varí sa kašička z anan.šťavy...

alami
25. sep 2009

baby, že som taká blbá, čo je to MMF 😅 - tipnem - tá poleva z cukríkov???

o nejakých 10dní pečiem znovu, syn bude mať 7 rokov, tak ak budete mať pre mňa nejaké dobré tipy, sem s nimi. Som si dopredu pre neho kúpila tortovú oblátku s obrázkom cars, ale teraz som tak nažhavená na tie vaše výtvory, že kašlem na oblátku 😀
Budem rada aj nejakým dobrým odskúšaným receptom na torty - cesto - plnka. dík 😵

kacenka83
25. sep 2009

ahojte, pred rokom mi ostal marcipan, dala som ho do mrazaku a teraz by som ho chcela pouzit, mam radsej urobit novy, alebo by mal byt v poriadku? dakujem

cessy
25. sep 2009

kacenka ved vyskusaj, ja som tak dlho nikdy nezmrazovala

alami MMF je ta farebna hmota na potahovanie
MMF skratka pre Marshmallow 😉

alionuska
25. sep 2009

Ahojte bambulky...tak som prave pridala fotku tej svadobnej..hadam mi to nezmazu...z albumu..tak rychlo kuk..... 😀 😀

evitkamalicka
25. sep 2009

ali krasna torticka

cessy
25. sep 2009

alionuska krasna, sa cudujem ze este vladzes 🙂

alami
25. sep 2009

ali - všetky tortičky máš prekrásne!!!!! 😵 😵 😵
keď robíte z marcipánu postavičky, alebo ozdôbky - robíte ich nejak posupne, alebo naraz celú? Pýtam sa preto, že sa bojím, že by sa to deformovalo vlastnou tiažou - kým to nejak nestvrdne. či nie?