Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
25. sep 2009

postupne, pockaj najdem neaky link na postavicku a budes vidiet ako 😉

cessy
25. sep 2009
cessy
25. sep 2009

noooo, co hovorís??? 😕

ralanka
25. sep 2009

cessy ti si šikulka skoro som neverila že je ten macko urobený kým som si nepozrela postup 😀 😀 je nádherný ako plyšák z obchodu aj ja by som sa raz chcela dostať do takého štádia že budem vedieť robiť tak nádherné torty ako ty skláňam pred tebou si jednotka 😉

cessy
25. sep 2009

ralanka, nie, nie to som ja nerobila.....
len link som poskytla 😉

laluchova
25. sep 2009

ali opäť si jednotka!!!! 😀 a ako bábenko???

alami
25. sep 2009

ježín, ten macko je krásny 😵 ale teda všetko naraz urobené...myslím, nič sa nenechá najprv stvrdnúť a podobne - mne to len tak napadlo, či nie - čo ja viem telo - keď stuhne tak potom ruky, hlavu...alebo tak nejak 😅 😀

ralanka
25. sep 2009

to nevadí ale ked pozerám tie vaše albumy baby je to krása na toto ja nebudem asi nikdy 😒 ale budem sa pokúšať bohužial nemám tak komu vypekať torty takže až ked budú deti a velké rodinné oslavy dovtedy dúfam moje pokroky niekto ocení 😀 😀

bianca
25. sep 2009

cessy ten macko je genialnyyy.Skoda ze uz mam na dnes v hlave lienku.Urcite ho vyskusam.Je totalne dokonaly.Inak ja prave idem nakrmit oslavenkynu,potom ju skusim uspat a idem na tortu.Mam akurat korpus a krem v chladnicke takze plnit a zdobit.Dufam ze to stihnem kym vstane

cessy
25. sep 2009

jejda bianca barborke prajem vsetko naj k roku, nech je hlavne zdravucka, to je najpodstatnejsie 😅

cessy
25. sep 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/alexkovi...

ja len takychto mackov viem 🤐 , takych obycajnych jednoduchych

alionuska
25. sep 2009

Jeeej,baby dakujem za pochvaly..
😉 😉
To vies cessy,ani uz tak nevladzem ako musim...tatik je doma a je nam dobra kazda korunka...teda centik! 😀 😀 A na buduci tyzden mam uz dve..som si povedala,ze uz neberiem objednyvky,ale akosi neviem odolat...pojdem robit krtka s kamaratmi a Nodyho s autickom...ja sa ti na to normalne tesim jak mala..... 😀 😀 😀 Ked budem mat doma babo,uz si asi tolko casu nenajdem..teraz ked som unavena oddychujem,ale pecenie ma staaaaaaaaaaaaale bavi!
Este raz dakujem... 🙂

henikav1
25. sep 2009

alenka, nadherna je ta tvoja svadobna torticka nemozem sa vynadivat, si sikulka a obdivujem ta ze tak blizko porodu este vladzes a k tomu s malickou, co musi byt v tomto veku zive striebro 😵

ralanka, aj ja robievam ten vanilkovy oblak, je fantasticky, ale ja to obmienam, uz som ho plnila aj hustym vanilkovym pudingom, aj cokoladou, aj skoricou a necham ho vymiesit v pekarnicke, ale peciem ho v okruhlej mise. Ty to asi rozkrojis a vlozis spat upiect, ja to vtedy ked je to zatocene ako rolada pokrajam na take 4-6cm kusky a nakladiem vedla seba do okruhleho pekacika a pecenim to este nakysne a vytvoria sa take akoby ruzicky.
Poslala by som ti aj fotky, ale vcera mi doma pc vypustil dusu a myslim, ze fotky boli tam, ale ak by som nasla na externom disku, tak ich vlozim do albumu, hned ako vybalim novy pc. Ja zavislacka, som si hned letela kupit novy, lebo sa neviem bez pc zaobist 😀 😀 😀

alionuska
25. sep 2009

Henika...mala je zive striebro nielen v tomto veku...je to mala hyperaktivka odjakziva! 😀 😀 Ale som rada,ze je taka..aspon sa nenudime ...je schopna nas vyšťavit obidvoch.... 😀 😀 😀 😀
Dakujem a som rada,ze aj tebe sa moja torta paci... 🙂

bianca
25. sep 2009

decka potrebujem rychlu pomoc.Cely potah sa mi trha a neda sa ani zobrat s podlozky.Uz sa s tym morim hodiny.Rychlo help

alionuska
25. sep 2009

Bianca a aky si robila s marschmallow cukrikov?? Ak ano,skus ,ak mas pridat par cukrikov a zohriat ho a zapracuj to do tej hmoty.... neviem kde je problem..... 😕 😕

bianca
25. sep 2009

ali an.este sa mi to nestalo.Bolo to ako blato.Len sa trha.Hodila som obe do chladnicky lebo by sme nic nestihli.Ziadna torta na oslavu 😢

lajcikova
25. sep 2009

ahojik holky,chci se vas zeptat jak dělate prosim ten oblouk u otevřene knihy?nemam formu tak ji budu pect na plechu,jen nevim ten střed jak vyřešit 😕 diky za rady 😉 ivet

cessy
25. sep 2009

lajcikova, co tak to vytvarovat puncovinou????to si neskusala?? 😅

sse
25. sep 2009

Ahojte dievčatá,
ja som práve dopiekla dobošovú tortu, meninovú 🙂 Ozdobovala som ju zbytkami MMF čo mi zostalo z predchádzajúcich tortičiek. takže som sa vrátila o pár rokov dozadu a maľovala som kvietky ako v materskej škole 😀 . Mne sa celkom páči, no veď posúďte.

Ali nádherná tortička, veď ako vždy 🙂

cessy
25. sep 2009

see vidim torticku, krasna...a recept na dobosku nedas??? 😕

sse
25. sep 2009

ja som ho našla na internete, ktorý som si prispôsobila. Robila som takú falošnú dobošku z vaľkaného cesta a nie z píškóty, ale môžem ti napísať recept ak chceš

alionuska
25. sep 2009

Sse,dakujem!
Ja som si hned v uvode vsimla tvoju novu torticku...tiez si sa pekne pohrala..tooooooooooooooooolko kvietkov...krasna!!! 🙂 🙂 🙂

sse
25. sep 2009

Dobošové rezy

CESTO: 750 g hladkej múky, 250 g práškového cukru, 1 prášok do pečiva, 2 vajíčka, 120 g hery,
150 ml mlieka

KRÉM: 2 zlaté klasy, 1L mlieka, 6 lyžíc cukru, 80 g kakaa, 1 vanilínový cukor, 100 g polohrubej múky,
1 a 1/2 hery

no ja som krém robila iný

8 vajec
400 g práškového cukru
1 čokoládu na varenie
1 a 1/2 hery

vajíčka,cukor a čokoládu som miešala nad parou a po vychladnutí pridať heru alebo maslo ako chceš

sse
25. sep 2009

Aj ja ďakujem ali, no na teba nemám ani z ďaleka 🙂

cessy
25. sep 2009

sse dakujem, uz aj si ho pisem 😉

alex21
25. sep 2009

kocky dakujem za pochvalu.
marfic este sa chcem spytat do tej kavovej plnky davas normalnu uvarenu alebo len pomlete zrniecka tam nasypes. Alebo das nescu. Ja som totiz neni kavickar tak neviem. 😅
ali prekrasna torticka. Mas moj obdiv tesne pred porodom a este tak krasne robit. A uz ste zdrave?
sse tiez prekrasna torticka. Kvietky si malovala gelovkami alebo ako

sse
25. sep 2009

Ďakujem alex maľovala som ich práškovými farbami. 🙂

alex21
25. sep 2009

Ja nejak este neviem malovat. Malovala som to slniecko tiez praskovymi ale mam pocit ze to neslo dobre. Gelovky som este neskusala. No ved potrenujem este a uvidim.

sse
25. sep 2009

ale veď je super to slniečko aj celá torta.ja som si ešte na zložitejšie motívy netrúfla. A teraz som prvý krát maľovala, je tam veľa nedostatkov.