Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evitkamalicka
16. jún 2009

leni dakujem za IP...ja robim teraz biely korpus, coko plnka a banany a zajtra ju budem potahovat K2 + ozdoby(kvietky) som si vcera pripravila dopredu a robila som ich z WI(white icing)...vo stvrtok ju dostane svokra na narodky, dufam ze to necita 😅

cessy
16. jún 2009

basado, lenka-ste sikulky peknucke torticky, urcite aj chutne....
lenka aj ja chcem recept... 😕 😵

cessy
16. jún 2009

lenka dakujeeem 😉 , urcite vyskusam 🙂

basado
16. jún 2009

lenka aj ja vyskušam 😵 dakujeeeeem 🙂

zdenallicka
16. jún 2009

Ja bych chtela taky recept, prosim.... 😅

julinka25
17. jún 2009

Lenka, basado nadherne torticky, jedno velke WAW 🙂

evitkamalicka
17. jún 2009

kočky tak tortička upečená a hned idem dať foto tak kuk

julinka25
17. jún 2009

evitka perfektna je ta toticka 🙂 hned by som si kusok dala...mnammm. 🙂 A tie kvietocky si ako robila?

evitkamalicka
17. jún 2009

julinka na to mam taku specialnu vykrajovacku, rozvalkala som si WI, vykrojila a dala na obal od vajicok aby to vyschlo a urobilo si to tvar

julinka25
17. jún 2009

evi co je WI?ja som zatial pracovala iba s K2.A tie vykrajovacky maju nazov patchwork cutters, alebo tak nejako?

evitkamalicka
17. jún 2009

julinka WI je tiez hmota podobna ako K2, len nie je az taka makka, ma vanilkovu chut a dobre sa z nej robia hlavne kvietky, ozdoby, postavicky...tu je link na tu vykrajovacku http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

julinka25
17. jún 2009

dakujem evitka za info, uz som si to pozrela, ja si tu k2 tiez objednavma z tejto stranky a ty tu Wi tiez objednavas odtial?Citala som ze je to 7 kg balenie a citronovej chuti.

evitkamalicka
17. jún 2009

julinka ja neobjednavam z netu, mne to az domov nosi jeden pan z Levic, ktory ma firmu co sa zaobera tymito vecami a vyjde to omnoho lacnejsie, kedze neplatim ani postovne a ani dovoz

julinka25
17. jún 2009

jej tak to je super a nema aj niekedy do presova cestu? 😀 Ale nie zartujem.A dobre sa ti robi s WI ked potahujes tortu?Mne sa s K2 robi super, len modelovanie postaviciek je problem lebo ako si pisala ta K2 je mäkka a vsetko potom pada, naposledy som robila tak, ze ked so spravila postavicku, supla som ju do chladnicky a potom ked uz bola torta potiahnuta, podavala som ich na vrch a potom zase celu tortu do chladnicky.

evitkamalicka
17. jún 2009

WI je vynikajuca na modelovanie, pekne tvrdne na vzduchu

julinka25
17. jún 2009

vazne?no musim aj ja vyskusat, len este musim pohladat po nete mänsie balenie lebo 7 kilov mi je vela 😀

evitkamalicka
17. jún 2009

ten pan ma aj kilove balenie WI, poslala som ti IP 😉

julinka25
17. jún 2009

evitka poslane, budem cakat co mi odpise.dakujem ti moc! 🙂

evitkamalicka
17. jún 2009

rado sa stalo 😉

alionuska
17. jún 2009

Evitka torticka sa ti podarila...je fakt krasna,,taka jednoducha! 😉

evitkamalicka
17. jún 2009

alionuska dakujem 🙂

basado
17. jún 2009

evi je super, jednoducha take sa mi pačia. 🙂

cessy
17. jún 2009

evitka krasna torticka 😅 , urcite aj chutna 😉

graziela
17. jún 2009

Ahojte babulky,
tak ja sa chystam na vikend piect moju tretiu potahovanu torticku - pre mojho maleho milacika k 1.narodeninkam 🙂 🙂 🙂 UZ teraz sa tesim, dufam, ze s vydari, ptom pridam fotecku 😉

cessy
17. jún 2009

graziela no som zvedava, lebo aj ja budem robit na rok neterke, tak dufam ze ma inspirujes 😵

svetlusenka
18. jún 2009

Ahojky, potřebovala bych radu, ráda bych mému synovi upekla dort při příležitosti posledního dne ve školce- v září už nastupuje do školy, co myslíte, jak by měl vypadat dort?

cessy
18. jún 2009

svetlusenka...fuuuha 😨 , no tak to teda nemam vobec nic originalne, ale pockaj na alionusku, ta mava super napady

bibinka
18. jún 2009

ahojte, trošku sa ku vám vtiernem 😅 kočky, máte niektorá osvedčený (ale naozaj osvedčený) recept na nejakú plnku do torty?

korpus urobím mramorový, ale nato treba nejakú fajnú a hlavne nenáročnú a takú aby sa neroztekala. Na budúcu sobotu má muž okrúhlice a ja mám promóciu 😉 ....bola by som vám vďačná 😉

beruska2x
18. jún 2009

bibi ja ted delala 2x 30% smetanu, 2x ledove kastany, uvarit pres noc do lednice vychladit, pak pridat 1x ztuzovac a vyslehat a bylo to jako prava parizska, fakt luxus 😉

basado
18. jún 2009

beruska si ma predbehla, ten robievam aj ja je fakt supeee 😵 er