Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
16. nov 2013

@jakelina ešte, že si si tam nepoložila kosticu 😀 😀 😀 😀 srandu so robiiim 😅 vas obdivujem kazdu s mliečnym sa natahovat 😕 ja s nim zacinala na uuuuplnom zaciatku este pred rokmi, a vdaka nemu som to vtedy ani nevydrzala 😀 teda este nebola som v tejto teme 😀 , ale tie tvoje tortuchy fakt vypadaju bezchybne 😉

simasa
16. nov 2013

Ahojte babule,
... troška suché zadanie na oslavu 1. rôčika, ale náš zákazník...

nika266
16. nov 2013

Ešte jedna tento týždeň

jakelina
16. nov 2013

@pristela noooooooooooo právě, že se s ním hůř dělá. 😒 A ty když potahuješ MMF tak všem říkáš, že je to hmota z bonbonů?? Mně se právě ptají čím potahuji a hlavně chtějí mléčný marcipán, někomu to vymluvím, ale málokdy 😝 😝

timonko
16. nov 2013

Ahojte, dnes budem lepit prvy krat jedly obrazok, mozem ho nalepit pipin gelom? na co si mam davat pozor. Poradte 🙂

yukki
16. nov 2013

@timonko na to som aj ja zvedavá, a to je oficiálny názov "pipingel"? To sa ako kupuje?

timonko
16. nov 2013

ano, na baleni je napisane piping gel ..kupovala som v cukrarskych potrebach

katarina51
16. nov 2013

Ja som tento týždeň robila dve a pri jednej som pomáhala dcére, ktorej priateľ mal narodky a chcela mu urobiť tortu. Celkom sa jej podarila, len som si ju nestihla odfotiť.

aduskatt
16. nov 2013

... cokoladu nechcem uz dllllho vidiet a to este na jednej torte ma byt spolu 80 narodeniny a 60 vyrocie sobasa ☹

pristela
16. nov 2013

@jakelina no ja potahujem MMf abo smartom/len jedna kámošky segra si dáva u mna robit z mliečneho marcipanu/, nepýtaju sa , mozno za cele obdobie sa ma nejaky dvaja opýtali, a ked vymyslali , ze chcu pravy marcipan, tak som im vysvetlila ze ak si zan priplatia /bo vychadza draho/ +postovne z e shopu tak im to kludne obalim aj v tom ,a le ze torta nebude biela, nebude mat take tie svieze farby/kedze podklad na farbenie nebude biely/ a nebude ani taka hladká, kedze marcoš mava po potiahnutí taku strukturu aj mini trhlinky a nakoniec dodám , ze i ten je desne sladký čiže ho aj tak nebudu cely jest a vyhodia ho - no prosto samé superlatívy 😀 😀 😀 nakoniec povedia ze im to je jedno cim to bude potiahnute 😀
no minuli sa mi cukrose tak premyslam cim potahovat bo smart ma zabije ☹

mysiatkoo
16. nov 2013

@pristela mam az jeden balik, ale to ti asi nepomoze... ja som sa do toho este furt neodvazila zase skusit 😝
@jakelina ... klobuk dole, lebo na tom nie je vidiet nic z toho co pises 😉

jakelina
16. nov 2013

@mysiatkoo fakt nelžu, normálně to je zoufalství ten mléčný, nechápu jak to někdo může dělat dobrovolně. 😝 😝

mysiatkoo
16. nov 2013

@jakelina ja ti verim a hlboko sa klaniam pred tvojou zrucnostou s nim...po mne to nik este nexcel a modlim sa, aby to ani nikto neskusil 😀

jakelina
16. nov 2013

@pristela tak já nevím co mám za lidi, ale jedna z prvních věcí je co se ptají, čím to potáhnu a hlavně, že chtějí mléčný marcipán

pristela
16. nov 2013

@jakelina no to vies o com to je , že súhlasíš, a ponúkaš, ked im povies že potahujes trebars len smartom nicim inym tak co? bud si objednaju inde alebo suhlasia, na tej torte predsa nemas tolko penez aby ti to stalo za to trápenie ☹

jakelina
16. nov 2013

@pristela no asi máš pravdu, ale já se bojím nezeptat čím to chtějí potáhnout, protože mi kvůli svatebnímu dortu jedna paní vynadala. Potáhla jsem jí to Smartem a ona mi pak řekla, že chtěla mléčný marcipán. Hlavně mi pořád psala, že ona se v tom nevyzná, že chce bílý dort a nechá vše na mě a pak to dopadlo takhle blbě, že jsem to i obrečela. 😝 😝

jakelina
16. nov 2013

@pristela já právě potahuji buď Smartflexem a nebo MMF a to zase jim nevysvětluji co to vůbec MMF je, protože než bych jim to všechno vypsala, tak nedělám nic jiného. No asi budu muset být nějak tvrdší a ty co chtějí mléčný marcipán poslat jinam. 😀 😀 😀

lucula73
16. nov 2013

pekný víkend
poskromne pridám aj moje,ale sa mi nedarilo,tá žltá je otrasne potiahnutá,ja neviem,to sa mi dávno nestalo,asi som mala tmu na stole 😝 🙂
Tá s tou 25 bola presne na želanie,tak to chceli,tá druhá je PoU 😉

lucula73
16. nov 2013

a foto 😀

pristela
16. nov 2013

@jakelina jo s tou svadobkou si to pamatam ☹ nuz ale tam je to presne o tom , ze ludia vedia ze ponukas mliecny marcos . Začni im vravieť že susene mlieko , ktoré na to potrebujes stoji xy kč /u nas to bolo tusin 4€ 400g/ /a isto im ponukni cenu plnotucneho, nie že das cenu lacneho pre ktoré, ale lietas po celom meste a platis tak benzin/ a že na taky dort potrebujes dve krabicky + neviem ktory robis recept, tak suroviny este k tomu , no a ze ak si ho priplatia tak im tym obalis- akonahle povies ludom zazracnu formulku "ak si priplatíte..." automaticky ti povedia ze im staci aj mmf 😝 teda ja ich chápem, torty vychadzaju z ich pohladu pre nich dost , z pohladu toho kto nakupuje suroviny, plati ucty a pecie zas malo ... a keby boli niektorý moc chytrý , že predsa neminies cele dve krabicky /co na niektore torty minies aj viac :P/ tak im kludne povedz , ze to co ti zostane im v sáčku pribalís domov, ze ty to nemas na co skladovat, pretože si to ludia malo objednavaju 😅 a nemas sancu to minuť 😝 😝

lucula73
16. nov 2013

@pristela a nechceš vyskúšať pasta dama stella?tá je makšia aj lacnejšia ako smart...........ja som včera načala tretie vedro,mne sa s tým dobre poťahuje........prípadne trochu smartu primiešam a úplná paráda 😉

jakelina
16. nov 2013

@pristela máš pravdu, asi si to dělám sama. 😝 😝

dajna11
16. nov 2013

Ahojte kočky,už som tu nebola dávno,nič prevratné som nerobila,doma iba koláčiky pre rodinku aby sme nabrali ten tuk na zimu a nemuseli doma tolko kúriť....a dneska jedna po dlhej dobe nakrst

dajna11
16. nov 2013

jaj a fotky hej....

pristela
16. nov 2013

holky pridávam moje nočné a hurááá do ďalšej práce 🙄

timonko
16. nov 2013

@yukki ano, na baleni je napisane piping gel ..kupovala som v cukrarskych potrebach

lokalistin
16. nov 2013

@pristela poobzeram niekde ci nemaju cukriky? ak budu do kolko za balik? po vianociach by som doniesla, len väcsinou tie lacne byvaju len v lete, ale ak nahodou?

viera6
16. nov 2013

@pristela krásne 🙂

bilbery
16. nov 2013

Pro moji dcerku ke 2.narozeninám.

denisak77
16. nov 2013

@muffinka8 torta je krásna ,možno ešte krajšia ako tá predtým,len ste sa nepochopili ,to sa stáva