Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evena
1. mar 2011

ahoj

holky já tam to máslo měla (na litr mlíka 4 másla), akorát sem to zapomněla napsat 😝 takže teda vůbec nevím, co se mohlo stát, že bych to neměla pod potahováním třeba dost vychlazené? 😕
@jakelina já sem ten marcipán umyla pod vodou, po vrchu sem oškrabala ten pudink. krém a nahradila sem ho jen obyčejným krémem máslo + cukr a znovu potáhla, takže proto nešlo nic vidět 🙂
a děkuji za pochvalu 😵

daniz
1. mar 2011

@sisa.b ,
@dm1 veľmni pekné prepracované... 🙂 🙂 🙂

daniz
1. mar 2011

@evena mne sa ešte nestalo, dávam veľký pozor na to čo dám pod poťah. Ale ináč dinkovia parádny, hladučké, prepracované, pekné. chválim si šikulka.

fukylove
1. mar 2011

@daniz - Dani - ano 🙂 nechala 🙂 🙂 🙂 ved musim zavolat kamoske ze co a ako... lebo sa ani neozvala 😉

fukylove
1. mar 2011

@evena - mne sa tiez akosi zacala potahovka topit... ked davam puding + maslo... tak to uz neriesim a vzdy si zamiesam iba maslo + cukor + kakao na ochutenie a robim uz radsej iba tak 🙂

ada9557
1. mar 2011

ahojte.chcela by som sa opýtat.Používate len obyčajné maslo alebo aj také ako hera,palmarin do krémov a pod potahovku?Dakujem

alionuska
1. mar 2011

@reruna dakujem
@naika dakujem
@lukika dakujem ..do tej rucky som dala take droty,ohla som to a potom take cerstve zapichla do torty😀
@dm1 dakujem moja zlata...aj mnesa pacia taketo tie moderne torty🙂 😀
@ada9557 😉 😉 😉
@fukylove no to mi poslala holka taku fotku..ta torta original bola len potreta kremom,vyzerala katastrofalne..a potom napisala,ze to necha na mne,ako ju urobim... ze co tam dam,to tam bude...tak som vymyslela mašle🙂 😀 Dakujem
@lukika ja neviem...ja robim vsetko z MMF ..aj ruze,aj postavicky a aj potahujem iba s marschmallow .
@fukylove co to ma ta tanecnica na tvari?? Inak super ..ale take málinke boli,ze???

alionuska
1. mar 2011

@karaa dakujem kravicka sa aj mne pacila🙂 Moja prva😀 a vzor ? Mam take stare valceky,co sa nimi kedysi malovali steny.🙂Maliarske... uz sa nepouzivaju..ale niektorí ujovia ich setrili aby som ja mala radost....treba sa popytat starych m,aliarov,co chodili malovat..mozno niekto v rodine ma na povale zabudnute😀 .vydrhla som ich kefou a pozri ake je to kraasne😀
@bzucinka2 ano cisllo😀 27 😀

mrka2
1. mar 2011

@lukika ahoj! pozeram,ze ti uz odpovedala aj dm1 🙂 niekedy som robila aj ja MMF 🙂 ide vsetko tvarovat z mliecneho v pohode,ale on je taky do zlta,nie je pekny biely, s MMF nemam nervy,tak som si kupila PDT,ked mala moja mala jeden rok,ze jej urobim z toho. no ale to bol august,strasne teplo, vobec sa mi nedali pismenka vytlacit... no horor. ale teraz v zime to ide v pohode. ako uz vies,tak ja pouzivam ten mliecny marcipan,je chutovo super a nezda sa mi az taky sladky ako ostatne hmoty. no ale mne je to jedno,bo ja to aj tak nejem,ale co pocuvam aj od ostatnych 😉 perfekntne sa farbi,povedala by som,ze este lepsie ako kupovane - rychlejsie,ale aj velmi rychlo schne,cize potahovat musim velmi rychlo. no a dalsia vec je,ze susene mlieko je dost drahe a mne je to prakticky cenovo jedno,ci kupim hotovu hmotu a mam to bez prace a este aj snehovobiele,alebo kupim susene mlieko,med atd... namakam sa pri tom a za taku istu cenu. takze tak 😉

zdenallicka
1. mar 2011

Já jsem teď poprvé potírala dort nahřátou nutelou a krásně na ní držel potah, ona krásně ztuhla a celkově se mi to moc líbilo..🙂

zlatat
1. mar 2011

@fukylove ďakujem veľmi pekne - stále sa len učím, ešte to nie je dokonalé

mrka2
1. mar 2011

dievcata, mala som ku kazdej torticke komentar,ake su krasne,ale prisla moja mala, tuk do pocitaca a vsetko mi zmazala 😠 uz sa mi to nechce pisat od znova, nadherne torticky!!!!!!! 😵

jakelina
1. mar 2011

@mrka2 malá je šikulka 😀 😀

raci
1. mar 2011

babulky máte překrásné výtvory, valím bulvy 😲 krásná práce.. 🙂 já už od Valentýna nemám ,,do čeho píchnout" tak se sem chodím zatím jen kochat, ale tchýně má příští úterý narozky tak se pokusím zas něco uplácat, tak zatím jen hledám inspiraci.. 😀

beruska2x
1. mar 2011

@evena tak na litr mlika 4 masla to je zase na me desne moc maslove, to nedavam ani nahodou.. to bych dala max 2 a teda nikdy mi MMF ntekla... ani bez poradneho vychlazeni.. posledne jsme ji taky potahovala jeste "zivou" a v pohode tak to nevim co jsi udelala jinak 😕

zuzka80
1. mar 2011

Ahojte,
je tu nejaká mamina z Košíc, čo by mi upiekla peknú tortičku? Môžete mi napísať aj IP. Ďakujem 😉

ikula2
1. mar 2011

Vsetkym veeelmi dakujem za pochvalu 😵 nuz musim sa priznat ze aj ja som bola spokojna, dufam ze aj teraz v piatok mi vyjde pre synceka.

@alionuska uz vcera som sa chcela spytat prosim ta , ake rozmery stvorcov mas na tej poschodovej torticke s maslou je velmi krasna

@fukylove krasne torticky aj ten vankusik ja uz som tiez nad nim zvazovala, bol tazky, myslim ten tvar?

raci
1. mar 2011

ja driv davala na litr mlika taky 4 masla (učili nas to tak ve škole..) ale taky mi to přijde hrozně moc, samý máslo a kde nic tu nic... a taky se mi občas stávalo že se mi ten marcipán na tom roztekl... ale vůbec nevím čím to bylo, jednou se to rozteklo jednou zase ne, ačkoli postup byl pořád stejný.......... 😖

blackrose
1. mar 2011

ahojte 🙂
idem urobit manzelovi na 30-tku tortu a on chce taku cislicovu... uz som si nasla na webe formu na 3 aj 0 a chcela by som to potiahnut marcipanom, len zatial som obtahovala len klasicku gulatu tortu, tak neviem ci mate skusenosti s takou tortou... ako mam postupovat? Alebo ma to vobec zmysel? Pojde mi to, kedze som zaciatocnik? 😅

beruska2x
1. mar 2011

@blackrose a neni jednodussi si cislo vytisknout a pak vyroznout z platu z lechu?? 😕

blackrose
1. mar 2011

@beruska2x no mne pride jednoduchsie pouzit formu 😉 nie som velmi skusena tortova pekarka 😅
ide skor o to potahovanie marcipanu... neviem ci sa mi nebude trhat na tokych zahyboch

dm1
1. mar 2011

@blackrose zbytocne budes formu kupovat ktoru uz potom tazko vyuzijes. ved potiahnut to tak ci tam budes musiet co bude tazsie trosku ci to budes piect vo forme alebo vykrajovat. kukni si tu pomocku ako to vyrezat http://www.flickr.com/photos/sweetlanda/526925089/

beruska2x
1. mar 2011

@blackrose presne jako pise @dm1 .. potahnuti je uplne stejne u formy jako u vyriznutych .. oboje zahladis kremem a rozdil nikdo nepozna a das penize za neco co 1x pouzijes 😅 ..
no to je jedno..

kazdopadne, musis mit veliky plat hmoty aby ti stacila na vsechny zahyby, je lepsi zacit od nejtezsiho mista..a pak jen uhlazovat..

dm1
1. mar 2011

@blackrose 0 by som urobila len tak plnu a ten stred naznacila a pred potiahnutim trosku stred "vydlabala" len mierne aby bol vyssie a po potiahnuti obtiahla ten otvor akoze. Alebo sofi to robila podobne len nechala nulu cisto oval kuk http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/coze-je-5o-tka. potom by si tam mohla dat len z hmoty valce z potahovky akoze naznacit ten stred alebo takto kvietky

fukylove
1. mar 2011

@alionuska - si tu asi nebola 😀 ked som pisala 🙂 sa mi nepacila do tvare, tak sme s kamaratkou este "domysleli" .... kedze sa jednalo o zart.. tak to je "sexica s vrecom na ksichte" 😀 vsak staci, ze ma dobre vnady, tvar sa da schovat 😀 😀 😀

@ikula2 - ten vankusik bol praveze super lahky, stvorec, naplneny, zachladeny, na druhy den som to od oka orezala, potrela maslom a potiahla 😉

blackrose
1. mar 2011

@dm1 @beruska2x
jasne, formu uz asi nevyuzijem... mozno raz - dva razy...
ale fakt si neviem predstavit, ze by som zvladla vyrezat trojku 😅 a tak ci tak budem musiet nejaku formu kupit
a chapem, ze potiahnut troku je tazke ci ju mam vyrezanu alebo s formou, preto som sa pytala, ci to ma vobec zmysel skusat potahovat... nepytala som sa na formu 😉

blackrose
1. mar 2011

@dm1 nulu som planovala nechat plnu a nejko to len naznacit... s tou priehlbinkou to je super napad 🙂 to sa mi paci 🙂

anibas
1. mar 2011

@blackrose ak nemáš skúsenosti s poťahovaním, tak pri poťahovaní 3 budeš nadávať - vymysli si niečo iné, pre manžela môžeš aj žartovné, vtipné....

anibas
1. mar 2011

@blackrose ešte ma napadlo niečo takéto

a pozri si stránku http://londoncake.com/Figure Birthday Cakes Age...

anibas
1. mar 2011