Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blahowoman
12. feb 2015

Dnešná moja, pre kamaráta.

mojmacik
12. feb 2015

@maya30 booooze moj synacik si na poslednu chvilu zmyslel,ze nechce prasa z angry bird ale Wall-e a od teba mam ulozenu torticku s Wallim....ako na tu potvoru?...mas to cisto z hmoty? Dakujeeeeem ...pripadne aj ostatne babenky ak ste niekto robil Walliho....ked ja som antitalent na modelovacky 🙂 😠

nicoletta77
12. feb 2015

Ahojte dievčence. Ďakujem za predošlé páčitka. Pridávam moje dva pokusy s ganache. Je ešte veru čo zlepšovať.

mysiatkoo
12. feb 2015

ahojte baby... jeden volnejsi vecer po dlhej dobe, tak si vas idem konecne dopozerat ... a hned aj prispejem s jednou dnesnou - konecne som prisla na chut white icingu pre bezlepkacov, ale prvy potah siel veru dole...

pipka
12. feb 2015

@mysiatkoo palec hore, sanka dole sefe 😎 😎 😎 paraaadna 😵

a ja seknutaaaa sa tu mordujem s tortou 🙄 😝 kks, ja uz potrebujem ist do dochodku, sak mne uz fuuurt nieco je 😅 😝 ☹ ☹

mysiatkoo
12. feb 2015

@pipka fuuu fuuuu... pomoze? 😅 ja som tiez nie v top zdravi a len sa modlim, aby to baby minulo tentokrat 😕

pipka
12. feb 2015

@mysiatkoo dakujeeeeeem 😵 minimalne psychicky pomoze urcite 😅 😉
uz finisujem, ale teda vyzeram jak Quasimodo 😅 😝 ☹

pipka
12. feb 2015

babulky moje, nemate naaahodou ulozene nejake pekne inspi na Baby Minnie temu? 😕
ujo google mi toho moc nenasiel...a nejako potrebujem nakopnut 😅 😝 😉 sice to mam az na marec, ale radsej si dopredu chcem pozhanat 😉 kujeeeem 😉

maca77
12. feb 2015

@pipka niečo také?

pipka
12. feb 2015

@maca77 ano, toto uz mam tiez, ale dakujem 😉

lamps
12. feb 2015

@pipka Janka a čo toto?

nika266
12. feb 2015

Tak a ide sa spinkat,dobojované

pipka
13. feb 2015

@lamps dakujem andrejka 😵 ukladam si 😉
ale teraz zhanam ze baby minnie, to je ako Minnie babatko 😉 take v dupackach, ruzove 😉 ale nieco som uz ponachadzala 😉
tieto minnie su nadherne, to sa mi urcite zide, ked budem klasicku Minnie robit 😉

pipka
13. feb 2015

ja pridavam moju nocnu a moje obrovskeee dakujem patri Katuske @muffinka8 😵 za inspi 😉 chceli leziacu a ja som krajsiu nikde nenasla ako tuto od teba 😵 😉
v spolupraci s mojimi detmi, ktore som musela vynimocne zapojit do prace, kedze ma seklo a hybat sa nevladzem 😅 tak som len sedela ohnuta a krpci mi podavali, valkali, a hlaaaavne kybicovali 😅 😀 😉

muffinka8
13. feb 2015

@pipka 😀 krásna je 🙂 🙂 a neboj, ani ja som si ju sama nevymyslela 😅 😉
aj tá podložka sa parádne k tomu hodí 🙂

pipka
13. feb 2015

@muffinka8 jaaaaj moja dakujem 😉 no s tou podlozkou sme tu "bojovali" lebo to bol Tomaskov obluuuubeny baliaci papier 😅 😅 😅 z ktoreho si vystrihoval rybky 😝 😅 a ja som mu ho minula 😀

som musela slubit, ze ked taky este budu mat, tak dalsiu rolku dokupim 😅 😅 😀

evala777
13. feb 2015

ahojte baby, chcem sa opýtať tých, ktoré robili "nahú tortu", používali ste klasickú piškótu alebo nejakú špeci, čítala som, že by to mala byť trená piškóta aby to neobschlo, a tiež aký typ krému ste volil aby to moc netieklo, idem robiť takú svadobnú a nechcela by som, niečo pokaziť, páčia sa mi tie torty, ale doteraz som takú požiadavku nemala....ďakujem veľmi pekne 😵

muffinka8
13. feb 2015

Prosím vás, viem, že teraz všetky pečiete 😅 ale nemáte pekné inšpirácie na neposchodovú tortu na krstiny pre dievčatko? Nič gýčové, ani prečačkané. Vďaka.

abriela
13. feb 2015

@muffinka8 jednoduche

cheria
13. feb 2015

Dievcata surne potrebujem pomoct!!!!!!!!! Potrebujem namiesat fuchsiovu farbu aj som si kupila gelovku ze vraj cyklamen a vysla mi z toho fialova. Pomoooooc co mam robit?

muffinka8
13. feb 2015

@cheria skús ružovú a do toho trochu červenej

dm1
13. feb 2015

kocky moje zlate som tu dlho nebola a hned poprosim o pomoc :p. idem po 100 rokoch piect synovcekovi na 1rok a hladam nieco na inspiraciu len male tak na 20cm tortu najlepsie nieco take len s 2D obrazkami auticok a tak okolo torty farebne neviem nieco take lahsie nie zlozitejsie modelovacky bo so zlomenym prstom sa mi tazsie robi. Dakujeeeem 🙂

dm1
13. feb 2015

@cheria ja by som pridala ruzovej

sollange
13. feb 2015

jedna dnešná

cheria
13. feb 2015

@dm1 uz som to poriesila dala som ruzovu a trochu jahodovej

daja55
13. feb 2015

Plnka lemon curd ( ako džem) s citrónovo tvarohovou, a mascarpone, biela šľahačka a biela čoko. Len pri ganache musím vychytať blchy,hlavne čo sa týka bočnej strany torty 😖 , to sa mi ešte nie veľmi darí.

abriela
13. feb 2015

@dm1 2d vlacik okolo torty

pipka
13. feb 2015

@dm1 Dani ja mam taketo nieco ulozene 😉 ale sprav neposchodove 😉

pipka
13. feb 2015

@muffinka8 krstinove mam taketo 😉 farbu si upravis 😉

mirinecka
13. feb 2015

ahojte , moje tohtotýždňovky, ariel bola moja prvotina modelovania ľudskej postavičky tak aj tak vyzerá 😀. S lekárskou som sa moc nehrala bola som rada že som ju vôbec spravila, lebo malý mi bol furt za chrbtom a stále sme behali na záchod ☹