Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kattikakiki
11. feb 2016

@jachin dakujem, to som uz nasla, ale nikde som nenasla zmienku o bielej cokolade, ide to aj s nou? Kedze pri tmavej sa pouziva co s najvyssim obsahom kakaa? Co biela nema... Ci tam treba nejaku konkretnu znacku, alebo vyssi pomer cokolady na slahacku oproti tmavej cokolade...

muska_miruska
12. feb 2016
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

@nika266 krasna 😉

alezbet
12. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

na niektoré sa neviem vynadívať, ste šikovné babule 😉

jachin
12. feb 2016

@kattikakiki pri bielej čoko je pomer čoko ku šľahačke 3:1.ja sama som to nerobila, ale napr. mysiatkoo je na to expert.ak máš Facebook, tu je odkaz na jej stránku ( hádam sa nenahnevá) https://www.facebook.com/CakesByMyska/?fref=ts
tam v obrázkoch má presne túto ganache z bielej čokolády, suroviny a aj obrázkový postup
príp.na stránke tortyodmamy je ganache často rozoberaná
a niektoré žienky čo robia bielu ganache používajú Milka čokoládu bielu

jakelina
12. feb 2016

@lvka buď osm nebo tři 😉

lvka
12. feb 2016

@jakelina 8 🙂 bala som sa ze na to nepridu...chceli aj cislo 😀

mojmacik
12. feb 2016

@lvka inak ja som sa pytala svojich 7rocnych 🙂 a Kubko povedal 7,lebo konarik je v tvare 7,Adelka povedala 8....ze ja tam vraj 8kvietockov a Hanka,ze 9,ale to uz len taktizovala...potom som dala indiciiu,nech sa pozru na sovicku a kukali a kukali...vravim pierkaaaa...a potom uz vedeli ze asi 8 🙂

blahowoman
12. feb 2016

Moja dnešna zirafkovska.

lvka
12. feb 2016

@mojmacik 🙂) dakujem to je mile 🙂)) presne tohto som sa bala 🙂)) ale nevadi, myslela som si ze aka budem "kreativna" 😀

nicoletta77
12. feb 2016

Dievčence, už som sa pýtala, prosím Vás o radu. Budem robiť 2 poschodovú menšiu tortu potretú ganache polevou. Mám dať pod vrchné poschodie podložku, aby sa korpus nerozmočil? Asi áno, však? Inak, keby som ju poťahovala, tak nedám podložku, lebo to bude malý priemer - čiže ľahšia váha. Ďakujem.

lamps
12. feb 2016

@nicoletta77 ja dávam podložku vždy a spodnú tortu aj vystužujem

mojmacik
13. feb 2016

@lvka aj si bola kreativna,ked som povedala,ze ano pierka ukazuju kolko ma rockov,tak povedali aj nam musis taku upiect maminka aby tak ukazovala 🙂

denisak77
13. feb 2016

Tento týždeň nič moc a ešte aj s chrípkou ☹ .

sticker
13. feb 2016

Pekný víkend 🙂 Pridávam tohto týždňovú 🙂
@denisak77 Tortičky krásne 🙂 Ja som tak robila min. tt, tak naozaj viem, o čom píšeš... Nech si rýchlo fit 😉

nika1985
13. feb 2016

Ahojte tento vikend nastastie len jednu aj to som ledva dorobila mam asi presilenu ruku ledva s nou hybem neviete nieco lepsie ako flector naplaste tie mi moc nepomahaju na buduci mam tusim 5kuskov uz teraz mam nervy co s tym.

nika1985
13. feb 2016

@nicoletta77 ja mam podlozku vzdy aj vystuzujem nech je vaha aka chce jednak preto ked robim zvlast prichute aby si to dali dole a krajali kazde zvlast a aj pri potahovani ci coko alebo fondan robim kazde zvlast a potom skladam na seba

nika1985
13. feb 2016

@denisak77 skore uzdravenie mas ich krasne

cloviecik777
13. feb 2016

@nika1985 kraaaasny mimon ,dokaze to spravit kazdy ...co potrebujem aby bol taky fesacik.Ja poznam staru skola cokoladou potiahnute

denisak77
13. feb 2016

@sticker Ďakujem,už je to trocha lepšie ,ale v stredu a štvrtok,keď je najviac práce s tortami som bola taká hotová,že až. Manžel do mňa hučal ,aby som zrušila torty,ale nemala som veľa a ešte som ani raz nezrušila na poslednú chvíľu tortu,tak som to nejak priam dobágala.Mala som mať 3 kúsky ,ale v stredu mi pani volala ,či by mohla zrušiť tortu,lebo niečo im do toho prišlo a oslava sa presúva.Hovorím jej,lepšiu správu som ani nemohla čakať,ako zrušenie torty.

denisak77
13. feb 2016

@nika1985 ďakujem

florentina
13. feb 2016

Zdravím sladké ženy a jdu trochu porelaxovat u vašich krásných sladkých výtvorů. Asi si k tomu dám čajíček 😀
Jinak to byla velká radost, neb jsem měla volnou ruku. Zadání byl dort pro ženu, která prodává porcelán a má přezdívku myška.

dzejnus
13. feb 2016

moje za vikend :D ... pri masi som myslela ze ma vystre ked som ju modelovala, je to katastrofa, dufam, ze sa pani pacila aspon troska 😒 ...mam sa co ucit este... a dalsie dve pohodicka,
tretia bola podla mojej fantazie podla indicii -fitnes trener, zdrava vyziva a ocko preto ten cumlik ale nelepila som ho :D

jakelina
14. feb 2016

Já nepekla dort ani nepamatuju, jenom takové drobné pečivo. 😉

mojmacik
14. feb 2016

@jakelina v jednoduchosti je krasa 😉

nika1985
14. feb 2016

@cloviecik777 dakujem trosku cviku hmotu, zehlicku a pojde to nejake farby, ja potahujem s doma robenou mmf ale lahsie asi je a hlavne bez tolkej prace kupit smart velvet

elamaslakova
14. feb 2016

Ahojte dievčence , pozdravujem vás robila som pre susedu zákusky tak pridávam foto a ešte sa mi chladí tortička tá bude pre kolegyňu čo odišla do dôchodku , foto pridám neskôr

elamaslakova
14. feb 2016

ešte foto tých koláčikov

nika1985
14. feb 2016

Krasneho Valentina sladulienky 😉

mojmacik
14. feb 2016

....taaaak torticka aj odomna.....a potesila...aj slzicky boli na krajicku 🙂 a srdiecko v rukach len taaaak,ked uz je toho Valentina

antenka1
14. feb 2016

@elamaslakova perfektne. Ako davas cokoladu na zakusky, ze to mas take krasne rovne?