Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jaroska
1. mar 2014

Baby,ako sa dá pracovať s písmenami na tortu-myslím s tými drobnými písmenami,čo sú v šablone???Marcipán som tam horko-ťažko "napchala,no vybrať som ho nevedela... 😀 Nie som v tortičkovaní "profík",len tak skúšam-učím sa 😉 DAKUJEM za každú radu 🙂

sticker
1. mar 2014

@pristela Žanet prosím ťa, ten ranunculus sa dá robiť aj bez drôtika? 😅 A používaš akú vykrajovačku, tú akoby slzičku?

bubobubina
1. mar 2014

@pristela nadhera, mas krasne kvietky, si popasiem na nich oci 😀

muffinka8
1. mar 2014

@jaroska myslíš písmenká v lište? Alebo nejaká silikónová forma? Keď máš v lište tak hmotu vyvaľkaj na tenko, nechaj trochu obschnúť a potom prilož písmenko, zatlač a pošúchaj po podložke. Potom buď pobúchaj lištou o kraj stola a vypadne, alebo špáradlom z druhej stravy jemne vytlač von.

jaroska
1. mar 2014

@muffinka8 ano,myslela som v lište... 🙂 Dakujem za radu,vyskúšam!!!

halienka
1. mar 2014

@jaroska neviem či máš na mysli také tie lišty s písmenkami, ja som to na začiatku robila tak, že som si natenúčko vyvaľkala, zatlačila opatrne a vykrojila, potom som to šupla do chladničky na 10 min. vybrala, 1 min. nechala vybraté a potom som klepla o stôl a ono to vypadlo. Ale objavila som iný spôsob a teraz robím len tak, vyvaľkám hmotu na tenúčko, fakt musí byť tenka, a nechám ju na stole trochu obschnúť, aby tak trochu stuhla. Potom opatrným krúžením pritláčam tú lištu, fakt jemnúčko a pomaly pritláčam a krúžim. prebytočný materiál stiahnem a potom buď len klepnem o stôl, alebo pri takých tých lištách čo majú aj taký akoby vytláčací systém, tak len jemne vytlačím a písmenko hotové 🙂

jaroska
1. mar 2014

@halienka ano,myslela som na lištu... 🙂 Skúsim-uvidím ako to dopadne 😀 DAKUJEM!!!

pristela
1. mar 2014

@sticker ja ho robim len bez drotika, teraz som robila s lízatkom dnu , aby som si usetrila hmotu 😝 bo tento vikend som frcala na rucne zarabanom mmf 😝

viera6
1. mar 2014

@pristela nádhere všetky 😉

eliska22
1. mar 2014

čaute kočky, opäť jednu pridávam a idem pokukať tie vaše nádhery, ja už mám toho pomenej všetko odmietam, len sem-tam niečo beriem, podľa dôležitosti 😝

eliska22
1. mar 2014

@pristela všetky nádherné 🙂

eliska22
1. mar 2014

@lamps nádherné všetky 🙂

sisix
1. mar 2014

Poradíte mi prosím kde nejlevněji koupit formu zila kulatou 12ks nebo nechce se jí některá z vás zbavit??? Díky

lawli
1. mar 2014

pridávam moje tortičky za tento víkend 🙂

muffinka8
1. mar 2014

@lawli to Kinderko je neskutočné 😵 😵 😵

muffinka8
1. mar 2014

@eliska22 krásna jemná 🙂 veľmi pekná

sticker
1. mar 2014

@lawli Nádherné tortuše 😵

lawli
1. mar 2014

@muffinka8 @sticker ďakujem kočky 🙂

lawli
1. mar 2014

@pristela Ahoj ,srdiečko ,od teba som si dovolila "kopírovať" ten vankúšik....bol pre moju maminu a ten tvoj sa jej ľúbil ,tak som ju prekvapila, akurát ja a drótik to spolu nevieme 😀 😀 😀 😀 preto je ta kytica aká je...no zase som maminu nesklamala ,jej sa tiež drôty v torte nepáčia....ďakujeeem za inšpiráciu 😵

halienka
1. mar 2014

Ahojte babky, to sú zas nádherné tortičky, úžas! 🙂
@pristela ako si spravila tú krásnu bordovú farbu na tej tortičke so srdiečkom? Krásna a samozrejme aj tie ostatné 😵
Jaj, ja vám tak závidím tie kvetované, ja mám furt len také somarinky zákazky 😝 😀 len málokedy niečo s kvietkami a to sa teším jak malá vždy. Tento týždeň len jedna, tenisová raketa, som si myslela, že brnkačka, ale teda nebola 😀 A teraz s aidem skydnúť na gauč, bo som zase maród a som rada, že som mala len jednu 😝 😀

lokalistin
1. mar 2014

@pristela nadhera

lucula73
1. mar 2014

@pristela moja ďakujem,tortu som už doma nemala,keď si to písala............ale prst som chcela dať hore,no možno to vyzeralo blblo,ale našla som viac obrázkov,kde ho tak krtko mal 😀..jeden posielam 😉
@lokalistin ďakujem...

aj všetkým,čo sa im tá tortuša páči,za milé komentáre,fakt som to nečakala,torta mala kopec chýb,som to tými somarinkami po bokoch maskovala-....ale páčila sa veľmi,tak už len nech im bude chutiť 😉

elamaslakova
1. mar 2014

@lamps Prekrásne tortičky
@lucie1110 tortičky sú úžasné
@lokalistin krásna orchidea
@jakelina Nádherná tortička

janka22201
1. mar 2014

@denisak77 dvakrát nehovor 😵 začali nám prázniny,tak si urobíme výlet 😀 ...nie nie,neľakaj sa ,srandujem 😉

janka22201
1. mar 2014

@lawli kráásne ich máš 🙂

blancagon
1. mar 2014

pristela to je nádhera!!!!si úžasne šikovná.

elamaslakova
1. mar 2014

@denisak77 prekrásne tortičky
@lucula73 Nádherná tortička
@anibas Nádherné tortičky, tá s orchideikami je prekrásna
@pristela Niečo prekrásne , ako vždy

elamaslakova
1. mar 2014

@lawli Nádherné tortičky , krásna čistá práca

janka22201
1. mar 2014

@pristela ja som raz skúšala ten ranunculus,či ako sa to volá,tiež z MMF,prišlo mi to také "jednoduché".No dopadlo to...čistý masaker,des a hrúza 😝,ešteže to bolo len na tortu pre mm,ale ani on si neodpustil poznámku,že"šak ten kvet má pol kila" 😨
-nehnevaj sa ,ale tvoje torty sú prenádherné 🙂

pipka
1. mar 2014

ajojte sladulienky, tak ja som doma z lyzovacky, male sme sa fantasticky, aj sneh sme videliiii 😎 😀 😀
idem vybalit, dam prat, docitam este posledne dve strany 😀 😉
aj som na chalupe tortu robila, ale foto sem davat nebudem, bo to len taka "chaluparska" bez nacinia a s jednou lyzicou robena 😅 😀 😀 😝