Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenitka
3. apr 2014

Baby myslite ze do torty moze ist plnka len mascarpone a tvaroh vymiesane s cukrom ? Jasne, ze pod potahovku dam maslovy krem, len ma zaujima ta plnka ci mate s nou skusenosti. dakujem

janninka
3. apr 2014

Ahojte, chcela by som vas poprosit ci mi neporadite receptik na nejaky fajny krem s mascarpone a ovocim. Hlavne ma zaujima, ked chcem dat mrazene maliny, ci ich mam nechat najprv rozmrazit, alebo mozem pouzit zmrazene a ci sa nerozmoci potom cely krem. Dakujem krasne za vsetky odpoevede.

mishulle
3. apr 2014

ještě prosím dotaz, máslem s cukrem mažu pod punčovinu nebo na, nebo obojí?

blancagon
3. apr 2014

alenitka ja vyšlahám šlahačku,pridám mascarpone,cukor a tvaroh plus olé vanilka ,podla hustoty,niekedy netreba dať olé celé.K tejto plnke sú super maliny.

blancagon
3. apr 2014

@alenitka ja vyšlahám šlahačku,pridám mascarpone,cukor a tvaroh plus olé vanilka ,podla hustoty,niekedy netreba dať olé celé.K tejto plnke sú super maliny.

blancagon
3. apr 2014

@mimcak nádhera,tie delfíny!

lucula73
3. apr 2014

@mimcak prosím ťa, čím si robila tú mriežku po obvode torty?

mimcak
3. apr 2014

@blancagon Ďakujem 🙂

mimcak
3. apr 2014

@lucula73 je na to patchwork,ale ja mám takú plastovú fóliu tu otlačím a potom ešte kolečkom prejdem po vzore. 🙂

vivere
3. apr 2014

ahojte, prosim vas, kolko asi vazi taka klasicka okruhla torta s priemerom cca 26 - 28 cm? dakujem.

beatrice13
3. apr 2014

Prosím, když budu potahovat dort marcipánem a z boku chci dát obrázky z marcipánu, čím to tam mám "přilepit"?

lucula73
3. apr 2014

@mimcak ďakujem...no ja som to raz robila nožom,ale nebolo to pekné,tak preto som sa opýtala 😉

lucula73
3. apr 2014

@vivere veľmi záleží od plnky a druhu korpusu....no moja by mala 4 kg určite aj vaic..........a ešte plus ozdoby ak sú 😉

mishulle
3. apr 2014

@beatrice13 troškou vody

jakelina
3. apr 2014

Holky já tento víkend nemám žádný dort, dva jsem odmítla, musím se trochu vzpamatovat z práce, ty poslední dny byly fakt úděsné. Navíc jsem nachlazená, úplně jsem přišla o hlas. Mám tolik volného času, že nějak ani nevím co s ním, tak si tak říkám, proč já ty dorty vůbec peču 😀 😀 😀
Uklidila jsem všechny skříně, nacpala dva pytle oblečením na charitu, umyla okna, uklidila obě šatny v domě. Večer grilujem, místo mazání korpusů krémem si hrajeme se synem. To je tak fajn 😀 😀 😀 😀

dolninivy
3. apr 2014

Všechny zdravím a moc prosím o radu,používáte tu hmotu na modelování z burizonů,co je to za hmotu a jak ji udělám,děkuji

jakelina
3. apr 2014

@dolninivy http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...
Stačí dát do vyhledávače burizonová hmota a máš recept 😉

alenitka
3. apr 2014

@blancagon a aku slahacku davas ? klasiku 33% ci rastlinnu ?

mysiatkoo
3. apr 2014

@jakelina tiez nic nemam a dakujem vyssej moci za to... od nedele som komplet xcipak a od dnes uz aj obe decka ... okna u nas este musia pockat 😝

mysiatkoo
3. apr 2014

@alenitka uz som to robila aj tak a bolo to dobre - dala som tam ale aj semienka z vanilkoveho lusku - ma to dostatocnu hustotu a cremeole tam sypat nemusis... ale ak xces pribinacik (aj so smotanou a cremeole, pozri v teme recepty a tam je presne napisany minimalne 3x 😉

alenitka
3. apr 2014

@mysiatkoo dakujem 🙂 ide sa nato 🙂

jakelina
3. apr 2014

@mysiatkoo tak se brzy uzdrav a děti taky 😉

mysiatkoo
3. apr 2014

@jakelina dakujem(e)... tiez zelam skory navrat hlasu 😉 aj ked verim,ze niektorym clenom rodiny to vyhovuje - aspon u nas by to tak bolo 😝

anda1980
3. apr 2014

Ahojte sladke zienky, dlho som tu nebola, lebo som predcasne porodila mojho druheho synceka. ale poctivo vas pomalicky docitavam, napisali ste tu teda toho statocne od konca februara, co som tu nebola 😉
Mala by som jednu prosbu, poradite mi ak mate skusenosti s tlacou na marcipan? ktory eshop to robi a ci mate dobre skusenosti!? nepamatam si, ktore zienky ste to tu minule rozoberali, tusim @vlada111 ale nie som si ista, dakujem za kazdu radu
A ak by ste mali nejaku inspiracku na krstovu torticku, nieco netradicne, budem vdacna
Pekny den zelam 🙂

muffinka8
3. apr 2014

Prosím vás nemáte nejakú foto kde je poschodová torta s rozmermi 26cm a 18cm? ďakujem 😅

muffinka8
3. apr 2014

@maca77 perfektné sú tie kočiare 😵 prosím ťa tá poschodová krstinová torta má aké priemery?

mysiatkoo
3. apr 2014

@muffinka8 na minnie som mala presne tieto rozmery https://www.facebook.com/CakesByMyska/photos/a....

mishulle
3. apr 2014

holky prosím, kdybych chtěla docílit metalízového lesku, co nejlépe použít? sugarflair snowflake?

jakelina
3. apr 2014

@mysiatkoo ni nemluv, ani pořádně seřvat je nemůžu 😀 😀 😀

muffinka8
3. apr 2014

@mysiatkoo ďakujem 🙂