Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
18. nov 2014

@mysiatkoo napíš nám recept na ten krém,ďakujem,ja viem že už ho Žanet písala ,ale .... ☹

mich222
18. nov 2014

take niečo baby prosim ako urobim? ten cupcake?

jakelina
18. nov 2014

@mich222 upeč muffiny, jeden trochu zkoj a udělej z něj ten kopeček, Potáhneš růžovým bok a nahoře bílým ten kopeček a to je celé. Záleží jestli budeš krémovat nebo necháš tak, je to malé, tak tam stačí trocha krému.

mich222
18. nov 2014

@jakelina dakujem 🙂 takže to normalne z muffinky urobim?už som rozmyslala že z punčoviny 😒 neviem ako na to... a je to pre znamu tak chcem aby to bolo tip-top 😉 dakujem

lucia0412
18. nov 2014

Ahojte baby, idem si k Vam po radu. Uz davno som nic nepiekla a teraz bude mat dedko 90-tku, chcela by som urobit tortu- knihu, no nechcem tam klasicky krem, rozmyslam nad parizskym alebo pribinacikom ci poradite nieaky iny? A hlavne kolko mnozstva pouzit na taku tortu??? Dakujem velmi za kazdu radu.

sikag
18. nov 2014

@mysiatkoo co nemas pekne moja? 😀 😀 a kraaasny stojan!

lucula73
18. nov 2014

ahojte dievčatá.............
hľadám surne ten kočík,čo sa robí na polystyrene,z tej gule,neviem to tu nájsť,pred časom to tu davala tuším maya,nemáte to prosím niekto poruke?
moc´vďaka 🙂

lucula73
18. nov 2014

@mysiatkoo juj paráda...tie čoko....................možem sa opýtať,ty aj niečím najprv omažeš boky torty a potom dávaš ten mantinel?

zuzu188
18. nov 2014

@dagmarmustafa dakujem 🙂..a mam pocit,ze som sa inspirovala tvojou tortou 😀

lucula73
18. nov 2014

tak ten kočík už mam,čiže už netreba 😉

jakelina
19. nov 2014

@mich222 můžeš i z punčoviny, ale já bych asi upekla ty muffiny

bzucka9
19. nov 2014

@zuzu188 dakujem 🙂

mysiatkoo
19. nov 2014

@blancagon strana 14 v receptox

@sikag sak krem presvita kade-tade 😝 a stojan nie je uplne to co som xcela, lebo je len na max 20 priemer, ale aj tak som mu neodolala 😅

@lucula73 teraz som neobmazavala nicim po porade so Zanet .. v reze to vidiet, ze je to pricapene len na holu tortu

pristela
19. nov 2014

@mysiatkoo micka vypada to uuuuzasne , veru by som si dalaaaaaaaa 😵 😵 😵 a ne na holu tortu pricapit ale tu "tortu" tak zacistit kremom som ti pisala , tym padom je aj potreta, sice tenulinko ale je , ako na stretku si mala "zacistenu" jednu tu torticku co si sla ganache davat pamatas ?
inak ja som uz naposledy mala coko dost, normal mi nos na druhu stranu krutilo co som ju uz ani citit nemohla 😕 snad budem mat aspon chvilku oddych ted od coko tort 😀 tento vikend mam ako za odmenu take obyčajky 😵

mysiatkoo
19. nov 2014

@pristela no jo, ale mne uz neostal krem na zacistenie 😀 😀 😀 tak som to capla bez zacistovania 😕 😅 len som uhladila to, co akoby precnievalo po naplneni, xapes... a nejak som sa s tym nehrajkala, ved to bolo len pre nas 😝 a ohlasy od kamosky, ktora je tradicnym oxutnavacom s jej family boli ze "mnaaaaaaaaaaaaaaaaam"
teraz som doroztapala ganache a uz som ani neoblizla varesku pred hodenim do umyvadla, tiez mi uz lezie krkom 😝

ajka82
19. nov 2014

ahojte baby, zas poskromne pridavam...jedna vikendova a auto som niesla dnes kolegyni do prace a tobo viac menej tak na rychlo...este som zistila ze ani podlozku pod auto nemam ako urobit, tak som mu usekla kolesa 😅 ta na krst bola presne povedana co ake chcu 😅 🤐

sasettka
19. nov 2014

@ajka82 jej, sak ta kocikova uplne ako moja 😅 😉
@mysiatkoo jejdanenecky, to sem nedaaavaj tieto foto, hned utekam do chladnicky tie fotky zajest... 😀

pristela
19. nov 2014

@mysiatkoo ha , jasne ze to chapem 😀 😀 ked som robila uplne prve tiramisu tiez mi nezostalo ani na vrch , des a hruza 😀 😀 😀

lenkapristas
19. nov 2014

Ahojte kočky, potrebujem od vás malú pomoc 🙂 Nemáte náhodou uložené nejaké inšpirácie na tortu pre dievčatko na 2 roky? Nechali to na mňa a mňa nič nenapadá... Ďakujem 🙂

chvapilu
19. nov 2014

ahoj já mám uloženo toto snad se bude něco líbit

ajka82
19. nov 2014

@sasettka je to mozne ze cerpali inspiraciu podla tvojej torticky...ja som to nepozerala, kde co nasli, uz nemam casu 😅 vsetko mi vlastne nadiktovali ako ma byt 😅

balambi
19. nov 2014

@halienka krásne 🙂 prosím Ťa, tá torta Frozen...akým odtieňom modrej si farbila? a tie drôtiky sú kolkátka?....ďakujem 🙂

sasettka
19. nov 2014

@ajka82 tak ja sa velmi tesim, ze sa im moja torticka pacila a vzali si ju ako inspiraciu 😵 to len v prvom momente, ako som otvorila stranku, ze jejda, kedy som sem dala tuto tortu, si nepamatam 🙂))

mich222
19. nov 2014

@ajka82 prosim ta aka fabra to je na tvojej krstinovej torticke? Velmi pekna s tou ruzovou...dakujem

mariann2
20. nov 2014

kočky, po dlhom čase som nakukla a prosím o radu, teda o recept na gaštanový krém 😝 tuším @pristela niečo také robieva, ja som ešte takú požiadavku nemala, ďakujem 😉

dada2007
20. nov 2014

@mariann2 mici, klasika pribinák a na konci tam nastrúhaš gaštanové pyré.......a premixuješ.... 😉

pristela
20. nov 2014

@mariann2 presne ako dadus pise, len bacha meeeenej cukru ako na pribinak bo pyre je tiez sladke, aale ja uz robiem stale len slahackové, to mas len gastanove pyre vmixnute do vyslahanej slahacky, nepridavam tam uz nic, je to pevne, zaroven jemne a mnam

mysiatkoo
20. nov 2014

@mariann2 ja som robila ako pise @pristela iba slahacku a pyre... nic tomu nexyba 😝 ziadny cukor navyse, len premixujes a hotofka

sikag
20. nov 2014

@mysiatkoo @pristela no tie tiramisu vyzeraju prudko jedle 🙂 uz som zlomena, idem hladat prilezitost kedy ich skusim 😉 mate nejake tips? korpus ste vyrezavali z plechu a vrch ste striekali?

mysiatkoo
20. nov 2014

@sikag na tie male som rezala takym tym kovovym, co je na semifreda ci na co, tu vacsiu som piekla klasika korpus a na vrx som to davala cez sacok