Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fukylove
26. jan 2015

babulky - kedze uz moc torticky nepeciem (nedostatok casu a ine zabavnosti 🙂 ), uz naozaj dlho neprispievam... ale... chcem sa opytat, nema nahodou niektora z Vas overeny recept na ZERBO rezy? nikdy v zivote som o takom zakusku nepocula, vyzera fajn, a asi je to nejaka vychodniarska specialitka 🙂 idem o tri tyzdne na zabijacku na vychod a kamarat oslavuje narodky zaroven... a viem, ze tieto rezy miluju, len ich nepecu, lebo sa im nechce... tak som myslela, ze prekvapim... receptov na nete sa trosku obavam.... 😉 dakujem

timuss
26. jan 2015

@saandra myslim, ze netreba..aspon co som ja mala bolo dost tuhe aj bez stuzovaca..mala som ken presto..skvele drzi tvar ale chutovo nic moc, aspon pre mna..inak, vlastne na obale mas napisane, ako sa to ma slahat, myslim ci musi byt vychladene a tak..

timuss
26. jan 2015

@fukylove ak si myslela na žerbo rezy, tak tie su fakt super, mama ich robieva, skusim zistit recept..ale my sme na zapade, v nasom okoli sa to bezne robi, tak to asi nebude cisto vychodniarska specialita 😝

mimusa94
26. jan 2015

@jakelina tak a tak sa mi to podarilo 🙂

emuska27
26. jan 2015

@blancagon dakujem..no,som vyucena sukrarka...alev skole sme piekli produkty priamo na predaj do cukrarne a torty robili len vyvolene!takze som,nemala,kde brat prax,az teraz

lenkapristas
26. jan 2015

Ahojte kočky! Mám na vás malú prosbu.. Mám piecť 3d mini cooper. Nemáte niektorá náhodou postup, alebo nejakú peknú inšpiráciu? 😉

dadulajda
26. jan 2015

Ahojte, prosim vas kde kupim lacno gelove farby na marcipan? Tie tekute z tesca su asi vtip.. drogerku tu ziadnu v okoli nemam,chcem to cez net. Prip.ak su najlepsie v dakej konkretnej napiste,poviem svokre 🙂 dakujeeem

nicoletta77
26. jan 2015

Ahojte dievčence, tortičky ste veru prekrásne popridávali. Ja len tak poskromne.

hana248
26. jan 2015

@lamps nadhera

veronkaj
27. jan 2015

@dada2007
@sikag už to robím tak len bez tej vody a oleja vtedy je korpus jemný to s tými tekutými mi ešte nejde ale budem skúšať.

jenie123
27. jan 2015

Ahojte kocky.. Krásne torticky ste popiekli.. Radosť pozerať.. Ja pridám svoje minulotyzdnovky..

dada2007
27. jan 2015

@veronkaj nuž.......tá voda a olej tam jednoducho patrí....robím to tak roky rokúce a vše OK.

fukylove
27. jan 2015

@timuss dakujem, moc by ma recept potesil 🙂 pocula som o tom same chvaly, prvykrat som pocula o tom zakusku na vychode cez vianoce 🙂 a fakt, ze som myslela, ze to tam nejaka specialita 🙂 🙂 🙂

saandra
27. jan 2015

@timuss dakujem 😉

aduskatt
27. jan 2015

@dadulajda www.mnamuela.sk, gélovky stoja 2,10 EUR /ks

blancagon
27. jan 2015

Prečo mi ruža nestvrdla !!!!!ja tie kvety nenávidím,že by som dala vela gelovky? Klobúk dole pred všetkými kvitkarkami 🙂 chcu tmavociklamenovú ružu a mna piiiip 😠

sikag
27. jan 2015

@lamps andrejka ty si spominala ze je u vas dortissimo? maju aj nejaky e-shop?
zhanam biele cokoladove rulicky - ak ma niekto tip 🙂
@blancagon skus si zafarbit iba jemnucko a potom vytienovat na syto-cyklamenovu praskovou farbou

lamps
27. jan 2015

@sikag https://www.facebook.com/groups/871610402863139/ skús napísať sem a ak budeš potrebovať ja ti to môžem kúpiť a poslať

eda28
27. jan 2015

Baby, idem piect dcerke tortu, prvý krat skusim potiahnut a na to jedlu oblatku, mohla by som vas poprosit o recept na taku brutalne cokoladovu, aj cesto aj krem. DAKUJEM. A este otazocka, oblatku staci polozit na potahovku, ci treba medzi to malsový krem?

sikag
27. jan 2015

@eda28 oblatku treba nalepit na tortu jedlym lepidlom
recept si skus pohladat nejaky tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

lamps
27. jan 2015

dievčence 28.2.2015 je u nás v PE stretko cukrárok ide tam niekorá z Vás?

daja55
27. jan 2015

@blancagon z akej hmoty si robila tu ružu, pretože nie každá hmota vytvrdne.

blancagon
27. jan 2015

@daja55 smart vanilka

dadenka1
27. jan 2015

Ahojte, prepáčte, že otravujem, ale vždy tu nájdem pomoc.. Idem len dcerke robiť k 3. narodeninám marcipánovú tortu a chcela by princeznú... Netuším ako ju spraviť... Celkovo som v živote urobila cca 6 marcipánových tôrt len tak pre rodinu, obľúbila som si smartflex a domáci z cukríkov... Problém mi ale robí tá princezná... Napadlo ma upiecť bábovku, 3x ju prerezať, naplniť a ozdobiť...a strčiť dnu barbie... Alebo by bolo lepšie urobiť 4-5 kruhov? Nemáte niektorá prosím vás postup na nejakú naozaj jednoduchú? Veľmi pekne ďakujem...

hana248
27. jan 2015

@1zaza nadherne torty a kvety

zuba
27. jan 2015

Ahoj babule, tak zas po dlhej dobe idem po radu, tortičky robím len tak sporadicky a tentokrát mám objednávku s oblátkou , oblátku mi kamoška doniesla,a el nemám doma lepidlo - lepili ste to už ktosi aj niečím iným, či si mám radšej spraviť prechádzku po lepidlo?

zuba
27. jan 2015

dávať to budem na smratflex

woman04
27. jan 2015

..hoci som povedala,že po nástupe do práce nepečiem,predsa si ma nejaká torta stále nájde 😀 ...druhá pre sestru Barborku a čoko pre neterku - prvýkrát som skúšala ganache a prvý x aj Královskú glazúru 😉

muffinka8
28. jan 2015

@woman04 tá tortička pre Barborku je krásna, elegantná 🙂

sikag
28. jan 2015

@lamps a co je to zac to stretko? kto to organizuje? sa tam nejako prihlasuje?
@dadenka1 princeznicka je uplne jednoducha, urob presne ako pises ale v obycajnej tortovej forme, upec si korpus z viac vajec, prekroj na 3-4 krat, napln, obrez do tvaru sukne a tie odrezky pomackaj a este dotvaruj hore suknu do oblucika. zapichni babu (je dobre obalit jej nohy potravinovou foliou ak ju chces este pouzit 🙂 ) obmasluj a potiahni, ozdob. som zvedava ako sa ti podari
@zuba radsej asi kupit lepidlo 🙂