Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
1. nov 2012

@muffinka8 toho másla si můžeš dát kolik chceš - ale tak v tom receptu od ajka je k tomu pudinku ještě ta šlehačka, tak je myslím těch 400 g másla i akorát asi, však vyzkoušej a přidávej si máslo postupně

blcha
1. nov 2012

@pristela ak to bude zverejnitelne tak urcite foto pridam ak sa mi to nepodari radsej nie ale mama este cas do dalsieho vikendu ja mam zehlicku kupenu len som ju este nestihla pouzit pri mojom peceni tak jedna torta za mesiac takze bude mat premieru 😉

1katuska73
1. nov 2012

zdravim dievcata,zas ste krasne torty porobili a tu je moja.

njonja
1. nov 2012

@jakelina bola to moja prvotina - petterson a findus rozpravka. Petterson sedi na lavicke a prave rozbalil krabicu , v ktorej mu prisiel darcek - maciatko Findus. Tie sliepky a taky neporiadok je tam, lebo on je taky chaotak🙂 Neviem, ci poznas tu rozpravku - je uuuuuplne uzasna! 🙂

janula.h
1. nov 2012

žienky aké máte skúsenosti s White decor icing?

njonja
1. nov 2012

a tu je este celkovy pohlad..

vlada111
1. nov 2012

@pristela mne je jasné, že tá slza je plochá, lenže ja mám na lupeni takú mini čiarku vzadu, že tam vmestím len ten 26 drôtik.

pristela
1. nov 2012

@njonja zlatinko moje najmilsie aj ja gratulujem !!!!!!

lamps
1. nov 2012

@janula.h ja som ho mala len raz a robilo sa mi s ním veľmi zle 😠

eliska22
1. nov 2012

@levandulka3 perfektnáááá !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lamps
1. nov 2012

@njonja gratulujem 😅 😅 😅

jaja555
1. nov 2012

@mamina1978 tá tortička hallowen je úplne uuuuuuužasná. Krána ,čistučká prácička ... šikulka 🙂 😉 🙂

eliska22
1. nov 2012

@daducha ten je krásny 😵 😵

lamps
1. nov 2012

@levandulka3 to auto je neskutočné úúúúžasné 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

njonja
1. nov 2012

@pristela , @lamps 🙂 Dakujem 🙂

janula.h
1. nov 2012

@njonja supeeeeeeeeer blahoželám 🙂

jakelina
1. nov 2012

@njonja pohádku neznám a dort je úžasný. Moc moc gratuluju 😉

jakelina
1. nov 2012

Holky já jsem si koupila hmotu, že si občas ušetřím práci a dnes jsem deset minut zápasila s víkem od toho kýble. Ulomila jsem kousek toho plastu a tahala za to víko a zároveň tlačila druhou rukou, jako že to vyskočí jako vždy a prd. Obě ruce odřené- au au. Páčila jsem to nožem a popraskala to víko na víc místech, abych to uvolnila a pak jsem už byla naštvaná, že jsem málem ten kýbl hodila z okna. Nakonec se mi to podařilo otevřít, vyndala jsem si asi půl kila hmoty a šla barvit a kýbl zavřela. No za hodinu jsem s tím zápasila znova, to víko tam tak těsně zapadne, že to ani manžel neuměl otevřít. Vrrrrrrrrrrrrrrrrr. Normálně nechápu. Taky vám to někdy nešlo nebo já jsem takový debil????????? 😝 😝 😝 Byla to PDT.

mrka2
1. nov 2012

@njonja uzasna torta, perfektne detaily,este aj ten farebny kobercek.. no uzas... 😵 😵 😵 blahozelam!!! 🙂

mrka2
1. nov 2012

@jakelina ja mam s tym tiez stale problem.. minule mi skoro nechty odpadli od prstov,tak som tahala... 😠 ale ja uz som potom nezatvorila,len privrela,lebo som mala dost 😝 v minulosti som s tym nemala avobec problem... len teraz menili aj dizajn na vedierkach,tak od vtedy nadaaavam.

dadka212
1. nov 2012

@jakelina ja som mala nedávno pdt a oni dali nejaké nové kýble, ani mne to nešlo otvoriť, ja som to prehodila do kýbla od smartflexu...aj teraz som objednala pdt nemali smartflex, tak uvidím....

@njonja gratulujem 🙂

janula.h
1. nov 2012

@jakelina ja mám tiež problém otvoriť ho,ale ja nemám dlhé nechty 😀

pipka
1. nov 2012

@njonja gratulujeeem, torticka je uplne nadherna 😵 😵 😵

daducha
1. nov 2012

@levandulka3 absolutne nadhernéééééé 😵 😵 😵

dm1
1. nov 2012

kocky diky za rady na pudingace len oni chcu a maju radi ozaj pudingace tak neviem ci ta biela coko by bola ok.... najhorie je ze ja tuto potrebujem ozaj presny pomer - mlieko, puding, maslo a cukor bo tazko budem robit podla chuti ked mi to nechuti ☹

aduskatt
1. nov 2012

obvykle sa dava na 500 ml mlieka dva pudingove prasky, dve lyzicxe cukru a 250 g masla
@dm1

zuul
1. nov 2012

@njonja aka uzasna tortuska a ze prvotinka. krasna, blahozelam uprimne a nech sa ti tak uzasne dari nadalej. 😀

zuul
1. nov 2012

dievcata nasla som
"našla som recept na čokoplastelínu, to je asi obdoba čokohmoty ale podomácky
200 g čokolády na varenie
4 PL kukuričného sirupu
Čokoládu rozpustíme nad parou,pridáme kukuričný sirup (alebo pšeničný). Necháme vychladnúť kým hmota nestuhne zhruba do konzistencie plastelíny a potom rýchlo vaľkáme,poťahujeme a modelujeme,pretože celkom rýchlo tuhne. Ak zatuhne,dame nachvílu nahriať v mikrovlnke.
Dá sa použiť aj biela čokoláda"

robila ste ju niektora? nemate nejake inspiracie na takuto tortu? dakujeeeeeeeeeem

daducha
1. nov 2012

@dm1 dani ja robim tu s bielou coko a ludia si ku nevedia vynachvalit,no davam aj maliny,bez toho jeto nic moc.Ked robim z 2 pudingov a 650 ml mlieka - z toho davam jednu smotanu,dam 2 biele coko a dve masla, tak v pohode naplnim korpus 24 cm a este ostane aj na obmazanie .

zuba
1. nov 2012

@dm1 dani neviem aký presný pudingový hľadáš, náhodne som to tu zas otvorila, ale ja mám tento a je super:
Krém jahodový

Suroviny: 2-3 dcl šťávy z jahodového kompotu, 2/3 vanilkového (lépe jahodového) pudingu, necelá lžíce polohrubé mouky, 100g pr. cukru, 160g masla.
Postup: V části šťávy rozmícháme puding a mouku a zavaříme do zbytku šťávy. Vychladlý puding po částech zašleháme do tuku s cukrem. (Já dávám cukr krupici a už do pudinku).

(Pozn.: Podobně lze udělat mandarinkový, malinový, mangový, višňový, broskvový, meruňkový a jiný krém). …