Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
1. feb 2013

@gabina275s Nadherna ta poduska 😵 😵 😵 😵 , este krajsia ako ten original od Andreah 😉 🙂 Aj ja po nej pokukujem uz dlhsie , hladam obet 😎 😀 😀 😀

alexis13
1. feb 2013

ahojte 😉 idem si po radu....dnes som upiekla moju prvu tortu a chcem potiahnut marcipanom. robieva svagrina s haribo cukrikov....len chcem spravit figurku miceky mouse mozem s toho isteho marcipanu alebo mate lepsi recept aby figurky drzali po kope nejaky tip ako nato ...ak viete čo myslim..... ci so suseneho mlieka radsej alebo s tích cukrikov

zuzana92101
1. feb 2013

@aduskatt tak to si sikulka, mne to ani z kyblika neslo von, ani nozik do toho zarezat, nie este nieco odrezat. Asi mam nejaku skalnu odrodu 😀.

aduskatt
1. feb 2013

@zuzana92101 kyblik musis prevratit hore dnom a zatlacit dlanou na dno, vypadne to same🙂

mamina1978
1. feb 2013

@blcha neblazni , nic neopravuj !!!!! Ved je superna 😵 🙂 🙂 🙂 Nebud aj ty 100% perfektionistka, uz nas je tu takych dost a ak je to prehnane ,tak to casto nie je vyhodou , taky zdravy 50 % je OK..... 😎 😀

dm1
1. feb 2013

@jakelina nevyslooooooooo - 1. kniha rozpravkova, 2. torta z formy kvet, 3. hrad s rytierom 😀. Upresnujem ze torta je okruhla mala takze metoda sa neosvedcila :p 😀

mamina1978
1. feb 2013

@pristela Jejoooooo aj ja chcem krtkaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 nadherny.......... Sice to poznaju v de , no moc to tu neleti, tak bude niekedy pre moje deturence. 😉 🙂

alexis13
1. feb 2013

haloo 🙂 neviete mi poradit?? receptik na marcipan z ktoreho robite figurky? aby držali nejaky triky radu? dakujem moc 🙂

dm1
1. feb 2013

@alexis13 ja si robim z cukrikov hmotu MMF a recept je na prvej strane alebo hmotu kpujem hotovu

cawes
1. feb 2013

ahojte co myslite robim marcipanovu tortu kamoske na 30tku, ma ju zajtra okolo obeda musime vyrazit z domu. Robim korpus ale premyslam ci si ju sa pripravit celu dnes, krem, vyzdoba atd. Myslite ze sa nieco stane ze nebude dobra alebo tak?

alexis13
1. feb 2013

ja som si dnes spravila tortu naplnila a zajtra potiahnem marcipanom

dm1
1. feb 2013

@cawes uplne bez problemov ved aj svadobne sa skoro vzdy bravaju den vopred aj mne tak vela ludi brava

lokalistin
1. feb 2013

Ahojte ja som dneska robila malicku tortusu pre kolegyne mali narodky a dneska sa v robote vari tak reku donesiem tortu,ale no v hlave bola krajsia. Oni furt brblu,ze to mam gulat na tensie tak som vygulala na tenko a nemohla som ju vyhladit tak ma to stve. A tie listy su totalne otrasne. Ked tu kukam tie vase tak ma chyta depka. Tie vase su take nadherne ☹ ☹ ☹ ,ale neva ide sa dalej. Inak ja vobec neviem fotit asi hodinu som cvakala a viete kde som ju nakoniec odfotila? v satniku po tme 😉

zuzana92101
1. feb 2013

@aduskatt Dakujem za radu, skusali sme vsetko, buchat, tlacit, vytahovat so sacikom, bolo to tam ako pricucnute. 😀 Potom to vypadlo, ale zapotila som sa riadne, aj si zanadavala 😀. Ale bolo to moje prve balenie, tak asi to chce len prax. 😉 Mam to 7kg balenie, tak mozno aj tam je hacik, ze je to tazke. Neviem.

lokalistin
1. feb 2013

@pristela krtek uzasny a uzite si to s @pipka

lokalistin
1. feb 2013

@zuzana92101 kvet je uzasny ja som si tiez uz konecne objednala tie formy,ale az 8 oblucikov maju tak uvidim ako to pojde

jakelina
1. feb 2013

@zuzana92101 já už jsem po tom kýblu 7 kilo i skákala a malý z toho měl srandu. To je zoufalství 😀 😀

jakelina
1. feb 2013

@lokalistin vždyť je krásná, fakt moc se mí líbí. 😉

jankavrutky
1. feb 2013

kočky,prosím vás,poradíte mi dobrý recept na poťah na tortu z jojo curkíkov? neter má narodeniny a ja som to ešte nikdy nerobila. dakujem vam

jakelina
1. feb 2013

@jankavrutky na první straně této diskuse je recept.

eliska22
1. feb 2013

@jankavrutky na prvej strane tejto diskusie je recept 😉

eliska22
1. feb 2013

@jakelina predbehla si ma 😀

jankavrutky
1. feb 2013

@jakelina @eliska22 dakujem

blcha
1. feb 2013

babulky tak torticka dokoncena ked uz mam dnes tych 17 tak som si spravila radost a aspon som mohla vyskusat konecne tie kliestiky aj ked sa mi to moc nepodarilo 😀 😀 😀

lokalistin
1. feb 2013

@jakelina dakujem no ako namet je pekna, len ju nemam pekne vyhladenu a tie listy ja neviem vobec robit ma to stve a tu krajku tiez neviem poriadne vycistit @dm1 ju ma taku peknu cistulinku bez zbytkov ja mam tie dierky skoro vstky plne, mozno robim zlu konzistenciu toho prasku,ale ja to nevzdavam 😉

gabina275s
1. feb 2013

@mamina1978 , dakujem , ale krajšia hádam nie, ale na to že som nemala doma nič ,ali prepletový vzor na bok, a ani ten prešívaný vzor, ani formu ,no dala zabrať, ale bola výzva pre mňa a chceli presne ako originál, tak som rada ,že mi vyšla

lokalistin
1. feb 2013

@blcha vsetko naj k narodkam

eliska22
1. feb 2013

@blcha tak všetko naj 🙂

blcha
1. feb 2013

@lokalistin dakujem pekne no neake rozmazane fotky som pridala 😝

cawes
1. feb 2013

@dm1 tak hej ale tam sa predsa davaju mozno neake latky aby to vydrzalo