Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
4. feb 2013

@adrika202 myslis tu rozpravku? mam len toto:

sisix
4. feb 2013

Holky, mate vyzkousene hmoty na teto stance? Myslim ty prvni dve. Jaou dobre a jak se s nimi pracuje? http://ceske-formicky.cz/?enLANGUAGE_SEPARATORp...
Dekuji

1maruska
4. feb 2013

Moje prve "dielo" 🙂 Viem, ze to nie je dokonale, ale vsetku inspiraciu a hlavne rady som si vycitala v tomto fore...

mamina1978
4. feb 2013

@1maruska Vitaj medzi tortomaniackami 😉 😀
Krasna smoulova torticka 😵 😵 , aj tie figurky sa ti super vydarili. A ze tvoje prve dielo ? 😕 Len tak dalej, uz som zvedava na tvoje dalsie torticky. 😉 🙂

broucek2
4. feb 2013

@ve2 ty se dělají prachovou barvou

jakelina
4. feb 2013

@1maruska ty jo, krásná je a první hned poschoďová - šikulka 😉

eliska22
4. feb 2013

@1maruska tak už sa teším na ďaľšie tortičky, lebo toto prvé dielo je perfektné 😵

1maruska
4. feb 2013

@mamina1978 Dakujem 🙂 Asi som fakt tortomaniacka, lebo co som pri tom stravila casu :D Dalsia torta asi v marci, pre manzela, teraz rozmyslam aku...

1maruska
4. feb 2013

@jakelina Dakujem, poschodove sa mi proste pacia 🙂

1maruska
4. feb 2013

@eliska22 Dakujem 🙂

blcha
4. feb 2013

ahojte babulky tak ja som skusala robit parizsku slahacku s bielej cokolady a k tomu mascarpone a bola vybora a este robievam pribinacikovu ta ma najvacsi uspech tak by som od vas chcela radu neaku dobru plnku bez masla lebo maslo nemusime 😉 tak ak mate neaku osvedcenu budem rada ked mi poradite 😉

pipka
4. feb 2013

@eliska22 sak to aj bola sranda..kebys nas videla take premocene 😝 😝 😀

zuzana92101
4. feb 2013

Zienky moje, mam streees 😝 , hadam coskoro zo mna opadne. Objednavka na svadobku...3poschodova...ok...ale potom dalsia 22cm a k nej 30 malych torticiek. Robil to niekto uz? Napada ma, ze upiect velky korpus, rozrezat a potom vykrajovat kruhy a tie spajat kremom...hmm? 😖 A tiez, ako pytat cenu za tie mini torticky, ako za velku (na vahu)? Viete mi poradit? Dakujeeeem.

zuzana92101
4. feb 2013

@blcha Ahoj Blska 🙂. Mozem sa ta spytat...to mascarpone si tam kedy dala, hned narad aj s cokoladou a slahackou a slahala si to spolu, alebo az neskor?

zuzana92101
4. feb 2013

@1maruska kraaasna a vobec nevyzera, ze je prva 😉, velmi sa ti podarila, sikulka

jakelina
4. feb 2013

@zuzana92101 už jsme to tu řešily a dá se to péct v plechovkách od mandarinek nebo něčeho takového. Já jsem to teda nedělala a většinou na to holky nadávaly, že je to piplačka. Taky můžeš udělat rolády a ty nakrájet a potahovat.

aduskatt
4. feb 2013

@zuzana92101 tak to ti drzim palce, ja som robila dve dvojkilove a 27 minitorticiek a trvalo mi to s jednou trojhodinovou prestavkou 26 hodin, za minitorticky som brala 4 EUR /ks len ja som robila hranate, takze upiekla stvorec a rezala nozom

1maruska
4. feb 2013

@zuzana92101 Dakujem 🙂 Popravde som neverila, ze to pojde tak lahko 🙂 Vsetky rady a inspiracie som zhanala velmi dlho...

blcha
4. feb 2013

@zuzana92101 nie robila som tak ze normalka ako sa robi cokoladu rozpustila zo slahackou nechala jeden den v chladnicke a ked som to potom vyslahala so stuzovacom az potom som pridala mascarpone ja som robila len do malej torty len jednu slahacku a jednu cokoladu ale zdalo sa mi malo tak som tam pridala jedno mascarpone a jeden vanilkovy cukor a bolo to vyborne 😉

blcha
4. feb 2013

fiha ked citam aka je to piplacka robit tie minitorticky ja som chcela robit do skolky ked bude mat dcerka narodedniny ale to by bolo 25minitorticiek tak to asi zasa spravim len muffinky 😉

zuzana92101
4. feb 2013

@jakelina ☹ skoda, som to premeskala, nie som tu dlho. S tymi plechovkami asi nepochodim (mandarinky nepapame, do torty ich tiez nedavam ☹ ), rolady, mozno aj to by slo... Ved to, piplackaaaa ako fras. Najlepsie je, ze prisla nevesta objednat si a zistim, ze sa pozname...a nakoniec sme aj na svadbu pozvani 😀 😀 😀. Takze do noci budem torty robit a na druhy den krasne s kruhami pod ocami svadbovat 😀 😀 .

mrka2
4. feb 2013

@abriela no ja necitim ziadnu zelatinu. najviac tam citit jogurt. ved vyskusaj a uvidis 🙂

zuzana92101
4. feb 2013

@aduskatt dakujem, aspon mam predstavu, ze kolko za to. Lebo netusim, ako by som to malo ratat. Ja budem musiet robit okruhle, lebo aj ta dalsia bude okruhla...asi by to nevyzeralo dobre, ze okruhla a hranate male...no neviem. Ja ratam s tym, ze hlavnu svadobnu budem robit den pred, a tie mini asi 2 dni pred...to sa inac neda zvladnut. 😖

zuzana92101
4. feb 2013

@blcha super, takze do hotoveho parizskeho so stuzovacom len prislahat mascarpone 😉 dakujeeem

broucek2
4. feb 2013

@zuzana92101 mám doma tuto - http://dortisimo.cz/eshop/160-dortová-forma-kru...
asi bych upekla plech a pak z něj touto vykrájela kolečka a poslepovala

blcha
4. feb 2013

@zuzana92101 ano ja som to tak robila

abriela
4. feb 2013

@mrka2 jasne, to je najlepsia volba. Urcite skusim.

zuzana92101
4. feb 2013

@broucek2 ano, aj ja som myslela, ze asi tak...fuu, uz teraz som z toho spotena 😀 Nastastie mam este kopec casu, si to premysliet a naplanovat.

broucek2
4. feb 2013

@zuzana92101 jen nezávidím to potahování, to je piplačka strašná. Ty malé průměry se fakt potahují blbě

mrka2
4. feb 2013

@abriela ty uz teraz hlavne oddychuj 😉