Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
10. apr 2013

@zuzana92101 myslím že by si mala mať aspoň dve rúry také čo sa dá piecť viac foriem naraz a samozrejme tých viac foriem a teda chladničky ale to hovoríš že máš a písmenká a srdiečka pripraviť dopredu a podložky by som kupila aby boli rovnaké 😉 vyskúšaj je to výzva

katuskad
10. apr 2013

ahojte. robili ste niektorá takúto tortu? ten notebook je len z dvoch kusov cesta a jedného krému? z troch ciest a 2x krém by bol asi vysoký, nie?
alebo tá druhá torta, kde je notebook položený na torte tak to je len čisto z marcipánu?
poradťe prosím.....

jakelina
10. apr 2013

@katuskad ten položený na dortu většinou je z oplatek slepených a potažených a nebo z jednoho korpusu.

aduskatt
10. apr 2013

Zienky, ktora by ste chceli tu ZILA formu pisnite mi IP, pls. Cena by mohla byt okolo 39,50- 40 EUR, pokial nas bude viac.
Diky

makinka2
10. apr 2013

@mariann2 z želatiny? 😀 nepísneš mi prosím postup, nějak nechápu 😀 děkuji 😉

jakelina
10. apr 2013

@makinka2 koupíš si tu plátkovou želatinu a z toho vystřihneš ty křídla. 😉

makinka2
10. apr 2013

@jakelina aha, já myslela rozpustit a pak že to ztuhne a dát do tvaru, tak moooooc děkuji 🙂 zkusím a namalovat asi bílou barvou ty čárky, že?

zuzana92101
10. apr 2013

@levandulka3
@aduskatt ...torticky maju byt okruhle, priemer 14-15cm
@lucula73
@daducha
@mysiatkoo
...joooj, to bola noc, stale premyslam nad tymi tortami. Dnes idem zavolat tej pani, ze musi byt maslovy krem, len ked ona ho nechce ani za svet...no ale ked nechce, tak potom poviem, ze je mi luto, to neberiem. Tiez asi zrusim ovocie v plnke, lebo to narobi sarapatu, pokial tam bude. Vcera sa mi to cele rozlezalo v hlave, aj vdaka vam...dakujem za pripomienky, moc si to vazim, kazdy jeden postreh mi moc pomohol.
Dam vam vediet, ako to dopadne... Muz mi stale vravi, ze skus to, aspon uvidis, ci na to mas 😀, no ale obavam sa, ze pridem o zdravy rozum pri tom 😀.

zuzana92101
10. apr 2013

@daducha chcela som sa ta spytat, ked si robila plnku do tych 30 torticiek, robila si ju zo zlateho klasu? taku maslovu? lebo ja robievam slahanu nad parou, ale to v tomto pripade neprichadza do uvahy... 😝

aduskatt
10. apr 2013

@zuzana92101 nbo som zvedava, ako to cele dopadne s tymi tortickami🙂

mariann2
10. apr 2013

@makinka2 kúpiš si plátkovú želatínu od Dr. Oetkera, to sú také priesvitné plátky a vystrihneš si z nej krídla v tvare, aký potrebuješ

pristela
10. apr 2013

@zuzana92101 hlavne ju nahovor na štvorcove !!!! ak budu stvorcove zvladnes, bo to mozes piect aj tri plechy naraz v rure s ventilatorom mas to upecene do 15-20minut , naplnis naraz, zachladis, rozrezes, obmaslujes atd, a skladovať - do chladnicky urobis si priecinky presne na vysku torticiek a nabachas ich do chladnicky "milion" , pani ked nebude chciet maslovu nahovor ju aspon na pribinacik, tej je dost pevny, netečie, netopí sa a vydrzi dlhsie nez mascarpone

blcha
10. apr 2013

ahojte kocky mne uz to pecenie normalne chyba uz som nerobila tortu asi mesiac a hrabe mi troska z toho dcera vcera priniesla basnicku co sa maju ucit do skolky a tam je vers ze "mama je slnko so zlatym vlasom " a ja som ju stale ucila ze mama je slnko so zlatym klasom 😀 😀 chuda dufam ze to nepomoce ked budu mat vystupenie 😀 😀 😀
inak idem konecne robit synovcovi tortu k 15nardkam nech nevydem s cviku a takuto si vybral ako farebne to mozem spravit aj inak takze s ciernym to robit nebudem len neviem ako na to ja to asi nakreslim s bielkovej polevy lebo neviem ci by som to vedela tak len s farbami to by som musela praskovou a zarobit s alkoholom asi ze? no a jasne ze ani ten korpus nebudem robit taky spravim mu farebny ale tak ze budem cesto lievat takze bude taky duhovy ale naopak tak je to jednoduchsie 😉

jakelina
10. apr 2013

@makinka2 ano na to malovat 😉

viera6
10. apr 2013

cukraročky....prosiiiiiiiiim, prosím vas nemáte postup na auto jepp?dakujem

mamina1978
10. apr 2013

@pakin Receptik je tu na tejto stranke, no aj mnoho inych osvedcenych receptov od zienok tu z marcipanovej temy. Staci si vybrat podla chuti.....😉 v mojej torticke je ten pribinacikovy 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

zuzana92101
10. apr 2013

@pristela Zanetka, myslis, ze ten pribinak vydrzi do nedele, ked ich naplnim v stredu-strvtok? Ja nemam potuchy, lebo som tak dlho tortu nemala, vzdy sa zbastila 🙂. A co si myslis o ovoci? S ci bez? 😉

sisix
10. apr 2013

@aduskatt Ahoj, prosim prosim, ty jsi mi davala recept na orechovou napln a ja ji nemuzu najit. Muzu te o nej poprosit 🙂

aduskatt
10. apr 2013

@zuzana92101 ja som pribinak jedla na piaty den a bol v pohode.len teda otazka je, dokedy si budu oni este tie kolaciky nechavat doma v chlaDNICKE

aduskatt
10. apr 2013

@sisix jasne, staci poobede? teraz letim prec, uz som jednou nohou v teniskach🙂

zuzana92101
10. apr 2013

@aduskatt takze to by malo byt ok...super, a mala si tam aj ovocie, ci bol cisty?

aduskatt
10. apr 2013

@zuzana92101 tusim cisty,
inak,myslim, ze minitorticky s ovocim sa ti budu robit zle☹

mysiatkoo
10. apr 2013

@zuzana92101 keby si mohla doviezt torticky az na svadbu v sobotu poobede (isto ix skor ako v sobotu o 5tej nebudu potrebovat), tak x hodin k dobru a mozes plnit o nieco neskor, aby to bolo cerstve...ci? A kolko su oxotni dat za jednu ak to nie je tajne? Ci to xcu na kg?

daducha
10. apr 2013

@zuzana92101 ja som robila tu moju vanilkovu,teda v slahacke uvareny extra vanilkovy puding, po odstaveni vmiesat bielu cokoladu a po vychôadnuti zaslahavat do vyslahaneho masla 😉 .A nou môzes kludne aj rovno obmaslovat kazdu torticku 😉 .ja tieto pudingove nemusim, no tato je velmi dobra a s malinami mnammm 😉

pristela
10. apr 2013

@zuzana92101 no do nedele ano , ale no ja neviem, predstav si že v sobotu si na svadbe na hostine do rana nedele, v nedelu prespis, si prejedena takze pochybujem ze sa niekto bude este chciet ládovať tortou , budu ju jest v pondelok az stredu podla mna-ludia si neuvedomuju že su dnu potraviny ako tvaroh alebo mascarpone, ktore dlho nevydrzia, to vsetko napis pani, najlepsie by bolo keby plnis v piatok ale to nestihas, a tiez mysli ako ti bude stihat chladit chladnicka kedze ju budes stale otvarat a vkladat obmaslovane torticky, cize bude maslo tuhnut pomalsie.....aaale na tvojom mieste, ja by som to zobrala, uz len pre tu srandu 😀 no iba ak pani zvoli na maslovu plnku a stvorcove

zuzana92101
10. apr 2013

@mysiatkoo to som aj ja hovorila, ale ona to chce mat v piatok hotove, ze v sobotu bude mat ine veci na praci...
je to na kg...ja som jej povedala, ze od oka to bude mat do 1.5kg, takze cca. 15e jedna, no ale to este upresnim, lebo jej idem spravit ukazkovu, aby sme aj cenu presne vedeli a nech aj ochutna, co vlastne bude rozdavat 😉. Pri takomto mnozstve som ochotna urobit aj tu "americku" ochutnavku 😝 😝

lucula73
10. apr 2013

@zuzana92101 ja osobne by som pribinák nedavala......lebo si myslím,že to cez víkend nepojedia a po nedeli,no neviem.........tých 5 dní vpohode,ale viac by som sa bála........inak ja mám od @daducha jeden kremik,vanilkový a je veľmi dobrý..maslový,ale aj šľahačka tam ide,aj biele čokiny...........ja mám recept síce od mizulienky,ale ona písala že je od daduchy.....je varený čiže trvanlivejší......toto by ale mala pani pochopiť,že šľahačkový nie je moc vhodný,hlavne pri tom množstve,čo máš robiť...... 😉

daducha
10. apr 2013

@zuzana92101 este ma napadlo, ked by si tie maliny davala rovno mrazene, krem okolo nich hned tuhne tak to krasne drzi tvar 😉

mysiatkoo
10. apr 2013

@levandulka3 nepamatam, ale mozem sa pozriet najblizsie...myslim, ze okolo 1,40 e ... Dam vediet ak som sa sekla

lucula73
10. apr 2013

@zuzana92101 ty kokos,to sú riadne výslužky 😀