Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
17. apr 2013

moja dnešná tortička - neplánovaná

mamina1978
17. apr 2013

@lokalistin lenze moslimovi a jeho zene by som take nikdy ani neponukla 😒 ...... ved by to bola jasna provokacia 😖 Ale ostatnym narodnostiam si myslim, ze to neberu takto....... A momentalne su klietky velmi moderne a oblubene momentalne na svadbach 😉 🙂 A co sa tyka mna , tak ja by som ju chcela urobit susedom , starsi manzelsky par a chovaju v takej krasnej, velmi podobnej bielej klietke kanarikov. je to ich hobby , tak si myslim, ze by sa im to urcite pacilo, a brali by to ako narazku na ich hobby 😉 🙂 . Obaja maju den po dni narodeniny, takze by to ani nemohli zobrat tak, ze jeden druheho by chceli drzat v klietke . 😉
Ale teda ti moslimy ........ 😝 😝 su ina natura. Tam treba davat pozor na vsetko. 😝 😝 😝 😝

alexandrakocikova
17. apr 2013

@pipka jejo, jaká je krásna

janula.h
17. apr 2013

Princezná Kitty 🙂 baby koľko ste popísali utekám ja do práce skúsim večer polajkovať krásne výtvory 🙂

zuul
17. apr 2013

moje dnesne

lienka 3,7kg, coko +coko+jahody

spider 4,7kg orechova+kavova+broskyne, a coko+rafaelo

mariann2
17. apr 2013

aj ja pridávam moju tohtotýždňovú prvú várku...

timotejkabrejkova
17. apr 2013

Ahojte holky, pred asi mesiacom som vám písala, že mi doktor povedal ak nepôjdeme na umelé oplodnenie tak dieťatko mať nebudeme.My sme odmietli umelé a povedala som vám že budeme čakať na zázrak.A nedostala som M. a urobila som si ráno test a boli tam dve čiarky.Myslite že by sa ten zázrak mohol tak skoro stať 😒 Ja viem že to nieje o tortách, ale bavili sme sa o tom.Je možné že by ste mi až tak silno držali pršteky ???

zuul
17. apr 2013

@timotejkabrejkova jej uzasne, a ako dlho ti uz meska M? blahozelam a aj doktori sa radi a vela krat mylia. drzim palceky. 😀

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@zuul No ešte sa neradujme, ešte som nebola u lekára.Mešká mi dva mesiace, ale až teraz som si urobila test, a sú tam dve čiarky.

zuul
17. apr 2013

@timotejkabrejkova kedy sa chystas k dr? alebo na krv?

lokalistin
17. apr 2013

@timotejkabrejkova zazraky sa stavaju, gratulujem a nadalej drzime pästicky,aby vsetko dalej pekne napredovalo 😉

sisix
17. apr 2013

@timotejkabrejkova Mocinko ti to preji ..... a mam za vas vsecky velikou radost. 😉

blcha
17. apr 2013

@mamina1978 tak nokoniec idem robit tu klietku aj sa tesim snad to neako zmaknem uz mam upecene korpusy a dnes ju musimaj naplnit lebo ju chcu v piatok rano takze zajtra budem zdobit 😉

aduskatt
17. apr 2013

@timotejkabrejkova je to mozne, aj ja som neplodna, resp s diagnozou sterilita a kuk do mojho pasu🙂 aj ked je teda fakt, ze druhe sa nam nezadarilo ani za 8 rokov snazenia

aduskatt
17. apr 2013

@timotejkabrejkova a samozrejme gratulka velikaaa

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@zuul No najprv si musím lekára vybaviť lebo som presťahovaná 100km od bývalého bydliska tak zajtra sa pôjdem opýtať či ma niejaký gyn. vezme.Bývala gyn. mi povedala že kartu mi pošle takže už len niekoho nového nájsť 🙂

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@lokalistin ďakujem.

blcha
17. apr 2013

@lokalistin tak napad s klietoku sa im paci tak snad sa mi to podari inak mna tiez napadlo aby si nemysleli ze po svadbe budu ako v klietke ale zasa neaka symbolika tam v tom aj je no nie 😉

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@sisix Ďakujem

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@aduskatt Ďakujem ja som tiež prekvapená, ale ešte sa snažim emocie držať na uzde, pokial to nemám lekárom potvrdené.

zuul
17. apr 2013

@timotejkabrejkova tak stastnu ruku s vyberom dr. a hrozne sa tesim. pocuj ak potvrdia tak to už budeš aj 10tt a viac. super, a necítiš sa nejako inak? maminkovsky pocit niekde vnútri?

aduskatt
17. apr 2013

@timotejkabrejkova poznam 🙂.nam sa Patko zadaril po 5 rokoch, tiez uz som mala termín do CARu

pipka
17. apr 2013

@timotejkabrejkova tak tomu ver, ze stat sa moze, podla mna vela veci je najma o psychike 🙂

my sme tiez riesili sterilitu niekolko rokov, nakoniec nam po dlllhej dobe vyslo umele oplodnenie a teda bola som stastna, ze mame aspon hanku aj ked sme vzdy tuzili po dvoch detoch a ked mala mala rok a pol...tak ani neviem ako ma to napadlo..ale asi po dvoch mesiacoch mi doslo, ze nejak dlho som vlozky nepouzila 😅 😅 ocikam test a take dve palice mi tam vyskocili, ze dovi dopo 😀 😎 zasla som hned k dokimu a ze gratulujem, ste v 9tt 😵 😵 😵

takze vsetko je mozne, drzim palceky 😎 🙂 🙂

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@zuul Vieš mne už asi cca tri týždne je niejak tak trošku zle.Prestala mi chutiť káva bolo mi tak trošku zle, ale ja som to neriešila veď nam povedal že nemôžme mať deti jedine umelé.V nedeľu zopakujem test a uvidíme.

lokalistin
17. apr 2013

@blcha tak ti to prajem,to su fakt nadherne torty

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@pipka Včera nám volál lekár že genetika je v poriadku ale bez umelého to nepôjde 😀 No ale musím ešte počkať pokial to nepotvrdí lekár.

pipka
17. apr 2013

@timotejkabrejkova no to ale niekedy zvyknu tak hovorit...lebo sak kolko si zarobia na jednom IVF 😝 🙄 takze aj pary, kde by to slo, tak povedia, ze doporucuju ivf 😖 😒
len niekoho uz tlaci cas, tak idu...ako aj my, a potom zrazu, sup sup a druhe bolo ani sme sa nenazdali 😅 😎 a zadarmo 😀

timotejkabrejkova
17. apr 2013

@pipka Tak to súhlasim, Oni hneď umelé, ale ja nechcem a nechcela som umelé.

blcha
17. apr 2013

babulky ked som rano uvarila na parizskus slahacku o10 uz to bolo v chladnicke myslite ze uz ju budem moct vyslahat? tak za hodinku by som chcela ked sa krpata zobudi uz to pojde? 😉