Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
30. apr 2013

ahojte babulky mate neaky osvedceny recept podla ktroeho robite puncovu tortu 😉

tamianati
30. apr 2013

@aduskatt takze nemam riesit ziadne prijmove doklady ... nnaozaj to ocakavam, pretoze nasi susedia vidia priamo k nam, vedia, ze peciem ... ked sme stavali dom, nemali ziaden problem nas udat na SU, ze sme si zvacsili okno ... takze ocakavam, ze nesklamu ani teraz ...

aduskatt
30. apr 2013

@tamianati je to na Tebe...pokial pecies aj uplne cudzim, vystavujes sa riziku, ze ten niekto cudzi bude z nejakeho uradu a mas problem.pokial vzdy vies, komu pecies, je to v pohode

zsuzsu
30. apr 2013

Baby prosim nemate ulozene niake dresy? Idem robit rusky hokejovy a google nic moc. 😒 Dakujem.

zuzana92101
30. apr 2013

@florentina dakujem veeeelmi za odpoved...dobre vediet, ja som ho este neskusala. Ale podarilo sa mi prehovorit ju na cokoladovu 😀, tak to musim nejako vymysliet s tym.
Uz som nasla ten marcipan aj u nas, kde to predavaju 😉, presne ten, co aj ty kupujes. Mozno to skusim, aspon na porovnanie. 😉

florentina
30. apr 2013

@zuzana92101 jasně, určitě vyzkoušej 😉 . Jako když někdo nejí potahovky, tak je to úplně jedno, ale doma třeba smartflex nejí nikdo, ale po marcipánu na dortu se můžou všichni utlouct. Jinak práce s ním je o zvyku. Já začínala s ním, právě kvůli chuti a teď už jsem si tak zvykla, že když jsem pak zkoušela potáhnout smartem, tak jsem z toho byla hrozně otrávená a unavená🙂. Já z marcipánu opavdu i raději modeluji, už i písmenka z něj dělám, což mi zpočátku nešlo. Jedině na ty kytky apod. si myslím, že ten marcipán není vhodný.....

eeffka
30. apr 2013

@tamianati cauko pozerala som kvoli tebe a na tortyodmamy.sk sa to riesilo, daj do googla "prilezitostny predaj" a "zivnost" a vyskoci ti vela hesiel, ja som dala "pečenie tort bez povolenia" v skratke, ak nedosiahnes z tort nejaky prijem cez urcitu hranicu a nevykonavas to sustavne tak nepotrebujes nic, aje ked niektore baby tu pecu ako na pase, tam by som si to uz nejak osetrila. Lebo ludia su "prajni"

tamianati
30. apr 2013

@eeffka dakujem ...

florentina
30. apr 2013

@daducha ahoj, chci teď dělat ten vanilkový krém co jsi dávala recept /šlehačka, pudink, bílá čokoláda, máslo/ a chtěla jsem se zeptat, z jedné dávky ...bude mi to stačit na dort průměr 18cm? Teda stačit to asi bude, ale ráda bych, aby byl dortík vysoký, minimálně těch 8cm, tak nemám představu, zda to bude stačit....děkuji za odpověď....

eeffka
30. apr 2013

@tamianati Hehe aj ked ma este napadlo ale to na odlahcenie, ze prilezitostny predaj.... peciem vzdy ked je prilezitost 😀

florentina
30. apr 2013

@eeffka @tamianati Musím nesouhlasit s tím co effka napsala, není to tak, že pokud nedosáhneš určitého příjmu a jde o příležitostný prodej, nepotřebuješ žádné povolení. Teda je to tak, ale né u dortů a pod. To se sice týká daně z příjmů, ale z hlediska živnosťáku, hygieny, potravinářské inspekce aj...na to musí být vázaná živnost. Příležitostným prodejem či přivýdělkem může být pouze to, co lze takto příležitostně dělat bez povolení a to toto podle mě není.

asianflower
30. apr 2013

Pre Madagascar faninku Sofku🙂

eeffka
30. apr 2013

@florentina @tamianati nedate mi pokoj aby som mohla pracovat co? 😀

http://pavolvarhanik.sk/clanky/Remeselne-zivnosti
takze na SK je to zrejme remeselna cinnost, na ktoru treba "vzdelanie" ale iba za predpokladu ze to robis na "zivnost" ta je definovana ako napr :
http://referaty.aktuality.sk/zivnostensky-zakon...
ale je tam toto velmi dolezite, preto som pisala ze treba si zvazit rozsah pecenia .....l. sústavná činnosť, tj, činnosť vykonávaná trvale, opakovane, resp. v pravidelných intervaloch a nie jednorazová, náhodná činnosť
...

lucula73
30. apr 2013

@dm1 Dani nejdem, nejdem....a vďaka za ochotu 😉

florentina
30. apr 2013

@eeffka nenechám🙂 Mě tohle dost zajímá. Já rozumím tomu jak to myslíš, možná by pak záleželo na posouzení daných úředníků/úřadů...ale z mojí praxe jednání s FÚ, ŽÚ, hygienou aj. by toto tady u nás neprošlo....zaráží mě tam ten pravidelný interval, neb to ani v podnikání není přece zajistitelné....lidi si zboží a služby nekupují pravidelně, jde o to opakování a to je vždy i v případě pečení 1dortu 1krát týdně, měsíčně...podle mě ten náhodný příjem je myslen na to, když prodám televizi co mám doma a už ji nepotřebuji, neb mám novou atd...nevím, tento názor je rozhodně zajímavý, ale obávám se, že když by opravdu došlo na "lámání chleba", tak by tenhle spor mezi pekařinkou a úřadem musel rozhodnout nějaký soud....

eeffka
30. apr 2013

@florentina hehe vidim ze ste niekde inde ako my ( v CR), u nas by to vyriesila Torta k vyrociu, sak on sa uz niekto najde v rodine kontrolora komu bude treba a isla by staznost k ladu, aspon na 1x
Ja osobne by som "prilezitost" u seba posudzovala ako ze kamoska, znama znamej... v kazdom pripade nie reklamy, FB stranka oficialna a pod ... a ked tak nad tym rozmyslam ved 3/4zien by nesplnili podmienky "remesla", nemaju vzdelanie, resp odbornu prax... takze to je tiez take... osobne by som sa drzala cesty peciem za suroviny ako hobby ale to predpoklada "neprofesionalne" prezentovanie sa.

pristela
30. apr 2013

@eeffka @tamianati holky prilezitostny predaj je že predas raz za rok stôl , telku , sedacku , mozes aj nieco co vyrobis osobne ale len nie opakovane, ak predavas veci opakovane, je jedno ci to budu stare stolicky, alebo telky , prosto ak das echo že predavas staru telku a o pol roka predavas dalsiu staru telku už to nieje prilezitostny predaj ale predavas opakovane a teda je to chapane ze predavas za ucelom zarobku a to im je jedno ze to absolut ani zdaleko nedosiahne tu povolenu výšku, aj ked predas za rok veci len za 100€ ale je to tento opakovany predaj musis mat zivnost atd atd ...
A to s tym vyucením v remesle, mozes si dat zivnost vyroba darcekovych predmetov z hocicoho /nie potraviny/ pod to sa vztahuje veela veci a nemusis byt vyucena.
No torty to je kapitola sama o sebe , treba piect len znamym , aj tak sa na tom neda zbohatnut 😝 tak na co sa trápiť cudzími a stáť pre 10€ dva dni v kuchyni 🙄

pristela
30. apr 2013

@asianflower jeee, bombováá, si si mákla, krasne o vypadáá 😵 😵 😵 😵 😵

florentina
30. apr 2013

@eeffka tak přece se v něčem shodnem 😉 , tedy v tom, že žádná prodejní prezentace a inzerce aj...pak samozřejmě můžu péct známým jen pro radost a zadarmo....

svetlo55
30. apr 2013

@zuzana92101 asi neskoro, ale presne som tak robila.

svetlo55
30. apr 2013

@nanima treba natrieť maslovým krémom

lokalistin
30. apr 2013

@dm1 no presne tu pätu som zle vyrezala,ale kedze som to ssila samostatne,tak som si to vsimla az ked som to fotila 😝,ale neva,ved to len tak na hranie, nabuduce budem vediet 😀

svetlo55
30. apr 2013
lokalistin
30. apr 2013

@pipka ty popoluska dakujem ti
@denuschka7 dakujem
@vlada111 dakujem

tamianati
30. apr 2013

@pristela dakujem, presne si to vystihla! mna vsak skor ako cudzi trapia ti nasi akcni susedia ... sama som zvedava, ako sa to vyvinie ... dakujem kocky za rady, ste velmi zlate!!!!!!!!!!!

jakelina
30. apr 2013

Já mám tento víkend poslední dorty a pak dva měsíce pauzu. O víkendu už začínáme stěhovat ven starou kuchyň a pak mi tu bude stát tak akorát míchačka na beton.
V noci jsem si malovala obrázek na dort. Téma je Bob Marley.

lokalistin
30. apr 2013

dakujem vsetkym za paci sa mi

zuzana92101
30. apr 2013

@svetlo55 😉 a fotecka?

zuzana92101
30. apr 2013

@jakelina fiiii, ty si aka frajerka! 😉 supeeer, uz sa tesim na torticku

jakelina
30. apr 2013

@zuzana92101 no není moc na co, chtějí tam kolem ubalenou trávu a listy konopí. Tak asi tak 😀 😀 😀 a děkuji moc.