Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. aug 2013

@sikag já dávám celofán vždy, bojím se, že do toho papíru třeba udělám nějakou rýhu, ikdyž je odolný vůči vodě je lesklý

maya30
30. aug 2013

@jakelina Majka vsetko najlepsie k vcerajsim narodeninam, aj my sme oslavovali lebo aj manzel je v rovnaky den 😉

jakelina
30. aug 2013

@maya30 tak to je náhoda 😉 děkuji

sikag
30. aug 2013

moje prve modelovacky

marianabila
30. aug 2013

moja prvá poschodová a svadobná 😅 ,vrch kakaovy korpus a cokoplnka,spodok orechovy korpus a plnka tavaroh-mascarpone vanilkovo ananásová

jakelina
30. aug 2013

@marianabila a kde máme fotku?? 😀

marianabila
30. aug 2013

jáááj,foto 😀

lucula73
30. aug 2013

@elamaslakova aha,dík za vysvetlenie 😀 .sranda....fakt sa to dá poposúvať,tie roky 😉 😉

blcha
30. aug 2013

ahojte babulky idem troska mimo temy ale viem ze tu niektore robievate ten peceny caj ja som ho uz robila davno a nikde neviem najst recept tak ak by ste ho mali poprosim 🙂 dakujem 😎

vendullka
30. aug 2013

Na jednu minisvatbu🙂

mamcas
30. aug 2013

pridávam už odovzdané... nič podľa môjho gusta, ale zákazník náš pán. Tú autíčkovú som síce ja vymyslela, lebo nemala byť detská a modelovať sa mi afto nechcelo... Zadok podľa obrázka, len niečo mini zmenené.

vladiella
30. aug 2013

@florentina super to je to co som myslela, len ten med som vobec netusila... 😅 a este otazocka do mliecneho potahu mozem sirup glukozovy ci fruktozovy nahradit napr. javorovym??? ten je zaroven i bez lepku...alebo kde sa da kupit ten glukozovy sirup (v CR)?

sisix
30. aug 2013

Ahojky, potrebuji inspiraci ..... jde o to, ze delam dort pro kamarádku cvičitelku jogy. Nemate nejakou inspiraci???? Dekuji

elamaslakova
30. aug 2013

Dievčence pridávam svadobnú tortičku a som hotová , zajtra ešte dve , dnes sa už nehýbem 🙂

maya30
30. aug 2013

@elamaslakova krasna 🙂

dievcata viem ze asi vsetky peciete ale nemate nahodou ulozenu jednoposchodovu torticku so zvieratkami, v style farmy ? Vsetko co som nasla su velke a treba mi len malickuuu, dakujem 🙂

majuskovci
30. aug 2013

Ahojte maminky i nemaminky.Neviem sa vynadívať na Vaše krásne výtvory.Potrebovala by som od Vás poradiť môj syn bude mať narodeniny a strašne zbožnuje rozprávku Kamarát Timmy (Timmy Time) nevedeli by ste mi poradiť dáky jednoduchý návod na tohoto barančeka?Ja som v marcipánových tortách začiatočník nemám veľké skúsenosti.Myslíte si,že by mohla byť torta okrúhla a navrch postavička Timmy?Budem rada za každú radu,ešte som sa chcela spýtať či nemáte dáky overený recept na čokoládový korpus,ktorý je vláčny a nízky,netreba ho rozrezávať-lebo to je moja smrť .A ešte môj posledný dotaz je ohľadom poťahovej hmoty smartflex,ako ste s nou spokojné?Vopred Vám Ďakujem za rady

aduskatt
30. aug 2013

@majuskovci So Smartflexom uplne najviac🙂

dm1
30. aug 2013

kocky prosim vas nejaka ozaj pekna torta pre zdravotnu sestricku? nikde nemozem najst tu co mala to EKG po obvode. pripadne nieco take tablektove a tak ak by ste mali bola by som vdacna nic moc co by ma oslovilo som nenasla

luci79
30. aug 2013

dievcata, neviete mi poradit kde najdem tuto vypichovacku, patchwork? dakujem 😵

maya30
30. aug 2013

kocky tu su moje tohtotyzdnove, dalsia volna sobota, neveriim 😀 Ten superman bol pre mojho muza k narodeninam, ostatne len take male trojkilove 🙂

sikag
30. aug 2013

@majuskovci ahoj, coko torta co netreba prerezavat (ak chces taku bez plnky) je asi najlepsia sacher torta
recept: 180g kryst cukru, 70g hl muky, 35g hr muky, 6 vajec, 80g oleja, 50g kakaa, prasok do peciva
vyslahaj bielka s cukrom, potom pridaj zltky, potom olej a nakoniec primiesaj muky preosiate cez sitko. peciem na 170 asi hodinku
smartflex je najlepsi
a ovecku spravit ked na telicko prilepis (vodou ti to pojde) biele gulicky, alebo na biely kozusok urobit jamky niecim gulatym (opacny koniec stetca)
tak vela zdaru 🙂

sikag
30. aug 2013

@maya30 mas prekrasne torticky 🙂 ako vzdy

maya30
30. aug 2013

@sikag dakujem 🙂

baby kto robil tuto torticku ? Je úžasná 😵 chcela by som vediet co je pod tou slamou ? A aj dovolenie ci sa mozem inspirovat 😉 😎

pipka
30. aug 2013

@dm1 Dani neviem ci pomozem, ale ja mam ulozene tieto 😉

pristela
30. aug 2013

@dm1 ja mam taketo , na nete je ich zalostne malo peknych na tuto tému ☹ Inšpirácie z netu

nika266
30. aug 2013

Tak tu je moja tortička,prave dokončena,zajtra sa u nás hra na inu nôtu, lečo