Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
21. nov 2013

@nika1985 tie farebné kenwody majú iba 500 W,to sa mi vidí málo 🙂
však hádam ešte dajú dáku akciu 😉

luciahromadkova
21. nov 2013

@pipka no mi uz mame medovnikove smetiarske auta 2 ks a smetiaky asi zo 6 a dnes mi hovori mami vyrez mi tam tie oci /mysli otvory na skle/ a ten obdlznik /na papieri je tam ten vrch, kde sa hadzu smeti.../,a este mam nazdobit tymi postavickami a olo.... pomoc. .... ☹
takze ja asi tento rok kostoliky a domceky mat nebudem... ale smetiarske zimne zatisia 😀 😀 😀

halienka
21. nov 2013

Ahojte babky, používate na parížsky krém tú 200g 52% čokoládu z Lidlu? Či radšej dať čokoládu na varenie? Ďakujem 🙂

luciahromadkova
21. nov 2013

@halienka pouzivam tuto 😉

pipka
21. nov 2013

@luciahromadkova no ale zas akaaaa budes oroginaaalna 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
21. nov 2013

@halienka aj ja pouzivam tu 😉

halienka
21. nov 2013

@luciahromadkova
@pipka Ďakujem babky 😵 😵 😵

jakelina
21. nov 2013

@tertery takový plastový nožík

eliska22
21. nov 2013

@pipka tak to sme dnes dovolenkovali úplne rovnako 😀

pipka
21. nov 2013

@eliska22 na nezaplatenie, zee? 😅 😀 😀 🙄 taka dovča pri sporaku a pri linke 😝

ale mam tri kusky za sebou, koonecne pokoj 😉 zajtra uz len doplnky pozapichujem, pismenka nacapim a fajront 😎

ejkula
21. nov 2013

@mysiatkoo Ďakujem 😵 , nevedela som, že bude držať ako na obyčajný marcipán. 🙂

eliska22
21. nov 2013

@pipka no super fakt, decká obe doma choré a ja celý den v kuchyni , na nezaplatenie a zajtra to isté pokračujeme, mne tie torty akosi dlho trvajú, som myslela, že dám dnes dve, ale nedala som 😕 ale to asi preto, že mám tu dovolenku, tak sa neponáhľam tak 😝

andrejkag
21. nov 2013

ahojte žienky prosím vás poradíte mi, na parižský krém koľko šľahačky a koľko čokolády ??

pukica
21. nov 2013

pomoooc,robim na stuzkovu torticky a jedna dve sa mi pototo... normal sa mi bublina spravila pod potahom,proste mi nedrzi potah na torticke...kym je v chladnicke ke je riadna kosa je to ok,no dala som ich na chodbu na chlad a na pip ☹ precoooo?pomozte co s tym?nanovo potiahnut?bojim sa ze ked si ich odnesu a nebudu v takom chlade ako u mna tak kym dojdu na veceru bude z toho len roztopene more potahu a korpusu ☹ je mi do placu

dada2007
21. nov 2013

@pukica pichni ihlou a vypusti vzduch.....zarovnaj žehličkou.........

lucula73
21. nov 2013

No vidím baby,že tu kvoli tortám viaceré dovolenkujete.........ja ráno musím tiež zavolať do práce,že neprídem,však nestíham,drobec ochorel a celé poobedie mi akože "pomáhal",tak som takmer nič neurobila 😠 😝

@tertery ja by som určite volila ten druhý drahší mixer 😉

adrika202
21. nov 2013

ja mam tento týžden blazinec... tri za sebou tri pred sebou a do toho ma včera večer znama ukecala na minitortičky pre polovnikov z rakuska...

macickarebeka
22. nov 2013

http://www.svet-pecenia.sk/?390,ovalne-perly oplati sa mi to kupit? ci nie je lepsie si tie gulicky spravit sama ako minat tolke peniaze.

aduskatt
22. nov 2013

@macickarebeka ak ides robit jednu tortu za rok, tak snad si to aj vysulkas v ruke, ale ak toho budes robit viac, tak pouvazuj nad tym, resp, ak si schopna v rukach urobit presne kazdu jednu rovnaku a mas dost casu si ich okolo torty urobit niekolko desiatok, tak potom neinvestuj🙂 ale pravdupovediac, pri predstave rucneho vyrabania rovnakych perliciek ma oblieva pot🙂

dm1
22. nov 2013

@macickarebeka nekupuj si tieto plastove radsej priplat 3 eur a kup si silikonove a mas ovela ovela lahsiu robotu. A suhlasim s aduskat skus si okolo priemernej torty sulat malicke gulicky a potom isto kupis :D

daniela09
22. nov 2013

@halienka aj ja používam len tú z lidla

mamina1978
22. nov 2013

@luciahromadkova @dm1 dakujeeem 😵 😵 😵 😵

blcha
22. nov 2013

ahojte babulky potrebujem neake inspiracie na tortu pre chlapca k roku dvojposchodovu neaku s vlacikomalebo macikom a moj muz cely pocitatc vymazal a aj vsetky moje inspiracie a zajtra pride kamoska ze nech jej nieco ukazem nech nieco vymyslime a ja nic poriadne nemozem najst a ani nemam zrovna tolko casu po nete bruzgat tak ak ste taku neaku robili budem rada ked sem hodite fotecku na inspiraciu 😉

tertery
22. nov 2013

Holky SOS došel alkohol na lepení 😀 můžu použít VÍNO bo vodu? :D

mamina1978
22. nov 2013

@tertery Ja aj viacere kocky tu ...... lepime len vodou 😉 🙂

akapulko
22. nov 2013

tak zienky prvykrat tento vyk.kopirujem vase torty🙂prvu mam za sebou s dovolenim som robila myslim tvoju misiatkoo pani si ju vybrala tak...ale ty mas krajsiu tie listy som nedala tak ako ty 😒 😒

mamina1978
22. nov 2013

@blcha ------------------------------ inspiracie z internetu ------------------------------------------- 😉

aduskatt
22. nov 2013

@tertery vodu

mamina1978
22. nov 2013

@akapulko Tortuska je podarena 😉 no moja ,ak to ma byt 63, tak si tu trojku dala opacne..... 😕

lokalistin
22. nov 2013

@akapulko kolko ma oslavenec rokov?