Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
24. jan 2014

@blcha ak by si chcela vysoký tak z 8 vajec, ale ak len raz prekrojiť, tak podľa mňa aj 5 bude stačiť 😕

halienka
24. jan 2014

Ahojte, budúci týždeň budem robiť prvýkrát dobošovú tortu, chcela som sa spýtať, musí byť poliata čokoládou, či môže sa potiahnuť aj poťahovkou? Je to s poťahovkou vôbec ešte tak chutné ako má byť? Ako to robievate? Zákazníčka sa mi k tomuto nejak podrobne nevyjadrila, len povedala že chce dobošovú a je to pre 1. r dievčatko, takže detsky nejako ozdobiť. Tak zvažujem čo by bolo lepšie, či poliať čokoládou a len nejaká figurka navrch z poťahovky, alebo celé potiahnuť..Ďakujem za radu 🙂

blcha
24. jan 2014

@muffinka8 sak mozno by mi aj viac vyhovovali prekrojit dva krat len nemam ten plech moc vysoky aby mi to zasa z neho nevyskocilo ale teda skusim z 8 a uvidim dakujem 😉

jakelina
24. jan 2014

@pristela smíchej všechny zbytky co máš nabarvené a zaručeně ti vznikne hnědá 😀 😀 😀

puckalucka
24. jan 2014

Krásný dobrý den dortové kouzelnice 😉 ,
chci se optat kdo tu dělá potah dortíku z maršmaláků? Budou teď v Lidlu, tak bych si je chtěla koupit a zkusit to. Zatím jsem dětem dělala z domácího mléčného marcipánu. Jak se ty bonbony zpracovávají? Dá se to barvit? A dají se z nich dělat postavičky? Moc moc děkuji za jakoukoliv odpověď. Krásný den, Lucka

abriela
24. jan 2014

@puckalucka recept najdes aj na prvej strane tejto diskusie. Z mmf mas spravis aj bielu hmotuu, z mliecneho to nejde 🙂. MMF hmota je fajn. Pozri torty od priscely, pouziva mmf a tu su moje zaciatocnicke https://www.modrykonik.sk/blog/abriela/album/mo...

chvapilu
24. jan 2014

krásný den a vkládám včerejší dortíky a děkuju za pochvalu minulého dortu.

mamcas
24. jan 2014

@muffinka8 hned si tu plnecku zapisujem, len upresnujuca otazocka, ten jemny yvatoh 500g? A velku smotanu myslis 400ml? Viem, ze si v Nemecku, tak reku, aby som mala dobre vahy 🙂 dakovala 🙂

michaela3011
24. jan 2014

@pristela 😀 😀 😀 mala som len vianocny alebo ruzovy baliaci papier 😀 tak som sa s tym takto pohrala 😀 dakujem ti 😵

muffinka8
24. jan 2014

@mamcas tvaroh 250 g a smotana 400g

muffinka8
24. jan 2014

A moja jedna podľa takej ako som už raz robila. Je zaujímavé, že človek nedokáže spraviť ani presnú kópiu vlastnej práce 😀 😅 😀
@pipka ... malý večer zaspal o 23:00 ja som sa až potom dostala k obmaslovaniu a keďže sa mi nechcelo čakať kým to poriadne stuhne, tak som sa šla venovať príjemnejším činnostiam 😀 že ráno to dokončím. Tak som vstala o 6:00, vyvaľkala poťah, dala na tortu, beriem do ruky žehličku a kukám malý už cupitá z izby 😝 😀

benjik
24. jan 2014

@jakelina no doufám,že z toho neporodím 😀

benjik
24. jan 2014

@timuss toho se nebojím,ale asi si diskuzi s touto uživatelkou přečtu znova,až budu potřebovat vyhnat mimčo 😀 😀 😀

benjik
24. jan 2014

@macickarebeka a tisknou u vás na jedlý papír? Jestli ano,tak ti to udělají na přání

evicaka
24. jan 2014

Dievčence, zdravím Vás, krásne tortičky ste popridávali a teším sa aj na ďalšie.... ja pridávam jednu krstinovú 🙂

evicaka
24. jan 2014

A jasnéééé, odklikla som a ... tu je

lucianak
24. jan 2014

@evicaka Krásna torta... prosím vás, to ako sa robia tie "vankúšové" vzory na to???

evicaka
24. jan 2014

@lucianak ďakujem, prešívanie som robila radielkom, potom guľatou kosticou jamky, do nich som dala guličky a ostrou kosticou ryhy.... dúfam že som trošku pomohla 🙂 🙂 🙂 🙂

puckalucka
24. jan 2014

@abriela
Moooc děkuji 😉 . Příští týden nakoupím a vyzkouším. A už konečně vím co je to to MMF 😀

daniela09
24. jan 2014

moje najnovšie

mamcas
24. jan 2014

@pristela ďakujem za dodatočnú odpoveď 🙂 Ty šlaháš tou K metlou maslovu zmes bez umixovaného korpusu? Možno blbá otázka, len si neviem predstaviť ako by ho tá metla rozdrtila na kašu 😝

no a teda ja nakoniec predsa môj robot dám reklamovať a budem dúfať, že mi to nedajú za vinu 😢 včera som vyšľahala cesto z 9 vajec, potom som išla robiť ešte jedno a on zrazu začal sekať, že išiel normálne a potom zas nešiel. Tak som ho vypla a nechala tak, potom skúsila a už išiel, ale len chvíľu a zase blbol... potom už nešiel vôbec 😢 tak smútim zase a dúfam, že buď na nič neprídu alebo si kenwood bude chcieť zachovať dobré meno a nebude mi robiť problémy 😕 ja samozrejme nič nepriznám...

no a ešte k téme nemenovanej... žienky všetky do radu ste tu úžasné, vždy ste mi poradili keď som otravovala, ani sa dotyčnou nerozčuľujte, nezamýšľajte, šak to škodí pleti 😀 ja som tu chcela dať obmaslovanú tortu, že čo robím zle ja, ale je to presne o tom, že proste musím skúšať a možno raz na to dôjdem 😝 pekný dník a do tortovania 😀

dm1
24. jan 2014

@pristela ja som miesala len smart s cokohomotou to ide ale ak chces farbami cisto smart farbit tak daj extra gelovku cervenu a zelenu a mas krasne tmavu hnedu

jakelina
24. jan 2014

@chvapilu krásné jsou

dagmarmustafa
24. jan 2014

Dnesna.A ideme sa liecit cela rodina:(

blcha
24. jan 2014

a idem zasa po radu dnes mi panicka napisala ze ten autobus by mal byt velky asi sirka 20 vyska 25 a dlzka 55 kolko to bude asi vazit? ja vobec nemam na to odhad ak ste nieco podobne robili aspon orientacne kolky to bude vazit ?

sticker
24. jan 2014

@evicaka Veľmi pekná. 🙂 Mňa by zaujímalo, aká je to modrá? Lebo vyzerá ako mierne perleťová...

aduskatt
24. jan 2014

@blcha ked ratam ze z formy 20x25 mam 3,5 kg, tak ked dam dve za seba, bude 20x50, to je cca 7 kg, vyska 10 cm, ked dame 20 cm, to su 4 formy, takze 14 kg pri vyske 20 cm, na 25 cm treba dat este jednu formu na polovicu na vrch, takze polovica z 3,5m to je 1,75 kg k tym 14tim, takze do 16 kil.... asnad dojde este niekto z nejakym vypoctom, aby sme to mohli porovnat🙂

evicaka
24. jan 2014

@sticker modrá je obyčajná ale celá torta je postriekaná perleťovým sprayom 🙂

sticker
24. jan 2014

@dagmarmustafa Nádherná tortička!!!!!!

jakelina
24. jan 2014

@dagmarmustafa nádherná