Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
15. feb 2014

peknú slnečnú sobotu prajem 😵 😵 ja mám za sebou príšerný mesiac v robote 😝 😝 😝
tortička len jedna - na rýchlo objednaná švagrinou - nebol čas na nič špeciálne, ešte aj tá hmota CREDIN ma sklamala - anjelské krídla neuschli - tak bola zmena plánu a asi aj Valentín zaúradoval 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
15. feb 2014

@anibas rozkosna 😵
A v com ta Credin sklamala?

viera6
15. feb 2014

@anibas ..krasna torticka 🙂

blancagon
15. feb 2014

Tak toto je dalšia moja ,s jedlým obrázkom,pre krsného syna k narodkám.Mramor korpus,krem čoko,karamel,mascarpone a višne.Vždy keď pečiem pre niekoho z rodiny tak myslím na vás aké ste šikulky a aká je to pracná zábavka,klobúk dole žienky.

anibas
15. feb 2014

@muffinka8 @viera6 ďakujem - Credin je vraj "univerzálna" hmota - aj na poťah, aj na kvety - tak nie je, nikdy nevytvrdne !!!! 😠 😠 😠

pristela
15. feb 2014

@pipka no mne ked povies, ze chces trojposchodku tolko a tolko kg tak urobím ,aj malu tortusku pol kg, leeeen robim to len ako "chutovky" zvacsa ked nesiem ako dar , ono je to take mini chutné 😀 a keby ich naplnim 3x plnka tak su isto tazsie
Inak ja uz mam dopisane do zoznamu s plnkami co posielam ludkom dalsi bod 😀 ze ak chcu urobim im aj mini 1kg tortu , ale za sumu ako 3kg tortu, a aj vysvetlene preco, bo ja mam fakt známych, ktorí prosto nechcu velke tortu, nechcu ju jest z chladnicky ani mrazaku,a zvacsa to ako na just byvaju tí co s peniazkami nemaju problem , len prosto nechcu jest tyzden jednu tortu. Minule mi jeden vravi, ze teda čo ma robit ked mensie sa neda,rozda susedom 😀 😀 😀 😀

pristela
15. feb 2014

@lokalistin a vies, ze ja uuz mam problem vyvalkat na hrubo? 😠 😠 😠 bo torty co budu dlho vonku vystavene by boli istejsie s hrubsim potahom , no nejak vzdy valkam a valkaaam a dojde mi to az ked orezavam spodok 😠

@tamara2307 no holka sa ma pýtala , ze keby ho nezjedli co to urobí 😀 tak mozno bude zelenýýý 😝 a ano tie kvietky su malovane bielkovou polevou.

@aduskatt Aďka , ta malovana sa mi pááááčidlujeee,super vypada 😵

@anibas Sabi, ja som pocula ze tato hmota je ziarivo biela ,a le len na potahovanie, nie na modelovanie bo neschne, preto sa mi zda uplne zbytocna, za tu cenu by som ocakavala aby ta hmota bola na vsetko ako smart trebars

aduskatt
15. feb 2014

@pristela diky moja.a vies, ze som pri nej na Teba myslela?🙂

vlada111
15. feb 2014

@lokalistin ale no, my znalci ti to odpustíme. A teda mne sa zdal ok 😉

pipka
15. feb 2014

@pristela tak toto ja uz hovorievam davno, ze ja spravim aj kilovu, ale zaplatia mi za nu ako za trojkilovu..leeenze u mna to vychcanci nechcu 😝 bo prave kvoli peniazom chcu malu 😠 🙄 ze teda najlepsie 10€ za 5 kilovu tortu 😅 🙄

pipka
15. feb 2014

@aduskatt a pre koho si ju robila..tu malovanu? 😕 😎 pytam sa kvoli tomu napisu... 😉 bo to jak pre mojho brata 😀 😀 😀 ten fuuurt a vsade neskoro chodi 😅 😠 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
15. feb 2014

@pipka milovnicka znacky Desigual, ktora zasadne chodi vsade neskoro😀DD

evala777
15. feb 2014

ahojte, pridávam svoje... 😔

lokalistin
15. feb 2014

@vlada111 diky

dagmarmustafa
15. feb 2014

Len tak pre nás...karamelovo-nugátová s vlašskými orechami.

elamaslakova
15. feb 2014

Dievčence zravím vás , krásne tortičky ste porobili zase, ja pridávam moju dnešnú na 20-te narodeniny pre neter

elamaslakova
15. feb 2014

@evala777 Nádhera
@anibas Krásna tortička

anibas
15. feb 2014

@pristela Je úplne ako PDT - ale drahšia 😀 😀 😀

evicaka
15. feb 2014

@elamaslakova krásna je , taká nežná 🙂 🙂 🙂

evikj33
15. feb 2014

Opět nádherné dortíky jste šikulky .-) Mám dotaz na dortíky s miminkem mám od kamarádky slíbenu formičku na miminko ale moc nevím jak se s touto formou pracuje-poradí někdo-jak docílím takového miminečka aby to šlo dát na dort,jen dohlazováním a nějakým dozdobením?Je to tato forma http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-1P... a taky jsem se chtěla zeptat zda nemá někdo recept na světlé Muffiny ? 😕

pipka
15. feb 2014

babule...co detom na karneval...ked šaša som im uz robila a ja mam vygumovaneeee 😅 😅 😝
ci len nejaku hooodne farebnu...alebo? 😕 😖

blcha
15. feb 2014

@lokalistin rytier super tiez ho poznam z rozpravky
@aduskatt malovana torticka super ja milujem malovane torticky
@muffinka8 uplne krasna taka cistucka super k tomu by so ´m sa chcela niekedy aj ja dopracovat aby moje torty takto vyzerali @lamps ta gulickova je uzasna krasna fakt
@pristela a ten tvoj macik no coment odpadla som a z dovolenim ukladam aj ked teda take nikdy nevykuzlim ale svagrinka ma uz otravuje ze nasej malej k roku treba krasnu tortu s macikom tak by si mi ho mohla urobit a poslat postou ja potom budem s nim machrovat 😀 😀 😀

evikj33
15. feb 2014

Dnes jsem pekla jen tak na zkoušku čoko a už jsou fuč,ani jsem pomalu nestihla odfotit a jdu péct ještě nášup 😀

anibas
15. feb 2014

@dagmarmustafa Tak tá vyzerá luxusne !!!

lucula73
15. feb 2014

@anibas 😕 😕 😕 akurát som si chela objednať ten credin,tak vravíš že nič moc??vyskúšať som iba chcela

kočky nádherné tortuše,všetky všetučky ´dakujem za páčitká k tortičke
Inak čo ste sa tu bavili o cenách,je to tak,čím viac ľudia majú,tým menej sú ochotní za tortu dať.........mne dnes kolegynka nechala 4 eurá za to kinderko,vobec si ich nechcela vziať a to je baba,čo šla od ročného dieťaťa do roboty,lebo nemali peniažky.........že ona si váži a vie oceniť prácu,hoc to bola jednoduchá torta......no kiežby takých bolo viac 😝 😠

lucula73
15. feb 2014

@dagmarmustafa mňaaaaaaaaaaaaaaaaaam..................žeby som spravila na zajtra pre nás?? 🙂

evikj33
15. feb 2014

@pipka a co třeba něco takového s balonky a škraboškou,o_1316109947_7303-82616238b745f39-b.jpg

zsuzsu
15. feb 2014

@evikj33 prosim si recept, dakujem 🙂 alebo daj do druhej temy 🙂

evikj33
15. feb 2014

@pipka jsem nějaká levá a moc neumím přidat obrázek.. ☹ snad to z tohoto půjde trochu zhlédnout http://www.dekorace-sperky.cz/katalog/produkt/k...

evikj33
15. feb 2014

@zsuzsu jsou to tyto :POTŘEBNÉ PŘÍSADY

125g másla (Hera) 150g cukru krupice 120ml horké vody 2 čl instantní kávy 1 vanilkový cukr 20g tmavého kakaa 2 vejce 2 čl rumu 200g hladké mouky 2 čl prášku do pečiva tabulka čokolády (100g)

POSTUP PŘÍPRAVY: Rozpuštěné máslo nebo Heru (jak jsem zastáncem másla, tak tady to je opravdu jedno, pekla jsem jak z másla, tak z Hery, žádný rozdíl v chuti nebyl) vyšleháme s cukrem a vejci do pěny, přidáme vychladlou kávu, rum a ostatní sypké přísady, nakonec rozlámanou tabulku čokolády (čokoláda na vaření nebo jakákoliv jiná) kdo chce, může přidat hrst vlašských ořechů, nebo mandle, nebo třeba ovoce-borůvky, višně...potom nedávat do těsta, ale doprostřed muffinků-do formiček lžičku těsta, náplň, doplnit těsto. Nahoru lze ozdobit třeba mandlovými lupínky, cukrovou ýží apod., ale doporučuji posypávat až po cca 5 min.pečení, až se těsto rozlije. Peču při 180 st. cca 15-20 minut, podle trouby. Tyto muffinky u nás zatím vedou, asi proto, že jsou chuťově nejpodobnější těm kupovaným emoticon vždy se mi krásně povedly. Množství je akorát na 12 pěkných kousků-