Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
18. mar 2014

holky může být mezi růžičkama na dortu místo drobných bílých kvítků levandule, nebude to vypadat blbě? bavím se o hmotových kytkách🙂

mishulle
18. mar 2014

tak dělám růžičky mamce na dort a zároveň to mám jako trénink na ten dort pro prarodiče na příští týden a myslím, že už jsem to vychytala, mám nové molitanové modelovací podložky 😉

mahu74
18. mar 2014

Ahojte, viete mi prosím poradiť: dnes som si kúpila Smartflex, so zárukou do 31.7., otvorila som ho teraz, že idem modelovať- a- je úplne tvrdý 😢 Je to v poriadku?? Čo mám s tým robiť?

mysiatkoo
18. mar 2014

@mahu74 poodkrajuj nozom a rozpracuj v rukax... oxvilu zmakne... je to uplne ok 😉

mysiatkoo
18. mar 2014

@sikag ty si opica 😝 😀

nika1985
18. mar 2014

@maya30 ahoj prosim ta ty si robila ten tank aky si ho mala velky a kolko vazil? robila si ho klasika obdolznik a trosku si pozrezavala ze? Mam robit jeden tiez udali si len plnku a ze 6-7kg a ja teda vobec neviem aky to ma mat rozmer. dakujem pekne

jakelina
18. mar 2014

@mysiatkoo dnes jsem dělala ty dva mimoně na sobě a celkem se vyvedli, tak děkuji ještě jednou za inspiraci a už jenom uvidím, jestli mi vydrží stát až do pátku 😀 😀

jakelina
18. mar 2014

@mrka2 nemáš zač

mahu74
18. mar 2014

@mysiatkoo Jéj, ďakujem ti, dúfam, že sa mi to podarí, lebo na prvý "omak" je ako kameň... ma to riadne vyplašilo, lebo chcem mať zajtra tortu hotovú a toto.... 😢

jakelina
18. mar 2014

@mahu74 klidně dej na pět vteřin v sáčku do mikrovlnky a hned propracuj 😉

mahu74
18. mar 2014

@jakelina Ďakujem, ste zlaté.. 😉

dajna11
18. mar 2014

tortička zámok.....5 kileček 😀 😀 😀

blcha
18. mar 2014

tak pridavam moje z vikendu ako som zacala chodit do prace nestiham ani konika 😀 tie hodinky som nestihla odfotit tak mam len taku blbu fotku

dida38
18. mar 2014

na zelanie....coko korpus s pribinakom a lesnym ovocim....

dida38
18. mar 2014

no hlavne, ze foto nedam...🙂

anoli85
19. mar 2014

Holky, mám na Vás dotaz. Nemá některá osvědčený recept na cupcake??? Těsto i krém. Chtěla bych je zkusit, ale v těch receptech na ně se trochu ztrácím... Vím, že to sem úplně nepatří, ale všechny jste tady velké šikulky, tak věřím, že by mi některá z vás mohla pomoci.. Moc děkuju 🙂

maya30
19. mar 2014

@nika1985 moj tank bol mensi, vazil 3,7 kg korpus som piekla na plechu 20x27cm, cele som to naplnila a odkrojila som z oboch stran po dlzke 2 pasy ktore som pouzila na tu vrchnu kabinku...inak tiez som nevedela ako zacat tak som si zvacsila tento nakres tanku a hned som mala tvar podvozku 😉

janejane5
19. mar 2014

@mahu74
ahoj, ja by som sa skôr čudovala, keby tvrdý nebol 😉 to musíš pekne rozmiesiť v rukách to pekne zamekne.
vraj sa to môže dať na chvíľu aj do mikrovlnky, ale to som ešte neskúšala, tak neviem výsledný efekt.

nezbedna02
19. mar 2014

Prosím poradte mám robiť tortu akože podnos a na tom poháre ako to urobiť nejaký nápad ?

mimcak
19. mar 2014

INFO: v tescu maslo 1,19 to červené a crem OLÉ 0,51 🙂

evala777
19. mar 2014

ahojte kočky, prosím vás potrebujem súrne recept na mrkvove muffiny, neuložila som si ho a teraz ho súrne potrebujem a neviem ho nájsť, prosíííím 😔

mia114
19. mar 2014

dnesna torticka, museli tam byt vaja dinovia urceny , sopka a 3palmy.

mahu74
19. mar 2014

@janejane5 Vďaka. Napokon sa to podarilo, ale ma to zarazilo - použila som ho prvýkrát- a hlavne ma vyplašilo, že sa hmota z vedierka ani nedala vybrať, ani vyklopiť... tak som nechápala, ako s ňou môžu baby poťahovať.

lokalistin
19. mar 2014

@evala777 ak chces kukni mne do albumu pecenie tam mam recept na mrkvove

nika1985
19. mar 2014

@maya30 dakujem pekne a este ak mozem otravovat aku si mala plnku aby som cca vedela ale vyzera ze ja budem musiet spravit raz taky aby som im vyhovela 😒 aj si ho davala aby bol vyssi ako auta? bude to zaujimava tortusa jaj

maya30
19. mar 2014

@nika1985 bol v nom falosny parizsky s bananmi a este aj dzem s rumom takze aj preto tolko vazil...inak tank nie je tazky ja som to robila od oka vsetko, ved aj vidno ze je to taka "light" verzia 😅 ale ak to chces mas tip top tak si ten nakres zvacsi do velkosti aku potrebujes, vyrob si papierove sablony a podla toho si vytvaruj tortu a bude ako skutocny, len tie vsetky poklopy a kolieska a detaily su na nervy, ale isto to zvladnes 😵

nika1985
19. mar 2014

@maya30 dakujem pekne za cas na odpoved a infosky ja si to urcite vsetko krasne povytlacam nech sa mi lepsie robi taketo technicke torty nemusim ale tak uz som im robila asi 4 tak urobim hadam budu spokojni.este raz dakujem

jachin
19. mar 2014

Tak moje tohtohtýždnové..prvá mramorový korpus, čoko krém a banány, a druhá biely korpus, malinový krém a maliny...konvalinky sú moje prvé drôtikové kvietky....

mamcas
19. mar 2014

Babulkyyyyyy 😀 😀 😀 tie ktore ste so mnou prezivali moje trapenie s kenwoodom, mame rozuzlenie 😝 vymenili komplet motor v ramci zaruky, takze dnes ho idem odskusat a dufam, ze si ho konecne zacnem uziiiiivat 😀 😀 😀

A druha vec, co som chcela, na stranke vydavamsa.sk su stuhy roznych farieb a aj bodkovane za vyborne ceny 😉 a k tomu je majitelka strasne fasa baba :P do tortovaniaaaaaaaaaaaaa

sikag
19. mar 2014

zienky idem po rady ohladom coko-mantinelov - lejete tam coko ked ju rozpustite alebo nechate trosken stuhnut a potom namazat? a ak chcem nejak pekne orezat vrch, to kedy spravit? @lamps si spominala ze ty si to orezala skalpelom. a to este na podlozke? ale ten skalpel asi doreze vsetko ci? chystam sa na testovanie karamelovej plnky tak to skusim aj olemovat 😀 😀