Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
5. mar 2010
vinka
5. mar 2010

A môže to byť tým,že som dala vela krému? 😕 No čo už musím trénovať alebo to zabaliť.Vám sa nevyrovnám. 😒

sofi07
5. mar 2010

ale, vinka, ake zabalit,trpezlivost.teraz sa nedari, nabuduce sa bude, a kazda dalsia torta bude lepsia a lepsia, uvidis 🙂 mozno sa to rozpustalo na tom krreme, neviem 😨
vinka,

stalida
5. mar 2010

dakujem babky,anibas-ta hmota na pistolke bola RDI, sofi,uz som to tam napisala, najblizsie pofotim aurobim nejaky fotopostup,nie je to nic komplikovane........vinka a nemala si velmi riedky krem,ze ti to tieklo?

vinka
6. mar 2010

Sofi0ý a ty aký krém dávaš pod hmotu? 😕

alionuska
6. mar 2010

Vinka,nestresuj...urcite to bolo tym kremom...ked je v nom viac pudingu akko masla,alebo margarinu tak sa topi...ak ho das do chladnicky a na druhy den vyberies,tak je zrazeny...to je tym,ze obsahuje vela vody-mlieka. Ale da sa aj taky zachranit,ked donho zaslahas rozpusteny margarin... ale takto na torte uz ked je...no co uz? Nabuduce budes mudrejsia! 😀 Baby ja som prave nafotila torticku na krst...som si splnila sen...taka ruzovunka roztomila...ach jaj..ta ružova farba ma vzdy nadchne! 😀 😀 Idem stiahnut fotky a pridam ... 😉

henikav1
6. mar 2010

alenka, prekrasna a strasne milucka
ale dole tie volaniky si nerobila tym sparatkom vsak???
ja som teraz upnuta na tie volaniky, lebo by som strasne chcela na tu barbie a neviem to
aj ta koliska je strasne roztomila

boldy
6. mar 2010

vinka> presne to sa mi stalo minule, preto som si povedala, nikdy uz pudingovu plnku, nevzdavaj to ale urcite to cloveka n....e
ali> krasne krasne, tie volaniky peknucke

zdenallicka
6. mar 2010

Hezke dortiky...🙂

alionuska
6. mar 2010

Henika,dakujem a volaniky som robila sparatkom,len to bolo prvy krat a nemam ani tu vytlacku na to...tu velku kvetinku.Tak som si len pasiky narobila a to som potom sparatkom vlnila...no ved aj ja sa stale ucim... 😅

henikav1
6. mar 2010

babulky skusene poradte mi pls
do torty by som dala taku tu slahackovu napln, ta je fajn, len ked vravite ze pod potah radsej nie, sice ja som s nou nikdy nemala problem, len ked teraz to nie je pre nas, ale na objednavku, tak nechcem riskovat, tak ma napadlo, ze pod ten potah by som dala:
totalne vymysleny krem 😀 😀 😀
ceru a maslo pol na pol, do toho by som len dala cukor a ten puding bez varenia, aby to dalo tu prichut.
Myslim ze by to nemuselo byt hnusne a mozno by to mohlo aj dobre stuhnut
co si o tom myslite?

alionuska
6. mar 2010

No Heni,ja teda neviem,ale ceru?? Fiha,ved to je ako vosk...cera sa do plniek nedava,alebo o tom este neviem... 😅 A aku ides roit na objednavku??? Ved to natri tym slahackovym,tenucko,ked to nerobilo problem... 🙂

henikav1
6. mar 2010

ok, tak to natriem tak isto ako zvyknem pre nas, snad s tym nebude problem, ked ani s nasimi nebol
ved prave preto som rozmyslala nad tou cerou, ze to pekne stuhne, ale ta chut, no neviem 😀 😀 😀 ved preto sa pytam
idem robit ten syr s myskami, mysi som si urobila vcera vecer, aj platky "syra" a meno malej. No a ten zvysok uz len upeciem na poslednu chvilu, naplnim, potiahnem a oblozim ozdobami, dovtedy vytvrdnu

vinka
6. mar 2010

No baby to moje veldielo je hotové.Sa hambím za seba lebo ked som videla alinu tortu teraz tak sa mám chuť pod zem zašiť.A aký krém mám dať aby sa mi neroztieklo? 😕 ☹ ☹ Som z nej zúfala. ☹

vinka
6. mar 2010

Alebo bol riedky?No to sa mi ešte nestalo tak sa nemôžem spamätať z toho. ☹ ☹ ☹

vinka
6. mar 2010

Ale viem,že tým by som sa živiť nemohla lebo by som nezarobila ani na slanú vodu. 😀 😀

alionuska
6. mar 2010

Vinka,ty si trdlo! 😀 Nahodou je celkom pekna..kvetinky sa ti podarili,len to vytecene okolo tej torty vyzera tak eroticky 😀 😀 😀 Ale nikam sa ty dievca nezasivaj pod ziadnu zem! Krem daj normalny,pudingovy,len ten puding musi byt ozaj husty...skoro ako kasa! nie taky obycajny,ako ked varis detom... 😀 😀 a do toho margarin a maslo...a bude o.k. 😉 😉

sofi07
6. mar 2010

vinka, ja obcas robim aj malsovo-pudingovu, nemala som problem. dala si to stuhnut predtym poriadne, prv ako si potahovala?
ja najcastejsie robim tento krem, je super tuhy, dobre sa mi nan potahuje a nie je taky presladeny:
200 g cokolady rozpustim v 1 dcl horucej silnej ciernej kavy (asi 3 lyzicky mletej kavy) a necham vychladnut. Vymiesam 500 g masla, pridam 3 polievkove lyzice kakaa, vychladenu kavovu zmes a dobre vyslaham.
ozaj, ali, nadherna torticka, uplne krasna, jemnulinka 🙂 🙂

sofi07
6. mar 2010

stalida, super, tesim sa na postup 😉

henikav1
6. mar 2010

vinka, nemozes sa porovnavat predsa s cukrarkami, ktore roky pecu, ked si zaciatocnicka, ale nahodou, podla mna je celkom fajn ta torticka, aj tie kvietky su fajn, vidiet, ze si sa namakala, tolko kvietkov 😉 😉 len tak dalej
Keby som sa ja porovnavala so sikulkami, tak to rovno zabalim, ale bavi ma to. Jedna vec je ista, nezivila by som sa tym, jedine zeby nasa oblubena lahodka bola slana voda 😀 😀 😀 Na viac by som asi nezarobila

alionuska
6. mar 2010

Sofi.dakujeeeeeem 😉

alionuska
6. mar 2010

Ale Heni,nepodcenuj sa... 🙂 Keby si videla,co vsetko ludia kupia...vid tie torty z cukrarni...samy margarin a kremom obrblane vytvory...a za to daju peniaze...nahodou,ty si velka sikulka a neboj,len slanu vodu by ste si nedavali... 😀 😀 😀

henikav1
6. mar 2010

dakujem Alenka, kazde povzbudenie je fajn. uvidime ako dopadnu moje prve torticky na objednavku 😀 😀 😀
Uz o tyzden mame premieru. Trosku lutujem, ale ta prva bude rychlovka, lebo cely vikend som v Prahe, pridem v pondelok nadranom, vtedy ju budem piect a este rano ju naplnim. Potom idem do prace, cez obed mam anglictinu a poobede doletim domov, potiahnem, ozdobim a musim ju hned aj odniest. Cize mam asi 1 a pol hodiny na cele zdobenie. Preto som si uz vcera vecer robila ozdoby. No a ked ju dorucim, potom odpadnem do postele, to uz budem asi 38-40 hodin na nohach v jednom svungu 😀 😀 😀

anibas
6. mar 2010

Ahojte, no dopiekla som ......... pizzu 😀 😀 😀

Ali, prekrásna, vymakané volániky, kolíska s bábätkom sladká, 😵 😵 😵 😵 😵 úplne iné ako košieľky a sviečky a pod ...

Stadila - som si myslela, že niečo iné ako MMF, už som rozhodnutá, že kúpim regalice červený a biely na skúšku

Vinka - ja som robila len 2x pudingový krém - prvý a posledný raz, ked mi celkom vytiekol z koláča, robím len mlieko - múka uvariť- maslo - cukor - kakao resp. nescu resp. čokoládu

Sofi: vyskúšam aj tvoj s kávou 🙂 🙂

Heni: stihneš tú totru ? nemáš už nervozitu ?

alionuska
6. mar 2010

Heni,kde ty beries tu energiu!!!??? 😀 😀 budem ti drzat palce,aby to vsetko dopadlo podla tvojich predstav.Anibas,dakujem...ja som mala v plane taku netradicnu,lebo vsade same papucky a podbradnicky.... 😀 😀 😀

vinka
6. mar 2010

No baby tak mi napíšte presný recept na krém ktorý môžem dať do torty a aj pod hmotu. 😉 budem vám vdačná.lebo o dva týždne ked ma prejde zlosť chcem urobiť prsia.no to bude další prepadák.Heni škoda,že máš tak málo času.Chcela som ťa poprosiť postup nafotiť ale to nebude čas. 😉 Tak potom odfoť tortičku. 😉

henikav1
6. mar 2010

no veru stresujem, lebo budem v casovej tiesni, fakt to mam rozratane na hodiny, ak chytim zapchu v nemecku, co dufam v noci nebude, tak nebudem stihat, alebo budem musiet vynechat anglictinu cez obed, pripadne vyberiem pol dna volno. Inac ja bezne nespavam takych 40 hodin, som zvyknuta, vzdy chodim tak, ze cely den robim, potom s malym ulohy, odveziem ho, potom jazdim celu noc, rano dojdem do prahy do skoly a spat idem az vecer. No a v nedelu cely den v skole, cez noc jazda domov, nadranom pre maleho, odviest do skoly, odtial do prace a az vecer spat. Da sa na to zvyknut. V beznych veciach nestresujem, ale pri tortach este nie som celkom doma, trosku tapam a bojim sa ak sa mi nieco nebude darit a nebudem stihat..... 😀 😀 😀
Preto nad tym tolko rozmyslam, aby som to mala dokonale premyslene. Aj tak vzdy zabudnem nieco, naposledy som ju potiahla a zabudla som dat do kremu ovocie, takze potah dole a odznova 😀 😀 😀

henikav1
6. mar 2010

vinka postup na ten syr???, to bude uplne jednoduche, uz to mam zhruba nacrtnute a aj premyslene. Neviem co ti mam pofotit, bude to okruhla torta, z nej vytiahnem jeden cipik von, aby bolo vidiet prierez. Ale ak chces pofotim, ak nezabudnem v tom zhone 😉
Mysi uz mam, nakoniec som ich urobila biele, aj tu velku, co drzi srdiecko s 3jkou, to mozem odfotit a poslem link