Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
1. apr 2011

@sofi07 dakujem 🙂

jakelina
1. apr 2011

@bzucinka2 moc hezké, ty si teda mákneš, za týden tolik dortů. Kdy spíš??? 😀 😀

lussy23
1. apr 2011

@dominika2727 - wa&w, tak ste veľmi šikovná, vyzerajú ako skutočné
@bzucinka2 - nádhera

bzucinka2
1. apr 2011

@lussy23 dakujem 🙂
@jakelina no v noci obvykle po 24,00 a este ti dodam, ze teraz som robila s teplotou, to bol des 😝

reruna
1. apr 2011

@jakelina nalož je do rumu a na Vánoce udělej kuličky a určitě se po nich zapráší, nebo džem, mě višně tak samy o sobě taky moc nechutnají, ale kuličky a džem můžu
@bzucinka2 krásné - ti tučnáčci jsou fakt krásní a toho Bleska jsi malovala po vrchu?

mizulienka
1. apr 2011

@zlatat Zlatka parizsky myslis ten so slahackou, cokoladou, uvarit a na druhy den vyslahat, alebo tam davas aj maslo?
dakujem 🙂

mizulienka
1. apr 2011

@zlatat este som sa chcela spytat, mam iba mandarinky, na ten parizsky mozu ist aj tie, nie? 😉

@reruna prosim ta aky mas recept na coko krem? 🙂 dakujem

yamahafazer
1. apr 2011

najnovsie dnes dorobene pridavam

dm1
1. apr 2011

ja pridavam svoju vcerajsiu a pojdem dokoncit tu na ktoru som zabudla 😀

bzucinka2
1. apr 2011

@reruna dakujem za pochvalu, nie bleskovi som farbila celu hmotu 🙂
@yamahafazer krasne a ta krstinova je uzasna jemnucka 🙂
@dm1 suprova, ty si na nieco aj zabudla? 🙂

ada9557
1. apr 2011

@bzucinka2 nádherné tortičky.ten somárik nemá chybu. 🙂

ada9557
1. apr 2011

@yamahafazer nádhernééééé 🙂
@dm1 krááásne ako vždy 😵

dm1
1. apr 2011

@bzucinka2 no zabudla 😕 ideme sestre na moravu na vikend a svagor bude mat narodky za 2tyzdne a ja som myslela ze mu budeme az na konci mesiaca vinsovat ked pridu a vsetci vravia ze uz teraz tak musim rychlo tortu robit 😝

jakelina
1. apr 2011

@yamahafazer
@dm1 moc hezoučké.
Já dnes dělám růžičky a s teplotou teda nic moc. Zítra budu jenom péct korpus a v neděli potahovat. Mě strašně nebaví dělat krém. Ach jo. Asi udělám jenom ten šlehačkový co se nechá v lednici do druhého dne a pak se vyšlehá. Nějaké pudinkové a šlehané nad parou mám strašně ráda, ale nerada to dělám a mám pokaždé strach, že se mi to srazí. ☹

dm1
1. apr 2011

@jakelina mna to tiez nebavi tie kremy a preto robim teraz najcastejsie rychlovku - obmenu falosneho parizskeho. Len slahacka, cukor, cokolada a potom maslo zaslahat. Necakam do druheho dna aj dnes som pomaly za 2 hodiny uz krem slahala

lukika
1. apr 2011

@dm1 konecne som sa dostala k internetu nie je to tá torta ale nevadí a tie kvetinky čo máš na tejto sú s akou vykrajovačkou s tou úplne najmenšou otáznik

alicc
1. apr 2011

ahojte,
joj musim sa s vami podelit o moju radost, dnes som bola v cukrarskych potrebach a nakupila som si vykrajovatka, potahovku, farby, sablony na pismenka no vselico . sice som tam nechala 75€ ale uz davno som taka stastna a nabudena nebola 🙂

anibas
1. apr 2011

@alicc juj - teším sa s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zlatat
1. apr 2011

babuľky, ďakujem za pochvaly, aj kamoške sa tortička veľmi páčila a jej malá vraj bola zo zvieratiek úplne hotová. Už u mňa ich chcela chytiť do rúčky, ale jej to nedovolili, lebo oslavu majú až zajtra ... ale bolo to úžasné vidieť rozžiarené očká drobčeka.
@mizulienka pôvodne som chcela bez masla, no nechcelo sa mi to do tuha vyšľahať, tak som tam na radu kamošky pridala želatínu, ale sa mi to zrazilo, takže nakoniec išlo do toho aj trocha masla - našťastie na chuti to moc neubralo.
@dm1
@yamahafazer @bzucinka2 prekrásne tortičky ... všetky do jednej

zlatat
1. apr 2011

@alicc poznám ten pocit 🙂

Krémy - ja ich tiež moc nerada robím, zvlášť, ak mám robiť nejaký ovocný a nakoniec zostím, že to chuťovo nie je nič moc a moji mi to nechcú jesť.

Najhoršie je, že v máji ma čaká vláčik Thomas a chcú do neho ľahký ovocný krém ... a ja netuším aký.

boldy
1. apr 2011

ahojte,

pridavam svoju dnesnu, prvykrat potahovana puncovina v podobe vlaciku.. idem vas precitat a popozerat nove krasne vytrvory 🙂

zlatka10
1. apr 2011

mňam, už na pohľad je na zahryznutie 🙂

alicc
1. apr 2011

@anibas si zlata 😉

krasne torticky ste znovu napiekli 🙂

alicc
1. apr 2011

@boldy krasna torticka

boldy
1. apr 2011

@dm1 krasny vlacik
@yamahafazer pekne a tie papucky uzasne 🙂
@dominika2727 😉 len tak dalej
@alicc dakujem... jej ty si si urobila vianoce 😉

lea132
1. apr 2011

Ahojte,mozte mi poradit?Mam spravit tortu mm dedkovi,nieco ako farma,nejake zvieratka a tak,budem ju robit na plech 28x40 cm no a nemam potuchy,kolko hmoty wi si mam cca kupit..dakujem za rady🙂

jakelina
1. apr 2011

@dm1 můžeš mi prosím dát trochu bližší postup na ten krém - obměnu falešného pařížského?? Děkuju. Jestli se může za dvě hodiny šlehat, tak to by bylo super. 😉

mizulienka
2. apr 2011

@jakelina ak mozem aj ja 🙂
teda ja sa prave rozhodujem medzi tymto falosnym parizskym a tvarohoovym 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/obmeny-falosneho-pari...

dufam, ze @dm1 myslela tento 😔

mizulienka
2. apr 2011

dievcata, co poviete na kombinaciu ten falosny parizsky a cucoriedky? mam doma eset mandarinky ale neviem...

bzucinka2
2. apr 2011

@ada9557 dakujem 🙂
@dm1 ty si sikulka, ty to zmaknes 🙂 a ja do parizaku ani maslo nedavam a je to super 🙂
@zlatat vdaka 🙂
@zlatat a ked by si urobila tvarohovy s ovocim, ten nie je ani sladky a je dobry 🙂
@boldy krasne sa ti podarila 🙂
@mizulienka dala by som radsej cucoriedky 🙂