Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
18. jan 2012

@mia114 já taky dala do bílé žlutou a zelenou dohromady a byla to krásná zelená a dala jsem víc žluté

lamps
18. jan 2012

300 - 330 g kryšt., cukru úpáliť na karamel, primiešať doňho 1 šľahačkovú smotanu a miešať, kým sa karamel nerozpustí. Potom to nechám vychladnúť a vmiešam do vyšľahaného masla (250g). V kombinácii s tou plnkou to bolo mňam, ale vieš ako to je koľko ľudí, toľko chutí. Ja som si myslela, že mi to spolu chutiť nebude, potom som robila kamoške tortu s týmito dvoma plnkami a dala mi okoštovať 😀 a bola som prekvapená, že mi to chutilo.

lamps
18. jan 2012

@mizulienka prekvapená z toho, že to nebolo tak veľmi sladké ako som si myslela 😅

breberuska
18. jan 2012

Holky, prosím vás - budu poprvé v životě péct malý dortík (průměr formy 19cm)-stačí mi 0,5kg potahovací homoty??Děkuji 😎

mizulienka
18. jan 2012

@lamps som v pokuseni vyskusat to, takze teraz sa rozhodujem urobit k tomu orechovemu vanilkovy alebo tento karamelovy...davala si k tomu nejake ovocie? a aky dzem si prosim davqala?
a este jednu otazocku polievala si nejak korpus?

lamps
18. jan 2012

@mizulienka 😅 ovocie som nedávala žiadne ani džem, ale polievala som korpus kávou s rumom. Korpus som robila kakaový s mramorovým (1 plát kakaový a 2 pláty mramorový)

mizulienka
18. jan 2012

@lamps si zlata, dakujem za odpovede 😉 😉

lamps
18. jan 2012

@mizulienka 😅 nie je za čo, tak to sme už zlaté dve 😀 😀 😀

jakelina
18. jan 2012

@lamps já tady ten krém dělám často, je strašně dobrý, připomíná mi to nálň do karamelových větrníků, mňam

mizulienka
18. jan 2012

@jakelina tiez robis z takeho mnozstva cukru? ja som niekde citala, ze davali menej, ale nie som si vobec ista, ci sa mi to len nezda 😀 😝

jakelina
18. jan 2012

@mizulienka já právě dávám ani ne 200 g

jakelina
18. jan 2012

@mizulienka kdyby se ti to zdálo pak málo sladké, tak přidáš trochu moučkového cukru.

mizulienka
18. jan 2012

@jakelina super, dakujem vam obocom dievcence 😉 😵 😵

simasa
18. jan 2012

Baby, sice od veci, ale nieco na rozveselenie:
Byli jsme oblečeni a připraveni odejít na Silvestrovskou party. Rozsvítili jsme noční světlo, zapnuli telefonní záznamník, zakryli klec s andulkou a vyhnali kočku na dvůr. Zavolali jsme do taxislužby a objednali taxíka. Taxík přijel a my jsme vyšli z domu předními dveřmi. Když jsme vycházeli, kočka kterou jsme vyhnali na dvůr, proklouzla pod našima nohama zpět do domu. Nechtěli jsme aby zůstala uvnitř domu, protože se vždy když je tam sama, snaží sežrat andulku. Manželka si šla sednout do taxíku, zatímco já jsem se vrátil dovnitř, abych vyhnal kočku z domu. Kočka mi ale vyběhla do patra a já jsem běžel za ní. Manželka, která zatím čekala v taxíku nechtěla aby taxikář věděl že dům bude celou noc prázdný. Takže sdělila taxikáři že se hned vrátím, že jsem jenom šel dát dobrou noc své matce.

Po pár minutách jsem si sedl do taxíku vedle manželky. 'Lituji že mi to trvalo tak dlouho, řekl jsem když jsme se rozjížděli. 'Ta kráva pitomá se schovávala pod postelí. Musel jsem ji šťouchat ramínkem do zadku, abych ji dostal ven! Snažila se mi utéct, tak jsem ji chytil pod krkem. Pak jsem ji musel zabalit do deky aby mě nepoškrábala. Povedlo se ale! Odtáhl jsem ji po schodech dolů a vyhodil zpět na dvorek! Doufám že se zase nevysere do zeleninového záhonu!' Ticho v taxíku bylo ohlušující.

mizulienka
18. jan 2012

@simasa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dakujem, dobre som sa zasmiala 😀 😀 😀

janulkamartinko
18. jan 2012

@simasa Tak toto nema chybu :D az mi od smiechu slzy tiekli,super prihoda 😀 😀 😀

yamahafazer
18. jan 2012

@simasa dobre 😀 😀 😀

baby prosim vas mate presny recept niektora na ten besamelovy krem?musim si ho uz konecne zapisat moc dakujem

lamps
18. jan 2012

@simasa tak toto nemá chybu, až slzy mi tečú od smiechu 😀

lussy23
18. jan 2012

@larah prekrásna @jakelina jej zlatý chlapček a krásna torta @isabella_fly nádherná torta, páčia sa m itie kvietky a motýlik sú krásne sfarbené @mia114 - nádhera
@simasa 😀
Inak od soboty už zase pečiem =) Budem robiť waflové rožky a zimnú tortičku 🙂 A ešte chcem robiť medovníčky. My sa riadíme tým, že vianočne koláčiky či jjedllá si urobime hocikedy, keď budemeať chuť 🙂 Ja síce medovníky neľúbim, ale tak rada ich zdobím! 🙂

jakelina
18. jan 2012

@lussy23 no však co by ne 😀 😀 Když je chuť, tak třeba v červenci

anibas
18. jan 2012

@breberuska malo by to stačiť 😉

anibas
18. jan 2012

@simasa 100 bodov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
18. jan 2012

@mizulienka ja by som veru skusila bud ten vanilkovy alebo ten karamelovy to uz je podla toho co viac maju radi ale ten vanilkovy by to mozno trosku zjemnil nech to nie je tak karamelove. Ale ku karamelu isto nie ovocie nie vsade sa zase podla mna hodi a ked tak tak salkovy mi chutil len s bananom to bolo ok

dm1
18. jan 2012

@akme @yamahafazer @miciatko baby rozmysleli ste si to stretko v TN? Uz aj @pristela a @lusil2005 idu 😵

anibas
18. jan 2012

@dm1 Danka ako v práci ? už si sa rozhľadela ?

mrka2
18. jan 2012

karamelovy s bananikmi... mnaam 🙂

babule, ja som zase urobila objednavku za 35 ekca a to uz sa nechystam velmi piect 😠 ach jo..

anibas
18. jan 2012

@mrka2 😀 😀 😀 😀 veď bude pôrodné- mne prídu v piatok 5 vedrá PDT 😅 😅

larah
18. jan 2012

@pristela tak o tych ociach ti musim napisat moja. My mame cela rodina modre mama otec aj babka dedko, ale sestra ma hnede, no inac je cely otec 🙂

mizulienka
18. jan 2012

@yamahafazer
BESAMELOVY OD VLADA111
6 dkg hladkej muky, 6 dkg masla, spravit zaprazku, zaliat 400 ml mlieka, po zovreti odstavit....
po vychladnuti spojit s 20 dkg masla, 20 dkg praskoveho cukru, kakaom a Zltkom /ale ja to zltko nedavam/ huste to je dost a v lete neriskujem

takto to mam skorpirovane

lucula73
18. jan 2012

@mizulienka Luci ak nechceš ten krem čo dala lamps taký sladký,tak daj upaliť menej cukru,ja týc 300 gr. nedávam,lebo to je podľa mňa moc 😉
a ten čokoladový pudingový čo si robila....ja si to pamatám...preto bol taký pudingový,lebo tam šli až 3 pudingy do litra mleika,a máličko masla,len 200gr...tu máš pudingu málé....ja by som sa nebála....ja ho tiež robievam s tou bielou čokoládou 🙂