Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. júl 2011

@lamps já to taky znám, jenom tu něco vidím a už bych to chtěla zkusit.
Jenom o těch prázdninách není čas, pořád vařím, každý den pro šest lidí a mám dost práce i na zahradě a doma ani nemluvím. Nekonečný příbeh. 😒

daducha
11. júl 2011

@zlatat nádhernééé,tovje kvietky sú úzasnééé 😵 .Zelám uz iba samé krásne dni 😵 😵 😵

broucek2
11. júl 2011

@lusil2005 to bohužel u nás v 3+kk nejde, protože manžel okupuje dětský pokoj, neboť pracuje z domu a tak se nemám kam zavřít. Navíc už bude muset dětský pokoj uvolnit a přestěhovat si práci do ložnice. To už nebudu mít ani ty šuplíky, co mám teď

lusil2005
11. júl 2011

@broucek2 to hej 😖 velka pravda je, ze nikdy nieje dost volneho casu ani volneho miesta 😅

bzucinka2
11. júl 2011

@lusil2005 paradna torticka aj ruzicky su super 🙂

lamps
11. júl 2011

@lusil2005 no je pravda, že niekedy, teda dosť často musím ísť na "vysoké otáčky", keď chcem všetko stihnúť, čo treba. Ale nie je to až také hrozné, ako sa to na prvý pohľad zdá 😎 . Ja sa z tých mojich ratolestí veľmi teším a som veľmi rada, že ich mám. Pečenie je pre mňa relax a akýsi môj spôsob sebarealizácie. Aj keď som len v začiatkoch 😀 😀 😀 . Neboj, ty budeš v pohode stíhať tvoriť aj s dvomi dietkami 🙂 😵 🙂

lamps
11. júl 2011

@jakelina noo, presne viem, o čom hovoríš 😀 😀 😀 , ale neboj my sa z toho dostaneme, deti rýchlo vyrastú a my budeme piecť do zbláznenia, vnúčat budeme mať snáď pri štyroch deťoch dosť, tak bude aj pre koho 😀 😀 😀

yamahafazer
11. júl 2011

http://www.nomiland.sk/Shop/Vytvarne-potreby--V...
nasla som taketo drevenne kostice myslite,ze by sa snimi dalo robit ?su za dobru cenu

bzucinka2
11. júl 2011

@lusil2005 tak ty uz ake nenormalne krasne veci vyrabas, babiky su ako zive, hned by som jednu prijala a tie obrazy nadhera 🙂

daducha
11. júl 2011

Ahojte,
teda tu su stale krajsie a krajsie torticky, nestacim ani " laikovat " 😀 .Pridavam moje dve minulotyzdnove a tento tyzden ma caka iba jedna, normalne sa budem nudit 😀 .Aj tento vikend som mala volny, deti boli v soku ze som s nimi spala na zahrade cely vikend 😀 .Tesia sa , ze ich babka a dedko rozmaznavaju ked tam nie som a teraz nevyslo 😝

jajuuus
11. júl 2011

@yamahafazer ja si myslím, že nebudú moc dobré... či budú také hladké ako tie umelé... ja by som to radšej neriskovala... ale tož len môj názor 😉

jakelina
11. júl 2011

@daducha ty jsou nádherné

lussy23
11. júl 2011

@daducha - nádherné

lussy23
11. júl 2011

@kamilecka - nádhera a dcérke všetko naj @zlatat - prenádherné torty @eliska22 - zlaté @lusil2005 - nnádherné obrúsky i torta

@gabika11 - krásny

lussy23
11. júl 2011

@dajna11 - nádherné
@katy1979 - úžas

mizulienka
11. júl 2011

@daducha ten levik je uplne ako zivy 🙂 krasny...a tie srdiecko tiez velmi originalne 🙂

dajna11
11. júl 2011

@lussy23
@lussy23 dAKUJEM DAKUJEM

kamilecka
11. júl 2011

@lusil2005 a tie kose a veci aj predavas? Napr kolko stoji taky vacsi kos? A tie chnapky?

zuzan_ka29
11. júl 2011

@vinka ach jaj, no škoda:( ale teraz som si kúpila na zľavomate kupón na takú tu knihu s fotkami (na fotky z dovolenky) http://www.zlavomat.sk/sk/, tak aspoň takú by si mohla vydať:D ale 100 receptov???!!! to by sa tam asi nevošlo. ja 100 tort možno ani za celý život neupečiem, ale zjedla by som 😝 to kedy si všetky stihla?🙂

lusil2005
11. júl 2011

@kamilecka poslala som ti spravu, nech tu nepiseme mimo temu 😉

lusil2005
11. júl 2011

BABYYYYYYYYYYYY SUPER SPRAVA!!!!!!
z tolkeho chvalenia som dostala neodolatelnu chut zbehnut do obchodov (VELKA CHYBA!!!), a okrem ineho som bola aj v lidly.
od pondelka 18/7 su v lidly znova americke tyzdne!!! takze HOR SA NA MARCHMALLOWS!!!

jakelina
11. júl 2011

@lusil2005 to zase nebude v čechách 😒 ☹

jakelina
11. júl 2011

Můžu se zeptat, jestli někdo používáte tady tu hmotu??? Já zatím žádnou nekupovala, ale jak jsem projížděla internet, tak mě tady u téhle zaujala cena. Je dobrá nebo mám raději připlatit za Smarflex??? Chci to jenom na potahování, ne na figurky.
Děkuju.
http://www.webareal.cz/potreby-pro-cukrare/esho...

dadka212
11. júl 2011

@jakelina myslím, že @dm1 ju používa, ale v lete je hrozne mäkká a roztápa sa...ja som kúpila PDT špeciál a podla mňa je lepšia aj ako WI je velmi tuhá a perfektne vydržala na 40 stupňovom slnku

daria77
11. júl 2011

@lusil2005 no tiež som prišla práve z LIDLA a videla som tam vyvesené plagáty...takže už sa teším,v pondelok nabehnem 😀 .Chcem urobiť bráchovi tortu a išla som si tam kúpiť cukríky (rubino),ale ani chýru ani slychu...takže budem musieť strihať šmolkov, 😀 ,radosť veľká....
Takže v pondelok HOR SA NA MARCHMALLOWS!!!

dadka212
11. júl 2011

@daria77 u nás majú rubino aj v hypernove

jakelina
11. júl 2011

@dadka212 děkuju, já ji už objednala, zaujalo mě, že se nerosí v lednici a pomíchám to napůl s MMF, snad to nebude moc měkké, to MMF je spíš tužší a sušší, když tam dám všechen cukr jak je v receptu. No vyzkouším a uvidím.

dadka212
11. júl 2011

@jakelina hej aj @dm1 spomínala, že to mieša s MMF 😉 hlavne keď to farbí tak chytí aj sýte farby...

daria77
11. júl 2011

@dadka212 lenže u nás nie je hypernova ☹ ..inokedy ich majú dosť a teraz,keď ich potrebujem súrne tak ani jeden balík, nič 😒 .....no ,čo už,ešte mám tých šmolkov,tak niečo z toho dúfam bude 😀
inak baby,chcem urobiť klobásy,slaninu.... a skúšam len tak na nečisto miešať farby a malovať a stále to nie je ono...od klobásy to má teda ďaleko 😅 ,hm ako by to bolo najlepšie,neviete náhodou???

lusil2005
11. júl 2011

@jakelina ja som z nej prave kupila 5 kilove vedro v zeelandii, ale nie tuto obycajnu ale special. ta by mala byt trosku tuhsia, lepsia na leto. baby vraveli ze to RDI je dost makke. ale este som s nou nerobila 🤐