Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
19. júl 2011

@ellise praveze neviem, pre moje kolegyne som robila gastanovy krem a velmi to v praci vychvalili, tak by asi chcela ten, len neviem, ten je tiez s kyslou smotanou, nie taky pevny

marci2305
19. júl 2011

@alionuska No to som ešte nepočula...Perfektný nápad. Ja kupujem na torty poťahovú hmotu K2. 1 kg vychádza u nás okolo 6 Eur. Dobré sa s tým robí, len sa rýchlo topí, keď je horúco. Tiež si zafarbujem ale gelovými farbami. Tá tvoja hmota rýchlo tuhne a dobre sa s ňou pracuje?

marci2305
19. júl 2011

@mizulienka Tak daj ten receptík. V mraziaku mám gaštanové pyré a ešte som sa neodvážila s ním nič robiť, resp. nenašla som odskúšaný recept.

marci2305
19. júl 2011

@eliska22 Šikovná....To musela byť riadna prplačka..🙂

ellise
19. júl 2011

no jo, když v česku kaštanové pyré nekoupíš

anjelicek26
19. júl 2011

@ellise - ono ladove gastany sa predsa da kupit bonboniera, nie? Alebo take cokoladove tycinky? Vraj sa daju rozpustit v slahacke ako cokolada a potom vyslahat, chuti to podobne (ci sa mylim?)

mrka2
19. júl 2011

@anjelicek26 no to asi nie je to iste, to sa tak volaju podla mna preto tie tycinky,lebo vyzeraju ako gastany, podla mna to vobec nechuti ako gastanove pyre 😕 🙂

mizulienka
19. júl 2011

@anjelicek26 s gastanovym pyre to ozaj nema nic spolocne, gastanove pyre ma vyraznejsiu a taku inu chut 🙂

marci2305
19. júl 2011

@mizulienka Ďakujem....🙂

anjelicek26
19. júl 2011

Aha ok uz som poucena, skutocne gastanove pyre som nejedla ani nepamätam, asi ked budeme na Slovensku behnem do cukrarne 😀

zuzana124
19. júl 2011

@mizulienka ja som robila zatiaľ len 2 svadobné a plnka do obidvoch bola falošný parížsky lebo taký si žiadali a vydržala, nepokazila sa. Boli to 2 poschodové srdcia jedna vážila 4,5kg a druhá skoro 6kg lebo som dala hrubší poťah.

ellise
19. júl 2011

@mizulienka ty budeš takový můj předvoj, počkám co nakonec uděláš a pak se nechám inspirovat 🙂 já peču až na 13.8.

mizulienka
19. júl 2011

@ellise ja az na 10.9. 😉 som napisala inac? 🙂
baby a davate aj ovocie do svadobnych?

@zuzana124 ja rozmyslam, ze by som spodok dala parizsky a vrch tu gastanovu plnku
Zuzka ako robis parizsky prosim ta? dakujem 😉

lusil2005
19. júl 2011

@katy1979 skor rozmyslam nad tym, ze ked mi zacnu kontrakcie, ci nenaplnim rychlo korpus a neurobim pre sestricky na porodnici nejaku sup sup torticku 😀 😀 😀

anjelicek26
19. júl 2011

@lusil2005 - ty si ale exot 😅 😅 😅 Juuuuj take uzasne veci inak pecies na to, ze pecies len tak kratko, sa fakt musim chytit za srdce a zacat viac snazit, ale teraz v lete 6 tyzdnov dovca nebudem piect ani tuk, ked tak nejaku nepotahovanu zalezitost na chut pre nasich 😅

lussy23
19. júl 2011

@eliska22 mádhera @marci2305 - prekrásna
@anjelicek26 - krásna torta. Dcérku musia v škole milovať, keď toľko krásnych toriet im doniesla =)
@daducha - nádherné torty

katy1979
19. júl 2011

@lusil2005 nezabudaj ze druhy porod byva ovela rychlejsi tak nie ze porodis doma pred trubou. ci myslis ze potom tie sestricky na teba budu milsie ci to slahnes nejakej na hlavu. opovaz sa a daj si uz pohov holka

eliska22
19. júl 2011

@lusil2005 ty fakt porodíš doma v kuchyni 😀

anjelicek26
19. júl 2011

@katy1979 - to je fakt, my sme takmer rodili v aute, prvu hodku som kontrakcie predychavala, ze vsak tri tyzdne pred terminom sa do porodky nechystam ehm... potom uz rychlovka obliekat drahy, ja, Sasenka, cestou do porodnice uz kontrakcie kazdu minutu, potom beh do porodnej saly, tlacit a uz krpec krical 😀 Vyrazit o stvrt hodku neskor a fakt sa narodi pocas jazdy 😎

lusil2005
19. júl 2011

@anjelicek26 ty nestras, prvy porod trval 4 hodky!!! ale tak, porodnicu mam tu pri dome. nastastie. ale mi robite stresy, neviem ci si nejdem konecne zbalit tasku 😀

broucek2
19. júl 2011

@mizulienka počítá se běžně cca 100g na porci. Já dělala každé patro bráchovi jiné. ořechové s pudingovým krémem, melírovaný s karamelovým krémem a piškotový s čokoládovým krémem a počítám, že měl tak 10 kg a nesnědlo jej ani 60 lidí. Ještě zbylo poslední patro. Byl ale čtvercový.

broucek2
19. júl 2011

@lusil2005 tade už máš celkem nejvyšší čas, ale chápu tě, já ji balila až ve 41.tt

anjelicek26
19. júl 2011

@lusil2005 - ale ano, Saska 4 hodky, Max ani nie 2,5 od prvej slabunkej kontrakcie 😀

broucek2
19. júl 2011

@anjelicek26 závidím, mých 10h s pomocí bylo šílených. Nedokážu si představit ještě delší porod, jak nekteré kamarádky měly

mizulienka
19. júl 2011

@broucek2 dakujem 🙂 oni nechcu nejaky maslovy, ze chcu nieco lahke, ale bojim sa, ze ked to bude taky lahkky krem, ze to neunesie to vrchne poschodie...
a davala si prosim ta aj ovocie?

katy1979
19. júl 2011

@lusil2005 no ak prvy trval styri hodiny tak pri druhom nestihnes ani trubu vypnut.
mne prvy trval 14hodin a druhy nooo 😀 o 10,00 som este netusila ze rodim az lekarka na poradni sa ma divne pytala ci mam tasku zo sebou. byvala som kusok tak ze okamzite pre tasku a supom naspat. bola som na 4cm otvorena a nevedela som o tom. maly sa narodil o 13,00 a byt na mne a nie na sestrickach tak sa narodi este snad o 15 minut skor.
tak si umerne vypocitaj tie tvoje 4hodiny 😀 prosim ta len do tasky si nebal zehlicku na marcipan a ziadne kliestiky a podobne somarinky.

lenocka23
19. júl 2011

@lusil2005 no ja som druhy porod mala tiez tak 4 hodky od prvej kontrakcie... som myslela ze predycham a sestricka ma zvozila ze uz mam lezat na koze... 😀

mizulienka
19. júl 2011

@lusil2005 ja som tiez pri druhom ledva stihla prist do porodnice, stale som si myslela, ze to este nie su skutocne kontrakcie, ze to prejde 😀 tak som si pre istotu dala este horuci kupel a kontrakcie nabrali na intenzite, prisli sme do porodnice a za hodku a pol bola katka na svete :0) bol to krasny porod 😉

lusil2005
19. júl 2011

@katy1979 nene, len jeden baliiiiicek SFS a kostice... to bude stacit. z porodnice pridem s botanickou zahradou 😀 😀 😀