Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
22. júl 2011

@katy.m - krásna @lusil2005 - prekrásne
@reruna - kráasnučká
@anjelikbambulka - nádhera

jakelina
22. júl 2011

Přidávám moji dokončenou svatební. Zítra ji vezme na svatbu, snad se bude líbit a přes noc mi nějak nezvlhne a nebo nespadne. Je zdobený zlatými růžemi a zlatou stužkou, jenom mi to nejde moc nafotit. 😒

mizulienka
22. júl 2011

@lusil2005 nadherne su obidve, ale fakt, ty uz pecies torty ako keby si sa tomu venovala minimalne rok..uplne do detailov a drotikovat si sa kedy naucila? 😕

miroslava72
22. júl 2011

ahojte kocky. Prosim Vas o radu.Dcerke robim k 3.roku tortu v tvare kinder vajicka. Prva takato potahovana torticka. Jej rozmery su dlzka 30cm x sirka 25 a na vysku je nejakych 13-15cm. Kolko marcipanu ci inej hmoty potrebujem na potiahnutie takejto torty?
Dakujem .

mizulienka
22. júl 2011

@jakelina ach jaaj ta je kraaaasna 🙂 a tie ruze su nadherne.
baby vy ake krasne torty peciete :0)

mne sa nejak nedari, od pondelka modelujem na zajtrajsiu tortu a nejak mi nejde nic od ruky, korpus krivo odrezem, prvy krat sa vobec netesim z torty, dufam, ze to aj tak nebude vyzerat 😕

jakelina
22. júl 2011

@mizulienka děkuju 😉

lusil2005
22. júl 2011

@jakelina tak ta je nadhernaaaa!!!!!

@mizulienka dakujem dakujem!!! mne na tej promocnej stale nieco nesedi, ale neviem co. ale uz kaslem na to. uz si ju boli zobrat, tak hadam budu spokojni.
hehe drotiky sa mi tak nejak priplietli do ruky 😀 tusim na jednej som to raz skusala, a odvtedy az teraz. ale paaaaci sa mi to!!! ide to sup sup 😅

jakelina
22. júl 2011

@lusil2005 mně se na promoční líbí všechno, krásné je to mramorování.

daria77
22. júl 2011

Baby,pomoooc,zle je,rozpadáva sa mi torta ☹ .....Robím fľašu v krabici,resp.v drevenej bedničke,celé kraje -okolo som spravila pomocou tortových oplátok-to bola asi chyba...všetko som obtiahla,pekne to držalo a pri prenášaní sa mi to,no skrátka ako to povedať-boky sa mi celé otvárajú,oddaluje sa to ☹ ☹ .Torta má už teraz okolo 7,5 kg,keď je v kľude ,tak pohoda ,ale akonáhle ju dvihnem...horoooor 😒 .Neviete mi poradiť,čo mám s tým robiť????? Prosím

martinex
22. júl 2011

@daria77 ja by som to dokola obmotala stuhou,ta ti to stiahne a bude to aj dobre vyzerat...vies,ze akoze masla okolo krabice 😎

daria77
22. júl 2011

@martinex stalo sa..pomohlo iba na chvíľu .... ☹ ☹ ☹

martinex
22. júl 2011

@daria77 a nie je to tym ze mas makky podnos na tu vahu?ze sa ten prehyba a preto aj torta povoli?

daria77
22. júl 2011

@martinex ja fakt neviem ☹ ☹ ,či náhodou ,tie tortové oplátky nenaťahali do seba vlhkosti a preto sa to otvára...teraz neviem,či si nemám ísť zarobiť novú hmotu a skusiť to len obtiahnuť ☹ ☹

lamps
22. júl 2011

@jakelina tá je neskutočne krásna 😅 🙂 😅

dajna11
22. júl 2011

tak tu je moja prvá na zakázku.....ak sa nahrá obrázok🙂

katy1979
22. júl 2011

@lusil2005 najprv kukam torty ze ty brdo az potom ze to si ty. fuuuha dievca klobuk dole aj ten promocny. to je ina parada. a fakt si daj uz pohov a mas povinnost sa tu kazdy den hlasit

pass
22. júl 2011

@dajna11 kráásna, už sa na ňu tešíme 🙂))

dajna11
22. júl 2011

@pass ufff.padol mi kamen zo srdca🙂ale páči sa aj mne🙂som spokojná🙂

romanelka2
22. júl 2011

@dajna11 ahoj odkial si? ak by som chcela objednat u teba 😉

romanelka2
22. júl 2011

@lusil2005 ahoj kolko vide taka torta? cenovo? som z ba D 🙂

eliska22
22. júl 2011

@jakelina úžasná, určite sa bude páčiť 😉

jakelina
22. júl 2011

děkuju všem za pochvalu, jste zlaté. 😉

dajna11
22. júl 2011

@romanelka2 ahoj...ja som od nových zámkov🙂

romanelka2
22. júl 2011

@dajna11 skoda ja z z bratislavy

katy1979
22. júl 2011

vsak nove zamky z blavy nie su tak daleko, kvoli dobrej torte sa oplati cestovat 😉

dajna11
22. júl 2011

@romanelka2 no škoda🙂

broucek2
22. júl 2011

@jakelina @lusil2005 Holky, krásné dorty jste vyrobily

lencza
22. júl 2011

@lusil2005 to máš vlastně pravdu, jak v tom není ještě máslo, tak by to taky nešlo, nějak mi nedošlo, že tam šlehám ještě máslo......chybička se vloudila 😅 😅 🙂 🙂

katulkaaaaaa
22. júl 2011

baby prave som dokoncila 🙂 este zajtra dorobim stale sa mi na tom nieco nezda 😒 ten okraj na krstinovej torte je na foto hrozny ale v skutocnosti je ok
@jakelina naaadhera,v septembri budem robit na svadbu potom si pridem pre rady 😉
@dajna11 skvele!!!

jakelina
22. júl 2011

@katulkaaaaaa poradím, ale uvidím zítra, jestli se mi dort nějak nesesedne nebo nepokřiví. Normálně mám z toho nervy, že ráno vstanu a něco se mu přes noc stane. Nebo mi cestou sjede z tácu atd.... 😒 😒
Ty jsou krásné, chlapeček se jmenuje jako můj manžel.