Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
24. júl 2011

@marketa137 mám radši tenké (já vyvaluji i na 1 mm), ale vzhledem k té šlehačce doporučuji tak 3 mm. Nech to zaschnout aspoň přes noc vykrájené.

jakelina
24. júl 2011

@marketa137 já právě z marcipánu nedělám a MMF, které používám já hodně rychle schne. Kdybys to chtěla jako by ohýbat přes okraj dortu, tak to vykroj a dej přímo na dort až ho budeš mít hotový, ať se ti to nepoláme.

broucek2
24. júl 2011

@jakelina @market137 marcipán schne hoodně pomalu, takže i druhý den půjde ohýbat

marketa137
24. júl 2011

@jakelina žádné ohýbání 😀 , jen takhle nějak http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28885 a doprostřed si viki vybere v cukrárně nějaký model 😉 . Takže den před vykrájim raději silnější, právě se bojim aby to neteklo když pod to bude pařížská šlehačka 😒

jakelina
24. júl 2011

@marketa137 šlehačka by pod to asi být neměla 😒

marketa137
24. júl 2011

@jakelina ale v odkaze jí má a hvězdy taky vypadají že jsou z marcipánu ne?. Nebo to mam polít čokoládou? Ale to azs enevim jaks e bude chovat paříž když to poleju čokoládou 😒

lusil2005
24. júl 2011

@daria77 jasneeee, v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny. tie nemam, tak som do toho zamiesala lesnu zmes. je to neenoormaalneee!

bzucinka2
24. júl 2011

@dadka212 ze len tak pre vas k obedu, tak to nestiham ani omylom a este si aj korytnaciaka tvarovala, sikulka🙂

bzucinka2
24. júl 2011

@reruna ale nakoniec sa ti to podarilo krasne, aj orchydejka je super 🙂
@desmodka suprova 🙂 taka na schladenie 🙂
@katulkaaaaaa tak mne sa taketo podobne tiez neda pouzit na marcipan, resp.neviem ako na to, ale jakelina mysli asi nieco ineho, aspon mi to ine pripada 🙂
@monika_123 chcem sa ta opytat, tie podlozky (ruzova, modra, fialova) maju aky rozmer a ci nebudes mat aj zelenu🙂
dakujem

jakelina
24. júl 2011

@marketa137 teď čtu ten recept, tak asi může, když to tam dává, ale pod marcipán by měl být krém s máslem, jinak se může ten marcipán topit.

yamahafazer
24. júl 2011

@broucek2 ale ty mas tusim tieto http://www.dekordort.cz/product/plastove-formy-... lebo tieto zevraj su jednoduchsie od tych co mam ja ja mam tie co davala jakelina link a je pravda,ze kazdy si musi najst svoju techniku ako mu to pojde lepsie

bzucinka2
24. júl 2011

a zabudla som pridat moje minulotyzdnove 😉

marketa137
24. júl 2011

@jakelina tak vyzkouším a uvidíme jak to dopadne, v nejhoršim hvězdičky hned po oslavě sundam 🙂

dm1
24. júl 2011

@monika_123 potom daj vediet ja si pre seba isto 2 tie krajky nejake vezmem by som si vybrala. A hento nie je dobre vidiet tu je to malicke skus poslat mailom

lussy23
24. júl 2011

@bzucinka2 - prekrásne
@broucek2 - krásne ružičky
@yamahafazer nádhera

lussy23
24. júl 2011

@desmodka - nádherné

monika_123
24. júl 2011

@bzucinka2 50x50 cm.a bude aj zelene,niekedy v auguste 😉

bzucinka2
24. júl 2011

@monika_123 oki tak este pockam a potom objednam viac veci naraz 🙂

jakelina
24. júl 2011

@bzucinka2 krása 😉

reruna
24. júl 2011

Děkuju vám za liky, mamce se líbilo a chutnalo, ale zblízka byly ty nedookonalosti fakt vidět, fotka je tady zmenšená... nebo jsem už taky tak postihnutá a vidím, co bych dříve si nevšimla a když vidím vaše dorty, tak bych taky chtěla takové tvořit a vždycky se mi něco pokazí...
@jakelina no vidíš, měli si hned objednat od tebe ten hlavní svatební!

Jaké máte kostice?, žádné nemám a docela mi už chybí...

mizulienka
24. júl 2011

dievcence iba tak narychlo...prosim napiste mi svoje nazory...mam zakazku tortu na prve narodeniny...spodok moze byt klasika korpus a tvarohova plnka ale vrch...citujem "nieco piskotove bez cukru pre drobca (moze piskoty detske napr. sunar, ovocie (jablko,banan,mango,broskyna,marhula,nekatrinka (nic citrusove) ...a moze biely yogurt 10% tuku ;DDD aka som narocna cooo? ;)"
akoze neviem si predstvit, co by to asi tak mohlo byt...myslite, ze mozem polozit na spodny korpus nejaku smotanovu torticku s piskotami alebo trubickami okolo? neviem, ci to neroztopi potah alebo tak...prosim poradte 😕

dadka212
24. júl 2011

@mizulienka a keby si urobila tak ako @jakelina že by si položila na spodok oplátku a na to dala tú piškótovú tortu? poťahu na spodku by sa nič nestalo...

daria77
24. júl 2011

@lusil2005 ďakujem,si moc zlatá,vyskúšam určite 😀

reruna
24. júl 2011

@mizulienka tak tomu nerozumím - piškotové bez cukru? podle popisu myslím, že si představuje pro malého nějaký nepečený dort jen s piškoty a jogurtem a ovocem, tohle podle mě na spodní korpus nedáš... to by asi ten potah spodního korpusu roztopilo. Ta oplatka by myslím v tomto případě moc nepomohla, jakelina měla ten vrch normální upečený korpus.... Zeptej se jí ještě jednou, jak to myslela, jestli máš upéct nějaký korpus bez cukru nebo tam chtěla jen piškoty (ale ty teda bez cukru taky neznám že by se vyráběly, bez lepku ano, ale bez cukru.... 😲 ) a recept na piškot bez cukru teda taky neznám...
nebo jí navrhni, že uděláš dorty prostě dva, jeden klasika pro dospělé na oslavě a jeden nepečený jogurtovo ovocný s piškoty pro prcka, ten může být klidně maličký - já to tak dělala, malej tam měl dookola ty velké cukrářské piškoty, vespod taky piškoty, pak hustý pudink s nastrouhanými jablky, a jogurt s tvarohem trochu osladěný... a nahoře jen pár ozdob z mmf - krteček, sluníčko atd.

mizulienka
24. júl 2011

@monika_123 prosim aj ja lbajarova@centrum.sk, dakujem.

mizulienka
24. júl 2011

@reruna to je vyborny napad, ze 2 torty...napises mi prosim, hoci aj do IP, ako si presne robila ten nepeceny dortik, myslim, tie plnky aj ako si davala piskoty a tak...dakujem velmi pekne 🙂

jakelina
24. júl 2011

@mizulienka no to taky nevím co bych upekla 😒

mizulienka
24. júl 2011

@jakelina ja mam v poslednom case take divne zakazky 😕

mizulienka
24. júl 2011

dnes rano som sa spamatala, ze ma moja neterka narodky, tak som jej iba tak narychlo upiekla tortu 🙂 ked sa ma pytala, ze pre koho to je, tak som vravela, ze pre jednu pani, potom ked sme jej blahozelali s tortou, tak plakala od dojatia 😵

lamps
24. júl 2011

@mizulienka to je určite tá najkrajšia odmena, akú si mohla za tortičku dostať 😅 😀 😅