Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. sep 2011

baby mozem dat do mraziaku zaklad na parizsky? roztopila som bielu coko v slahacke, ale uz to nepouzijem.

yamahafazer
4. sep 2011

@mizulienka a ako ju mas uskladnenu len v saciku lebo ja mam tiez zafarbene kusky co mi ostanu a dam ich do sacika a potom este vtom original vedre ich mam a este sa mi toto nestalo vobec nevyschla a to ju mam normalne v izbovej teplote ani spajzu nemame

katy1979
4. sep 2011

@mizulienka no ja som teraz dala ale popravde netusim co z toho vznikne ked to vytiahnem

lucisa
4. sep 2011

Mám dotaz, tento týden od pondělí 5.9. bude v akci v Lidlu v prodeji kaštanový krém, je to od fy Frozen dream, na netu ještě aktuální leták nemají, jen do dnešní neděle.
Máte s tím některá zkušenosti, to je totiž poprvé, co vůbec někde v CZ vidím kaštanový krém/pyré, tak bych to chtěla vyzkoušet.
Je to 250 gr balení za 19.90 kč.

reruna
4. sep 2011

@lucisa wau, leták nemám, ale hned zítra tam naběhnu na to slavné kaštanové pyré 😀 😀 podle toho to vypadá, že to bude něco podoobného, co mají na Slovensku - mražené, balení by odpovídalo, i cena

lucisa
4. sep 2011

@reruna Já jsem na to právě taky zvědavá, tady doslovný přepis z letáku:

Zkuste náš tip! Lahodný dezert Kaštanový krém se šlehačkou:
Kaštanový krém nastrouhejte, rozmixujte do hladka a ozdobte šlehačkou a čokoládou......

Tak snad to bude ono, ale i kdyby to bylo něco bléé, nebude mě ta dvacka tak bolet.

reruna
4. sep 2011

@lencza já jsem si objednala ty druhé z leva - vlnka a zoubkovaný oblouček, ten oblouček už mám, ale dám ho sestře a tu vlnku bych si nechala, ta se mi taky líbí a ta sada těch 100 ks, nevím, na té fotce není dost dobře vidět, jaká je ta abeceda... to mě moc nepřesvědčilo, vem si raději nějaké vykrajovače s pístem, využiješ motýlky, gerbery, kytičky atd. a abecedu si raději objednej jinde...

reruna
4. sep 2011

@lucisa já mám tento recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301 a holky tu dávaly ještě trochu jiný... tak to by mohlo být ono

mariann2
4. sep 2011

@ikula2 maju aj u nas na MMB veci na pečenie, pozri http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095792&tab=2 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11801635&tab=2 z tej prvej som si objednávala, som zvedavá čo príde a dostala som aj zľavu 🙂

lussy23
4. sep 2011

@monika76 - nádherná

ikula2
4. sep 2011

@mariann2 dakujem ja som to vobec nenasla, ale teda teraz pozeram a ten valcek na potahovku maju na mmb za 13, 90e a na tej ceskej mmb tusim za nejakych 100kc 😲 , tak ja asi objednam z tej ceskej pani mi napisala, ze ak chcem posle mi len postovne bude drahsie tak si to skusim spocitat. Baby a nechcel by este niekto z toho ceskeho mmb, zlozili by sme sa na postovnom.

lawli
4. sep 2011

@bianca kúpila som ich u vietnamca vo Svidníku...ak poznáš nový obchod v Centre voľného času 😉

lawli
4. sep 2011

@lussy23 ďakujem krásne ,aj oslávenkini sa páčila a hlavne chutila 😵 😵 😵

@katulkaaaaaa vďaka za pochvalu....a aj za tvoj obdiv ,vypekám ,lebo ma to veeeeľmi baví a neviem povedať nie...a s bruškom sa dá v pohode ,aspoň ja sa cítim fajn 🙂 (zatiaľ....klop-klop 😀 😀 😀 )

mariann2
4. sep 2011

@ikula2 skús prosím zistiť, čo by vyšlo poštovné, ak by to bolo výhodné, pripojila by som sa k tebe

ikula2
4. sep 2011

@mariann2 pani mi napisala, nech si pozriem cesku postu, ale zial ja to neviem pozriet zalezi na hmotnosti balika, ale ratam ze do 10eur max, ale to je vela urcite to bude menej

adrianai
4. sep 2011

Ahojte žienky, asi je to už aj zbytočné, ale krásne tortičky ste popridávali - ako vždy 🙂
Ja som dnes robila pre moju sestričku tortu,skúšala som "krém" zo smotany a čokolády - mňamka to bola 😉 A konečne sa mi podarilo pekne vyhladiť povrch - hurá hurá 😀

adrianai
4. sep 2011

@vlada111 ahoj, môžem sa spýtať, akú hmotu používaš, príp. kde kupuješ? vidím, že si tiež z TT, tak ma zaujíma, či je možné aj niečo u nás zohnať alebo len cez net 😀 inak videla som posledné tortičky - sú prenádherné 🙂

mizulienka
4. sep 2011

@adrianai krasna torta, tie kvetinky velmi pekne.

simasa
4. sep 2011

@ikula2 http://kzas.ceskaposta.cz/eep_zkal/CountProduct...

Idem popozerat, co tam ponukaju a mozno by som sa aj pridala.

fatima30
4. sep 2011

baby poradte nejaku jednoduchu pre rocneho chlapceka do stredy prilozte foto.prosim nejake zvieratkove....
nemyslim recept ale potiahnutie

ikula2
4. sep 2011

@adrianai jej no nieco taketo mam aj ja v hlave, o tyzden chcem podobnu robit
@simasa jasne pozri si a kludne mi napis do IP a tie poplatky som pozrela aj ja, ale iba poistene baliky mi vzdy vyhodilo a nechcem to poistovat, to je zbytocne, vsak ked je to na dobierku

broucek2
4. sep 2011

@lencza v\brala bych si ty, co jsou nejvíc vpravo

bianca
4. sep 2011

@lawli ja svidnik moc nepoznam ale muz ano tak v pohode.Skoda ze sme sa nedostali teraz v sobotu na let.den.Sice ani info o pokladoch som nemala 😀

dm1
4. sep 2011

@katulkaaaaaa no zalezi aka je velika. davam kazde poschodie zvlast na tenky kartonovy podnos a do spodneho pichnem cukrarske palicky ktore skratim ako potrebujem a este obalim do strech folie tak aby na konci trcala folia a dalo sa to za nu vytiahnut v pohode a nemuseli palicky dolovat z torty. Ak je vrchne poschodie tazsie davam aj pod neho palicky ale vacsinou nie ak su priemr do tych 16 tak nedavam. Stredovu palicku cez vsetky poschdoia som dala len teraz nedavno prvykrat ked boli take horucavy a torta cestovala inak nedavam

anibas
4. sep 2011

@fatima30 napr.

broucek2
4. sep 2011

@fatima30 dělala jsem takovou - není problém ji udělat v modrém

swiss
4. sep 2011

pridávam môj druhý pokus, je to už lepšie,ale stále tomu ešte veeeeeeľa chýba. Hlavne keď mi pri tom asistuje náš drobec, tak to je koniec. 🙂 No bolo to len pre rodinu a zatiaľ sa páčila a aj chutila, tak som celkom rada. Najbližšie idem skúšať smartflex, tak som zvedavá ako to dopadne.

fatima30
4. sep 2011

@broucek2
ta prva je tazka,ale toho macka som si uz nasla postup a este nejako upravit 😝

zuzana124
4. sep 2011

ahojte veľmi pekne ďakujem za liky a za milé komentáre 🙂 Idem si ku vám po radu, neviete mi poradit kde by som mohla kúpiť túto figúrku http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... je to tá objatie tu ju majú momentálne vypredanú. Potrebovala by som ju na 23.9.2011. Vopred vám ďakujem 🙂

fatima30
4. sep 2011

@anibas
ako robis tie pismenka?