Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@mizulienka sama neviem kde sa toho tolko nabralo,poviem ti ze sa mi o tom uz aj sniva 😲 mam na piatok narodeninovu pre 2rocne dievcatko s mackami mio mao....akasi rozpravka ani netusim ako to spravim 😀 dve na svadbu jednu s orchideami a druhu s slnecnicami....len jednoduche kruhy...na sobotu 3D dinosaurus 😕 a este licim nevestu a druzicku....a nedelu mam pre chlapca 2 rocneho tortu s traktorom,dalsiu tortu ako podakovamie s gerberami a este malinky kruh s kolieskami....a to idem nedelu skoro rano na burzi do rakuska s kamoskami 😀 baby myslim ze pondelok nebudem vediet ako sa volam 😀 ja sa utesujem tym ze stvrtok je sviatok vsetci budu u nas doma,cize deti ,,dufam" neuvidim,a budem moct len piect a inak to vidim na dlhe noci 😀 esteze ma humor neopusta

mizulienka
11. sep 2011

@katulkaaaaaa drzim palce, zvladnes to 🙂

katulkaaaaaa
11. sep 2011

baby tu su tie motyle zo vcerajsieho skolenia na torte 🙂 tato sikulka nas vcera vela veci naucila pozrite jej stranku zakusky-torty.eu

mizulienka
11. sep 2011

@katulkaaaaaa to je nadhera s tymi motylmi

petusko
11. sep 2011

@katulkaaaaaa tiez mam toho bud. tyzden vela, tak som si objednala PDT. Tiez sa mi s cukrikmi nerobi tak dobre ako kedysi a este vacsi problem je ich vobec zohnat 😖 Smolkov aj tych ruzovo-zltych je plno, ale na bielu hmotu velky problem. Tak nebudem riskovat 😖
Dufam, ze coskoro budu v Lidli americke dni, inak som nahrata 😅

katulkaaaaaa
11. sep 2011

a na dalsej foto...je to naaadherne

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@petusko ja rozmyslam ze sa ich asi zbavim 😒 pozrem kolko ich mam posuniem ti ich ak budes chciet,vyskusam teraz tu PDT a ak budem spokojna tak s MMF uz robit nebudem,dam ti vediet

mizulienka
11. sep 2011

@katulkaaaaaa kati si vravela, ze sa to robi cez stencil, ale ako povyrajuje tie medzierky na kridlach? 😕

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@mizulienka luci s britvou to je uz ina prplacka 😕

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@petusko z ktorej stranky si si objednala pdt?

petusko
11. sep 2011

@katulkaaaaaa z cukrarskepotreby 😉
no uvidim, ak sa mi bude robit dobre s PDT, tak mi mozno aj americke dni uz budu ukradnute 😀 😀

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@petusko tak budeme dve,dame si vediet 😀 vcera na tom skoleni nikto okrem mna nepouzival mmf 😕 a to nas tam bolo 27

bianca
11. sep 2011

@katulkaaaaaa mio mao su macky 😀 a su jednoduche nastastie jedna cierna a druha biela ak sa nemylim lebo Minimax mame uz dlhsie zruseny

petusko
11. sep 2011

@katulkaaaaaa @bianca mio mao chodia aj na JimJam 😅
@katulkaaaaaa wau, tak asi nieco na tom bude, ze tie cukriky su ine a nerobi sa s nimi uz tak dobre 😒
Urcite dam vediet, akos a mi robilo 😉

Teraz este hladam niekde nejedle ozdoby, take perlicky na drotikoch a pod. do kvetinovych tortiet a nic sa mi nepaci 😅

bianca
11. sep 2011

@petusko ja som si teraz kupila v Mobelixe ,,diamanty,, ale velke a len cakam na dajaku prilezitost a su tam

luci79
11. sep 2011

tak tu je to moje zaoblene srdiecko....dakujem Vam dievcata za rady ako postupovat...mohlo byt aj lepsie, ale som v celku spokojna...
a este jedna mini torticka, zo zbytkov, pre nasu malu oslavenkynu 🙂

lamps
11. sep 2011

@ikula2 🙂 no včera večer mi písala, že ešte nevie, či si ju dá upiecť mne. A ak si ju dá upiecť tak tam chce mať ten vak na palice, palice, zástavky a aj to auto, ktoré vozí golfistov. Ja mám takéto inšpirácie: http://www.flickr.com/photos/25016830@N03/24053..., http://www.flickr.com/photos/cakechester/415564.... Len ešte rozmýšľam ako urobím na aute tie tyče, ktoré držia strechu a ako vystužím tú strechu, aby bola pekná rovná. Inak tortu ak ju teda budem piecť ja, chcú na začiatok októbra.

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@bianca dakujem s tymto linkom si mi velmi pomohla 🙂 super tak tie su jednoduche,to mi odlahlo 🙂

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@petusko objednala si si to cez kuriera?alebo postou?lebo sa bojim od nich objednat maju sice super ceny ale vtedy ako mi balik isiel tri tyzdne.... 😠 viem ze mali vtedy chaos,tak dufam ze to bude teraz ok

petusko
11. sep 2011

@katulkaaaaaa cez kuriera, uz v piatok mi pisali, ze v nasl. prac. den mi to donesie. tak dufam, ze neklamali 😅

katulkaaaaaa
11. sep 2011

@petusko super tak tam objednam aj ja dufam ze do stvrtka pride 😉

bianca
11. sep 2011

@katulkaaaaaa nemas za co.Nasa na tom ficala.Hlavne nech sa dari.

broucek2
11. sep 2011

@katulkaaaaaa ty jsi šílenec. Když si vezmu, kolik mi trvá jedna dorta, nechápu, jak to zvládáš

ikula2
11. sep 2011

@bianca jeej tak ja normalne rastiem, ze si niekto ulozi moju torticku na inspiraciu 😅
@yamahafazer dakujem 😵 vsetkyyyym inac ty mas teda riadny vojensky arzenal 😀

ikula2
11. sep 2011

@lamps vidis to auto ma nenapadlo, zrovna som rozmyslala aby ta torta nebola taka prazdna, len ono aj tak vyzera ako na tom obrazku? Tu strechu staci nechat vytvrdnut a bude drzat.
@katulkaaaaaa naj cena je PDT cukrarskepotreby.eu a od Moniky na webareal

ikula2
11. sep 2011

@luci79 to srdieck je krasne a super zaoblene, sa ti vydarilo potiahnut

yamahafazer
11. sep 2011

@ikula2 este ich mam viac lebo raz som robila vojensku tortu a potrebovala som inspiracie tak som hladala a som si poukladala

nemate prosim niekto sablonu na sandalkove topanocky pre dievcatko?

ikula2
11. sep 2011

@katulkaaaaaa kati to nemyslis vazne ze tato pani vas ucila? Sak ona byva tu blizko a mne robila na svadbu tortu 🙂 aj malemu na krstiny, by som ale vobec nepovedala ze je taka sikulka. No ale to musim zistit ci nerobi aj u nas take stretko.

yamahafazer
11. sep 2011

@katulkaaaaaa tie motyle su suprove nemas nafoteny postup ako ste to robili?