Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
21. nov 2011

@miciatko Však je náááádherná...!!!

anibas
21. nov 2011

@maca77 áno - z lidla je veľmi dobrý - Harvin

dm1
21. nov 2011

@anibas diky za ponuku este sa mi nieco rysuje s lusil ak by to nevyslo tak by som sa mozno ozvala 😉

pipka
21. nov 2011

@karaa super ze si nakupila, tesim sa 😵 inak som dnes bola po sto rokoch v centre a v OD Dunaj je take papiernictvo a tam som dnes videla take tortove sviecky kraaasne, tie vacsie ako si aj ty zhanala, ale neboli len biele ale aj farebne, srdieckove, hviezdickove...vselijake mali 😉

reruna
21. nov 2011

@vecernicci jé, díky! 🙂

vecernicci
21. nov 2011

@reruna jsem se dřív nedostala k pc, byla jsem pro děti a na nehtech 😉

maca77
21. nov 2011

@anibas Ďakujem 😉 😵

vlada111
21. nov 2011

@dadka212 Je to krém. Na youtube nájdeš určite postupy. Dokonca to bolo aj v minulom čísle dortománie. alebe v nejakom. Nemám ten časák teraz doma, lebo som ho požičala.

akme
21. nov 2011

@maca77 aj ja používam ten kompót z Lidla je dobrý a hodí sa k parížskemu

katulkaaaaaa
21. nov 2011

@broucek2 krasne 🙂 dakujem

pandysek
21. nov 2011

Holky prosím o radu ,potřebuju udělat dortík v tvaru zelené božkov ....flašku adt zmáknu ale nevím si rady čím nabarvit bílou potahovku abych měla stříbrnou na vršek a na etiketu ?????

lussy23
21. nov 2011

@zuzana124 krásne @reruna krásne
@yamahafazer - nádhernné
@miciatko krásnučká torta

vera_vila
21. nov 2011

@pandysek já bych tu bílou asi jen potřela stříbrnou barvičkou po vrchu, nemíchala bych do potahovky. Nebo zkusit nabarvit do šeda a pak na to hodit stříbřitý sprej nebo prachovou stříbrnou barvu... Ale holky tady mají určitě víc zkušeností, než já, ale já amatér bych asi volila tuto cestu...

lusil2005
21. nov 2011

Baby, prave som odriekla tretiu objednavku na tortu na Vianoce... Ti ludia sa zblaznili!!! A este ma prehovaraju! Ani argument "cely rok som rozlietana, aspon Vianoce chcem stravit s detmi, nech niesu zavrete v obyvacke pred telkou" neplati ☹

katy1979
21. nov 2011

@mrka2 a ty co riesis ked mas doma zeesan? nie vsetky ecka su zle len kto by to studoval

katy1979
21. nov 2011

@lusil2005 a co tak im slusne povedat ze si odcestovana na vianoce ci ze na vianoce travite vianoce ako celka rodina. ja viem ze clovek im chce slusne vysvetlit len ich treba skusne neslusne poslat do prcic

alenv
21. nov 2011

@miciatko moc se ti povedla

mrka2
21. nov 2011

@katy1979 no ked ja ani ten zeesan neviem pouzit 😝 raz som to robila,ale bolo to tuhe,jak slak 😖 no uz som tu slahacku vyslahala, fajna je pevna,tak tam dam len nejake ovocie a basta. je to prakticky pre rodinu,tak im to je jedno. vdaka za ochotu poradit mi 🙂 este cakam,kym mi vychladnu korpusy a idem na to 🙂

mrka2
21. nov 2011

@lusil2005 ja som tak piekla minuleho roku,ze som po stedrej veceri a pozreti darcekov putovala do kuchyne piect torty! sibnuta som bola,ale to boli moje zaciatky,tak mi to nevadilo. teraz by som to uz nikdy neurobila,za hocijake prachy sveta 😝 ti ludia proste nechapu,ze aj my chceme mat sviatky,ci co?!

katy1979
21. nov 2011

@mrka2 tam musis miesat dokedy uznas za vhodne. takze nie do betonova. mne by ten zeesan bodol na stredu lebo chcu jogurtovu plnku,. ale kedze nemam tak uz mam zasobu klasickej slahacky a jogurtov

mrka2
21. nov 2011

@katy1979 ja si myslim,ze klasicka slahacka a jogurty su ovela lepsie ako ten zeesan.,nie? 🙂 a pocuj, nemohla by som tam este do tej slahacky teraz vmiesat ten zeesan? ci to uz nebude dobre? aaa asi necham tak 😔

broucek2
21. nov 2011

@pandysek buď si kup stříbrnou prachovou barvu nebo já ji míchala ze šedé, perleťové fialové a bílé perleťové a nakonec jsem přetřela bílou perleťovou po zaschnutí.

katy1979
21. nov 2011

@mrka2 chcela som vyskzsat taky mix ako lusil robila ze tam dala aj zeesan aj jogurt. neviem co by ti to urobilo ja som sice prisypavala takto do slahacky vyslahanej a nic sa nestalo. len ja som mala ten malinovy riedky tak som sypala rovno zo sacku a bolo to v pohode.
daj im tam ovocie a nech papaju ake je

mrka2
21. nov 2011

@katy1979 ved hej, torta naplnena, chladi sa, zajtra rano dokoncim a poobede snad budeme jest 😀 ked nas ponuknu 😕 diky diky za rady! 🙂 idem ja uz spat. 😔 🙂

pandysek
21. nov 2011

@vera_vila @broucek2 jéé děkuji jsem nevěděla že jsou nějaké prachové perleťové barvičky díky 😀

broucek2
21. nov 2011

@pandysek jsou a dobře se s nimi maluje, když je rozpustíš v kapce alkoholu

lusil2005
21. nov 2011

@mrka2 zeesan ti vobec nepokazi chut slahacky a jogurtov. aky ho mas? ked das jogurtovy, tak to je len trosku kyselkavejsie ta hmota. ked mas ovocny, tak tu hmotu "zovocni" 😀 a presne tak sa zeesan robi. najprv vyslahas slahacky, potom do toho zaslahas jogurty, tvaroh cokolvek chces, a nakoniec tam vmiesas zeesan zmiesany s vodou. len treba dodrzat pomer zeesan/voda/hmota z navodu na zeesane.

lusil2005
21. nov 2011

@marci2305 neeee ja som to nemyslela tak ze jak to ze necitas! 😀 😀 😀 ale ze dobre ze sme sa chvilu predtym o tom bavili, lebo ti viem poradit! inac by som nevedela 😅

katy1979
21. nov 2011

@lusil2005 no tie pomery na zeesanoch sedeli pri jogurtovom ale pri malinovom to bolo malo huste preto som napriklad ja dosypavala. viem ze niekto tiez pisal ze toho treba dat viac. ako pri ostatnych netusim. a ked ma minule ten malinovy nasral tak som tam dala z toho jogurtoveho a bolo vsetko v najlepsom poriadku 😅