Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
17. jún 2013

@lucula73 jééj 🙂 ďakujem za rýchlu odpoveď 🙂 asi vyskúšam 😅

broucek2
17. jún 2013

ahoj, jedny rychlovka pro mamku do práce - má narozeniny a tu větší dělala neteř - 8let. Já jen upekla korpus, naplnila a potáhla

pristela
17. jún 2013

Holky , prosim vas nemate niektora vo vasom tescu pílku na korpusy, prosiiim 😕 😕

mysiatkoo
17. jún 2013

@pristela xces vyslovene z tesca?

pristela
17. jún 2013

@mysiatkoo mne je to jedno odkial len nech je v dobrej cene, bo u nas v cukrarskom stoji 10€ a to sa mi zda dost ta tescova bola ovela lacnejsia a vydrzala mi hoooodne

mysiatkoo
17. jún 2013

@pristela 😀 😀 kolko ???? 😀 😀 ... zavolam ti zajtra ak sa mi podari ist do mesta ci to je aktualne...

zklimekova
17. jún 2013

moje prvé ,nedokončené a nie veľmi vydarené maľovanie na poťahovku ,...oči som zbabrala..tak asi začnem odznova :(

pristela
17. jún 2013

@mysiatkoo no fakt , v jeden tyzden som ju tam drzala v ruke a stala okolo 7€ na druhy tyzden uz bola ta mensia za vyse 8€ a ta vacsia za vyse 10€ ☹ tak som tuho odolala a režem niťou ☹ no ale že božsky sa mi tak robí 😝 😝 😝

luciahromadkova
17. jún 2013

@adrika202 do 2som davala odkazy na sijacie stroje a fotopostupy a este mam toto

luciahromadkova
17. jún 2013

moja vikendovka pre mojich chlapov drobcovi k MDD /na MDD bol chory/ poziadavka so smetiarskym autom marius pedersen a smetiarom a aj smetiakmi na plasty, papier a sklo aj zmiesany odpad 😀 a tatovi ku Dnu otcov- spartan race
uf potili sme sa aj ja aj torta 😒
korpus vanilka z celych vajec, plnka zo slahacky a bieleho jogurtu so struhanou coko straciatela, jahody
auto horalky, bebe kekse, nutela

ajka82
18. jún 2013

baby prosiiim, neviete kde by som mohla v BA zohnat polystirenonovu gulu? ale aspon 15cm priemer? dakujeeem u nas v kvetinarstve ma tetuska len mala cca 6cm 😒 a nechce sa mi robit burizonovu hmotu, zas mi z nej zostane urcite kopec 😅

nika222
18. jún 2013

@ajka82 skus u DaVInci, viem ze su v avione ale urcite aj inde este, alebo baumax , hornbach..

aduskatt
18. jún 2013

@pristela ja som rezanie pilkou vzdala🙂 mam plytky plech, tam si polozim korpus, nozik dam na hranu plechu a podla toho rezem🙂

ajka82
18. jún 2013

@nika222 dakujem, tiez som rozmyslala nad nim, len nepamatam, ze som to tam videla... je aj v auparku-ten mam najblizsie, tak skusim skocit 😉

pipka
18. jún 2013

@ajka82 ja som ich videla v Auparku v Da Vinci, mali rozne velkosti 😉

mia114
18. jún 2013

@pipka nieje zac, som rada ze sa potesila a hlavne, ze si mi doviezla krajku ku mne
🙂

pristela
18. jún 2013

@aduskatt
😀 to ja taka sikovna niesom aby som to rozrezala krasne presne rovno 😀 napriklad ted som rezala 10korpusov , no strach a hroza ☹ ☹ a hlavne ten velky 32cm kruh ☹ milujem pílku je to uuuuzasna pomocka, mne ta tescova sluzila dva roky uplne super, korpusiky rozrezane ako podla pravitka, bezchybne 😵

pristela
18. jún 2013

@ludkas31 jee, ma ani nenapadlo minule to kukat v ikea 😠 no ikeu mam strasne daleko to by sa mi riadne predrazila 😀 a tamto je len 30cm pilka to je ta mensia , ale dakujeeem , ked budem zufala kupim aj mensiu 😀

aduskatt
18. jún 2013

@pristela Žanetka, ja som na rezanie korpusov uuuuplne lava, prto pouzivam ten plech, kde si nozik opriem o dva body v rovnakej vyske a tak to ide.........inak by to vyzeralo desne a pilka, co som mala od Kamky sa mi rozleptela po dvoch pouzitiach, takze uz asi ani nechcem

aduskatt
18. jún 2013

@pristela ak tyzden vydrzis, tak Ti to v Ikey kupim

lawli
18. jún 2013

Ahoj kočky ,nemá niekto záujem o modlitebnú knižôčku v oranžovej farbe na tortičku na PSP ...je z MMF ,vútri horalka + ružičky...DARUJEM 🙂

petka28
18. jún 2013

pěkný den přeji, můžu se zeptat jak je to s korpusem a dávkama? jednou jsem to tady četla na 1 vejce kolik mouky cukru atd? moc děkuji

muffinka8
18. jún 2013

@petka28 záleží od receptu ... mne napríklad taký korpus nikdy nevyšiel, po upečení spľasol a vôbec nechutil ... je veľa receptov a každému sedí niečo iné. Potom už majú baby odskúšané, že do akej formy im treba jednu dávku a tak.

woman04
18. jún 2013

@ajka82 Da Vinci,alebo Hornbach...aj alebo lepšie papiernictvo...buď v Dunaji,alebo ako sa ide na Medenú,pod takou terasou.. 😉

muffinka8
18. jún 2013

@petka28 napríklad ja mám recept, kde ide do 22cm formy len 4 vajíčka a niekto iný zas recept kde treba minimálne 6 vajíčok.

dada2007
18. jún 2013

@pristela ja som počula, že pílka na korpus ho na okrajoch dodzobe a že to nie je také pekné....čo ty na to ako odborník? ja používam dlhý tortový nôž po mojej mamče 😅

lokalistin
18. jún 2013

@njonja ale myslim,ze to zalezi aj od toho ako sa to zamrazuje,v normalnom mrazaku sa to zamrazuje pomaly a myslim,ze to je preto,ved kukni vsetky tie torty tuto v obchodoch coppenrath und wiese su aj mascarpone a su dobrelen oni ich zamrazuju sokom a myslim,ze ona ked ma cukraren ma tiez velku mraziacu miestnost kde je viac minus a preto sa to zmrazi rychlo a nemusi to byt zle 😉

jakelina
18. jún 2013

@dada2007 já ji mám a krájí krásně 😉

woman04
18. jún 2013

@pristela ak niečo z Ikea,nie je problém,asi aj dnes idem ,mám to ako vychádzku,alebo kúsok busom...napíš čo,kúpim,pošlem.. 😉